Pavol Skalický: Chtěl jsem změnu, v případě Mladé Boleslavi jsem neváhal
22.06.2018 | Vojtěch Drbohlav

Pavol Skalický: Chtěl jsem změnu, v případě Mladé Boleslavi jsem neváhal


M l. B o l. – Teprve dvaadvacetiletý slovenský útočník Pavol Skalický (na snímku) je jednou z nejnovějších posil boleslavského hokejového týmu. Už ve svých 19 letech si zahrál za A tým slovenské reprezentace, a tak má i bohaté zkušenosti z mezinárodního hokeje. V minulosti Skalický působil například v nejvyšší švédské juniorské soutěži, ale v rámci české extraligy jej čeká premiéra, a to právě v boleslavském dresu.

Začněme vaším přestupem do Mladé Boleslavi. Byla jednání o vašem příchodu složitá?

Chtěl jsem zkusit něco jiného a je jasné, že česká extraliga je kvalitní. Bavili jsme se velice korektně a rychle, proto jsem se rozhodl pro Mladou Boleslav.

Byla nabídka z tuzemské extraligové Mladé Boleslavi jediná, nebo jste jednal s více kluby z České republiky?

Proběhly nabídky i z jiných klubů. Jak už jsem ale říkal, ale Boleslav se mi od začátku líbila nejvíc, proto se nebylo nad čím dál rozmýšlet.

Pohrával jste si třeba i s myšlenkami, že byste nešel do České republiky, ale zkusil opět KHL nebo zůstal ve slovenské extralize?

Slovan Bratislava byl ve hře, chtěl jsem ale zkusit něco jiného, co mě nakopne, proto mě to táhlo do české extraligy.

Pro vás se tedy jedná o premiérové angažmá v České republice. Co zatím říkáte na klub a tréninky? Je to nějaká velká změna oproti prostředím, v nichž jste působil dosud?

Trénovat jsem začínal sám, takže změna byla, že jsem nebyl s týmem. Teď už jsem s týmem na ledě a je to v pohodě.

Co říkáte na Mladou Boleslav jako na město? Není na vás malé?

Je to v pohodě. Všude jsem si zatím zvykl. Nemám moc rád, když musím někde daleko chodit. V tom je Boleslav dobrá, protože je tu všechno de facto pohromadě.

Už v 19 letech, pokud se nepletu, jste hrál za A tým slovenské reprezentace. Jaký to byl pocit si v tak raném věku zahrát s nejlepšími hráči, které Slovensko má?

Určitě to byla obrovská zkušenost a velký posun. Jsem za to velice rád.

Co byste označil za váš dosavadní největší zážitek v reprezentaci?

Nejtěžší je se tam dostat, což se mi podařilo třikrát. Každá nominace vždy potěší.

Bavil jste se už s trenéry o tom, jaká by měla být vaše úloha v boleslavském týmu?

O tom jsme se ještě nebavili. Ale myslím si, že ode mě budou očekávat hlavně velký tlak směrem do brány.

Zanedlouho vás čeká dovolená, po které už to potom časově i výkonnostně bude opět náročnější, začnou vám přípravné zápasy a už nebudete mít tolik volna. Jak plánujete dovolenou strávit?

Pojedu k moři, protože jsem to kvůli školním povinnostem nestihl po sezóně. I tam se ale budu muset udržovat a připravovat, takže to pro mě bude sice dovolená, ale trochu spojená i se sportem.

Mluvil jste o školních povinnostech. Znamená to, že ještě při hokeji studujete na vysoké škole, nebo jste dodělával maturitu?

Dodělával jsem ještě maturitu, kterou mám nyní už naštěstí za sebou.

Gratulujeme a děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz