Bruslaři bodovali v anketě, Sportovcem roku je Radan Lenc
05.04.2015 | Klub

Bruslaři bodovali v anketě, Sportovcem roku je Radan Lenc


M l. B o l. – Rok 2014 byl pro mladoboleslavské hokejisty úspěšným. Velký prvoligový finiš zakončili jarním postupem do Tipsport extraligy, ve které se pak na následně rozhodně neztratili. Týmové výkony se promítly i do těch individuálních, o své slovo se přihlásili i junioři. Podtrženo, sečteno – anketa Boleslavského deníku Sportovec Mladoboleslavska 2014 tak z velké části patřila právě BK Mladá Boleslav! I proto že vůbec poprvé v její historii stanul na nejvyšší příčce hokejista – Radan Lenc!

Anketa – v níž do velké míry hrají roli také sympatie fanoušků a tudíž hlasujících – dopadla pro Bruslaře víc než výborně. Třiadvacetiletému útočníkovi Radanu Lencovi se navíc podařilo prolomit jisté zakletí. Žádný hokejista totiž ještě nejlepším a nejoblíbenějším Sportovcem roku nikdy nebyl. A to se anketa vyhlašuje od roku 1993! „Všiml jsem si toho, když jsem si pročítal jména minulých vítězů,“ přiznal boleslavský odchovanec. „Je hezké, že jsem to prolomil zrovna já, mám z toho radost.“ Kompletní rozhovor s Radanem Lencem najdete na stránkách Boleslavského deníku.

Radan Lenc přitom není jediný, kdo stanul „na bedně“, potažmo na příčce nejvyšší. První místo si totiž vysloužili také junioři BK Mladá Boleslav v kategorii mládežnických kolektivů, obránce Mitja Robar v kategorii cizinců a v neposlední řadě František Výborný coby trenér. První místo bere jako již tradičně také Radim Vrbata v kategorii krajánků. A tým samotný pak skončil druhý ve skupině kolektivů.

Jelikož mají letos už Bruslaři volno, na předávání cen jich bohužel spousta nemohla dorazit. S jejich přebíráním proto Radanu Lencovi pomohl kolega z obrany Matěj Stříteský. Za juniory si cenu přebral jejich kapitán David Bernad. Fotografie Bruslařů najdete zde.

Nominovaní Bruslaři a jejich umístění

Jednotlivec

Radan Lenc – 1. místo
David Výborný – 5. místo
Milan Mikulík – 29. místo

Kolektiv

BK Mladá Boleslav – 2. místo

Kolektiv mládeže

BK Mladá Boleslav junioři – 1. místo

Trenér a cvičitel

František Výborný – 1. místo

Talent do 18 let

Jan Růžička – 12. místo
Lukáš Volf – 24. místo
Jakub Kotala – 30. místo

Krajánek

Radim Vrbata – 1. místo
Jan Hanzlík – 6. místo
Vojtěch Mozík – 9. místo
Marek Schwarz – 10. místo

Cizinec

Mitja Robar – 1. místo
Boris Žabka – 3. místo

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz


Dnes v 18:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Slovan Bratislava