Michal Vondrka: Boleslav je další projekt, na kterém se chci podílet
05.05.2018 | Vojtěch Tůma, Jitka Čechová

Michal Vondrka: Boleslav je další projekt, na kterém se chci podílet


M l. B o l. – K prvnímu květnovému dni se každoročně váže oznamování posil pro nadcházející sezonu. Mladoboleslavský tým doposud zveřejnil jména čtyř nových akvizic, tou největší bombou je bezpochyby příchod Michala Vondrky. „Hledali jsme osobnost, která by plnila roli zkušeného hráče. Jak fanoušci dobře vědí, Michal tohle splňuje na více než sto procent,“ prohlásil na adresu českobudějovického rodáka, jenž v únoru hájil národní barvy na olympijských hrách, sportovní manažer Jaromír Látal. Pětatřicetiletý útočník a nejlepší hokejista předminulého ročníku Tipsport extraligy se v rozhovoru pro náš web ohlédl za tříletým působením v Chomutově, nastínil průběh individuální letní přípravy a poodhalil plány, se kterými do města automobilů dorazil.

Michale, je pro vás přestup do Mladé Boleslavi novou výzvou?

Určitě. Když to tak řeknu, tak pro mě jako pro člověka se jedná o další projekt, na kterém se chci co největší měrou podílet. Budu se snažit, aby se nám podařilo naplnit očekávání klubu i fanoušků.

Poslední tři roky jste strávil v Chomutově. Jak na působení u Pirátu vzpomínáte?

Až na pár negativ, o kterých asi nemusím mluvit, to už každý ví, byly tři sezony v Chomutově úžasné. Měli jsme tam suprovou partu lidí, ať už se jednalo o trenéry či kustody. Všichni, kdo se pohybovali okolo chomutovského hokeje, dohromady tvořili jednu velkou rodinu.

Mluvil jste o novém projektu v Mladé Boleslavi. Co si pod tím slovem můžeme představit? Loňská sezona se tu příliš nepovedla, to samé lze vlastně říci i o počínání Pirátů…

Naším cílem bude posunout tým zase zpět do vyšších pater tabulky. A třeba také přijít na to, kde může být chyba, kvůli které se úplně nedařilo, protože minulou sezonu byla Boleslav podle jmen výborná, jedna z nejsilnějších v extralize. Já osobně jsem se hodně divil, že nakonec ani nepostoupila do play-off. Pokusím se tyhle problémy nějak rozklíčovat a ve spolupráci s ostatními staršími kluky to dát do kupy, aby tým zase šlapal.

Řešil jste svůj přestup do Mladé Boleslavi pouze s agentem, nebo třeba i s Jakubem Klepišem, se kterým se znáte ze společného působení na Slavii?

S Klépou jsme byli ve spojení už od minulého léta, kdy se zdálo, že odejdu s Chomutova a přestoupím sem, nakonec to ale z určitých důvodů nedopadlo. I během sezony jsme si ale čas od času napsali. V poslední době, kdy už to bylo aktuálnější, jsme si volali a párkrát se i sešli, takže jsem věděl, do čeho jdu.

Jak jste na ledě vnímal Mladou Boleslav jako soupeře?

Vždycky jsem ji vnímal jako silného soupeře, hráli tu zkušení kluci, třeba David Výborný nebo i další. Před minulou sezonou se sice kádr hodně obměnil, přišlo několik nových hráčů, ale tým na mě pořád působil kvalitním dojmem.

Během zápasu v play-out nám přišlo, že jste si to tu hodně prohlížel, koukal jste po ochozech. Už jste se na angažmá v Boleslavi připravoval?

(směje se) To úplně ne. Poslední zápasy minulé sezony bych celkově nechtěl moc hodnotit. Připadalo mi, že to s hokejem nemělo moc společného. Na druhou stranu jsem rád, že se nám tu s Chomutovem podařilo vyhrát, a zajistit si tak záchranu. Ale obhlížet jsem si to tu nemusel, už dříve jsem v Boleslavi hostoval ze Slavie a pár zápasů tady odehrál (čtyři utkání v sezoně 2004/05 – pozn. red.), takže zdejší prostředí trochu znám.

K Bruslařům přicházíte jako jeden z potencionálních lídrů mužstva, hodně se od vás bude očekávat. V kariéře už toho ale máte hodně za sebou, připouštíte si ten tlak vůbec?

Samozřejmě, že určitý tlak vnímám, ale už mi není sedmnáct, takže se s celou situací musím nějak popasovat. Budu se snažit ukázat, co ve mně je, ale spíše mi půjde o to, aby celý mančaft fungoval na sto procent a došel co nejdál. Vím, že se pořád dokola omílá, že parta je v týmových sportech nejdůležitější, ale opravdu to tak je.

Plánujete tedy plnit i úlohu jakéhosi tmeliče kolektivu nebo hráče, který bude kabinu řídit? Takovou roli zde měl třeba David Výborný, v poslední sezoně se ale spíše zdálo, že podobný lídr v týmu chybí …

Nad tím jsem popravdě ještě nepřemýšlel. Pokud to vztáhnu na působení v Chomutově, tak tam jsem byl jedním ze zkušenějších hráčů, který mužstvo vedl. Mladí kluci k nám měli respekt a všechno fungovalo, parta byla dobrá. Ale vůbec si nemyslím, že by to tu kluci měli nějak špatně zorganizované, takže se spíše budu snažit přispět svým dílem. Rozhodně to nebude tak, že sem dorazím a hned obrátím celou kabinu vzhůru nohama, to určitě ne.

Jak máte naplánovanou letní přípravu? Kdy se připojíte k týmu?

Já už nějakých osm let trénuji sám, s přípravou mi pomáhá bývalý desetibojař Petr Horn, který momentálně ještě učí na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Musím říct, že mi to s ním opravdu vyhovuje, mám ho rád i jako člověka. Oba víme, co nejvíce potřebuju. Přeci jen už mám svůj věk, takže tréninky nejsou nějak extrémně dlouhé, ale zároveň hodně efektivní. Čeká mě dlouhá příprava, začali jsme už tento týden a pracovat budeme až do začátku července, kdy by se mělo přejít na led.

Teď trochu na odlehčenou. S Jakubem Klepišem jste si hodně podobní, vypadáte jako dvojčata. Nezmění jeden z vás image, aby si vás fanoušci nepletli?

On je potetovanej, podle toho nás všichni poznají. (směje se) Ale pamatuju si, že když jsme spolu hráli na Slavii a Kuba ještě neměl tetování, tak občas docházelo k hodně vtipným situacím. Třeba když se vrátil z NHL, tak o něm v nějakých novinách vyšel článek s fotkou, na které jsem byl já. (směje se)

Ještě bych se vrátil k tématu role v týmu. Řešily se třeba po vašem příchodu nějaké změny na postu kapitána?

Já si myslím, že by kapitánské céčko mělo zůstat Honzovi Hanzlíkovi, který má také velké množství zkušeností a zná to tady mnohem lépe než já. Abych řekl pravdu, tak po roli kapitána nijak neprahnu. V Chomutově jsem ji sice měl a vyhovovalo mi to, ale podle mě by to nedělalo dobrotu, kdybych dostal céčko hned po svém příchodu. Takže nad tím vůbec nepřemýšlím.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz


Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
Saryarka Karaganda