Jakub Klepiš: Pardubice nehrály špatně, tři body jsou super
20.02.2017 | Zdena Bobková

Jakub Klepiš: Pardubice nehrály špatně, tři body jsou super


P a r d u b i c e – Bruslaři dokázali bodovat počtvrté za sebou za plný počet, předposlední Pardubice přehráli přesvědčivě 6:3, ačkoli v závěru se ještě schylovalo k dramatu. Po zápase jsme vyzpovídali útočníka Jakuba Klepiše (na snímku), který v zápase zaznamenal vyrovnávací branku na 1:1. Ačkoli Boleslav stoupá tabulkou, vidí na hře svého týmu ještě nějaké mouchy. „Ve třetí třetině jsme přestali hrát, přestali jsme bruslit. Mysleli jsme si, že jim nasypeme ještě další góly a oni to nevzdali,“ neskrýval kritiku ke hře svého týmu.

Jakube, tři body z Pardubic. Bylo to do jisté míry povinné vítězství?

Neřekl bych, že povinné, ale bylo to důležité vítězství. Samozřejmě jsme sem jeli s tím, že chceme urvat nějaké body. To, že jsou tři, je super a jsme za to moc rádi.

Po reprezentační přestávce jste za týden udělali 9 bodů a stoupáte tabulkou vzhůru. To je určitě pozitivní, ne?

Body jsou pozitivní, ale v naší hře pořád máme určité mouchy, kterých se neumíme vyvarovat, nebo které bychom dělat neměli. Jako například ta třetí třetina. Ta byla z naší strany špatně odehraná. Ale jak už jsem řekl, důležité jsou body a jsme za ně rádi.

To máte pravdu, na závěr to bylo ještě drama, Pardubicím se podařilo snížit na 3:5. A něco podobného se vám stalo už ve středu s Plzní, kdy to v závěru také ještě hodně hořelo…

Už od prvního střídání ve třetí třetině jsme přestali hrát, přestali jsme bruslit, nedělali jsme ty věci, které jsme měli, hlavně do defenzivy. Mysleli jsme si, že jim nasypeme ještě další góly a oni to nevzdali a ještě z toho nakonec bylo drama.

To vítězství se ale nerodilo úplně snadně. První třetina byla hodně vyrovnaná a rozhodovalo se především v té druhé. Jak byste srovnal tyto pasáže hry?

Těžko říct. Ve druhé třetině jsme dali dva rychlé góly. Ten druhý a třetí byly v rychlém sledu a možná tam se to trošku zlomilo. Pardubice ale nehrály špatně, třetí třetinu byly lepší, měli tlak, měli šance. Nás podržel Brandon, který chytal fantasticky a i díky němu jsme vyhráli.

Vy sám jste v utkání skóroval a nakonec to byla důležitá vyrovnávací branka. Jak ten váš gól vůbec padl? Bylo to z takového nulového úhlu…

Já jsem to chtěl jenom nastřelit na bránu, nemířil jsem nikam a myslím, že mu to propadlo mezi nohama.

V první polovině duelu se hrálo bez vyloučení a hrálo se ve vysokém tempu, pak už se ta hra začala více kouskovat. Vyhovovalo vám více spíše to vyšší tempo?

Myslím si, že rozhodčí nechali hodně věcí na obě strany, což bylo fajn. Když se hraje pět na pět, tak je to lepší, než když jsou ty zápasy rozkouskované a je tam hodně vyloučení. Ve třetí třetině už bylo jasné, že nějaká vyloučení přijdou. A určitě je dobře, že my jsme přesilovku dokázali využít a že jsme v oslabení neinkasovali. Bylo to z naší strany dobře odbráněné a zaplať pánbůh jsme to zvládli.

V pardubickém dresu se představilo hodně exboleslavských hráčů. Byla ta motivace ještě o něco větší, třeba i pro Brandona Maxwella?

Brandon chtěl určitě vyhrát. Tak to většinou bývá, když člověk hraje v nějakém týmu, pak přestoupí a hraje proti tomu svému starému. Motivace je tam větší. Samozřejmě jsme to věděli a chtěli jsme Brandonovi pomoct. Paradoxně jsme mu tou třetí třetinou moc nepomohli, ale naštěstí on se o to postaral a chytil tam spoustu gólovek.

V tomto týdnu jste odehráli tři utkání proti „papírově“ slabším soupeřům, ale teď přijdou ty opravdu těžké a důležité duely. Čeká vás Sparta, Třinec, Liberec…

To se tak někdy říká, že jsou papírově slabší, ale kolikrát ty zápasy s těmi „papírově“ slabšími soupeři jsou pak daleko těžší. Jako třeba zápas s Varama. Myslím si, že Vary hrály výborně a byl to těžký zápas. Samozřejmě ty týmy, které nás čekají, jsou dobrý, jsou před námi v tabulce a my víme, že to bude těžký. Ale my do těch zápasů půjdeme s tím, že chceme nějaký bod.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz