Budeme pomýšlet na vyšší příčky, slibuje Valdemar Jiruš
08.05.2009 | Jitka Čechová

Budeme pomýšlet na vyšší příčky, slibuje Valdemar Jiruš

M l. B o l. – Šest let oblékal šestatřicetiletý obránce Valdemar Jiruš (na snímku) dres libereckých Bílých Tygrů. V nadcházejícím extraligovém ročníku ale pojme za své barvy Bruslařského klubu, a jak sám hlásí, už se na to těší. "Nepochybuji o tom, že v Mladé Boleslavi najdu potřebnou motivaci a v neposlední řadě také chuť do práce," tvrdí přesvědčeně.

Jméno Valdemar Jiruš bylo v minulosti spojováno hlavně s Libercem, co vás přivedlo právě do Mladé Boleslavi?

"Skončila mi smlouva a po vzájemné dohodě s tamějším vedením jsme došli k tomu, že v Liberci skončím. Přišlo pár nabídek, ale mě byla nejsympatičtější ta Mladé Boleslavi. Proto jsem sáhl po ní. Těším se tu na novou sezonu a upřímně doufám, že bude úspěšná."

V Liberci jste strávil s roční pauzou téměř sedm sezon. Nestálo za vaším odchodem z města v Podještědí tak trochu i hledání nové motivace?

"I tenhle fakt v tom určitě trochu je. Strávil jsem tam nejdřív jednu sezonu, kdy hrál Liberec ještě první ligu. Pak jsem za Tygry po krátké přestávce odehrál dalších šest krásných sezon. Ten minulý ročník se ale moc nepovedl a já jsem začal uvažovat o tom, že je čas na změnu. Zkrátka to všechno tak nějak vyplynulo a já nepochybuji o tom, že tady v Boleslavi najdu novou motivaci a také chuť do práce."

Sledoval jste Mladou Boleslav v jejím premiérovém extraligovém ročníku?

"Určitě. Během sezony člověk musí sledovat ostatní mančafty, musí mít přehled. Ale já mám na Boleslav moc hezké vzpomínky už ze žákovských let. Jsem z Kolína, na tomhle stadionu jsem hrával už jako malý klučina. Boleslav měla v loni velice dobrý mančaft, ale nováček to má vždycky těžké. Občas mu chybí takové to zdravé sebevědomí, ne ve všem si úplně věří. Ukázaly to i ty jednogólové prohry. Když je takových porážek víc, v konečném součtu to bohužel znamená hodně ztacených bodů. Letos to snad bude úplně jinak. Určitě budeme pomýšlet na vyšší příčky."

Ovlivnil vaši volbu třeba i fakt, že v Boleslavi bude trénovat Vladimír Čermák, kterého velice dobře znáte z Liberce?

"Vláďu Čermáka znám dobře. Vlastně všichni, co jsme tady teď nově z Liberce, ho dobře známe. Určitě je to svým způsobem příjemné, že jdu pod trenéra, se kterým už mám nějaké zkušenosti. Ale makat musíme všichni stejně. Musíme jet naplno, hrát dobře. Protože jak znám Vláďu Čermáka, tak zadarmo nám nic nedá."

Opravdová síla mužstva se ukáže vždycky až na ledě, nicméně jak vnímáte současný stav kádru, případně právě jeho posilování?

"Mladá Boleslav má kluky, kteří do extraligy postoupili a pak ji také uhájili. Takže takové to zdravé jádro tu určitě je. Klub se chtěl vyhnout baráži, to bohužel nevyšlo, takže se chopili trochu jiné koncepce. Přišlo pár mladých hráčů, kteří mají všechno teprve před sebou, a kteří se budou chtít něco naučit. Na druhou stranu přišli i hráči starší a zkušenější. Podle mě je to dobře namíchané. Věřím a doufám, že nadcházející sezona bude dobrá, bude se nám dařit a zranění se nám vyhnou obloukem."

Děkujeme za rozhovor!

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz