Účast na mistrovství byla blízko, lituje Martin Pláněk
06.05.2018 | Redakce s přispěním ČRo

Účast na mistrovství byla blízko, lituje Martin Pláněk


M l. B o l. – Šestadvacetiletý obránce Martin Pláněk (na snímku)nakonec na poslední chvíli vypadl z českého reprezentačního kádru pro Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 v Dánsku. O to víc má ale času na regeneraci a na zabydlení se jak v kabině boleslavského celku, tak v samotném městě. Proč se vlastně hráč, který naposledy oblékal hradecký dres, rozhodl přestoupit do Mladé Boleslavi?

Martine, proč jste se rozhodl přijít právě do Mladé Boleslavi?

Vím, že tu každoročně bývá dobrý tým, proto jsem sem šel za vidinou toho hrát dobrý hokej. Chtěl jsem změnit prostředí. V Hradci jsem podle mě působil dlouho, proto jsem rád, že se tato možnost naskytla.

Pomohl vám syn mladoboleslavského sportovního manažera Martin Látal, který v loňské sezóně působil v Hradci Králové, s tím dostat se do Mladé Boleslavi?

Ani ne. Potom jsme se bavili co a jak v Mladé Boleslavi, ale to až ve chvíli, kdy už to bylo víceméně rozhodnuté. Jen jsem si pak od Marťase zjišťoval nějaké informace. Ale to jen věci ohledně kabiny.

Jak hodnotíte vaši uplynulou sezónu, kterou jste vyšperkoval ještě účastí v národním týmu?

Myslím si, že sezóna se podařila. Celou základní část jsme odehráli na druhém místě. Řekl bych tedy, že z týmového hlediska byla úspěšná. Co se osobního hlediska týče, tak bych řekl, že to může být vždycky lepší. Potom jsem byl za pozvánku do reprezentace rád. Myslím, že jsem odehrál dobrá utkání, škoda, že to ale nakonec nevyšlo.

Jste hodně zklamaný, že si na šampionátu nezahrajete?

Na začátku jsem si byl stoprocentně jistý, že do Dánska nepojedu. Trochu zklamání tam samozřejmě je, když se to dozvíte až den před odletem, ale beru to sportovně.

Jak jste dřív vnímal ze sportovního hlediska Mladou Boleslav?

Já si nejvíc vybavuji to play-off, které jsme tu hráli. Vůbec se mi tu nehrálo dobře, protože Boleslav byla velice nepříjemný soupeř. Oni hodně dobře bruslili, což pro nás jako pro obránce nebylo vůbec jednoduché.

Kolik hráčů ze současné boleslavské kabiny vlastně znáte?

Kromě Martina Látala jsem tu znal ještě z Hradce Tomáše Knotka, jako mladší jsme se pak ještě párkrát potkali v národním týmu s Lukášem Žejdlem a samozřejmě znám jako hráče jako třeba Jakuba Klepiše a tak. Úplně do neznáma tedy nejdu.

Sezónu jste skončil v posledním dubnovém týmu, máte tedy naplánované ještě nějaké volno?

Trenéři mi řekli, že si mám udělat volno podle sebe, jak bych potřeboval. Já to vidím tak na tři týdny. Něco jak měli kluci, když v národním týmu skončili. Pak bych totiž zase dlouho chyběl a já potřebuji být s týmem. To je podle mě důležité.

Co očekáváte od nadcházející sezóny?

Podle složení hráčského kádru očekávám, že tým na tom bude velice dobře. Proto věřím, že dosáhneme na nějaký úspěch.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz


Odehrané v 18:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Slovan Bratislava