Jan Chábera: Mám delší volno než ostatní, proto už pomalu začínám něco dělat
09.05.2008 | Michal Miškovský

Jan Chábera: Mám delší volno než ostatní, proto už pomalu začínám něco dělat

M l. B o l. – BK Mladá Boleslav už stihl před extraligovou sezonou posílit také na postu gólmana. Do Bruslařského klubu přestoupil Jan Chábera (na snímku). Nová tvář to však rozhodně není. Rodák z Jindřichova Hradce ve středočeském klubu několik utkání odchytal už loni a také proto si zvolil další angažmá ve středočeském klubu: “Se sportovním manažerem panem Šindelem jsme byli domluveni, že v případě postupu bych šel sem.“

Po čtyřech sezónách strávených na jihu Čech se čtyřiadvacetiletý gólman rozhodl pro přestup. “I když jsem tam byl doma, už jsem po té době cítil, že potřebuji změnu. Navíc i kvůli té pozici, v niž jsem byl za Edou Turkem (jedničkou Českých Budějovic – pozn. red.),“ potvrdil nutnost změny působiště.

Při výběru nového angažmá měl poměrně jasno. “Jelikož jsem v loňské sezoně dojížděl vypomáhat Boleslavi, s panem Šindelem (sportovním manažerem BK Mladá Boleslav – pozn. red.) jsme byli v kontaktu a prakticky i domluveni, že v případě postupu Boleslavských do extraligy bych šel sem,“ prozradil Jan Chábera. “Ale kdyby to nevyšlo, měl jsem i jiné nabídky a mohl jsem jít jinam,“ dodal.

Mladá Boleslav bude v nadcházejícím ročníku plnit roli nováčka O2 Extraligy. Jednu nováčkovskou sezonu už Jan Chábera zažil. Konkrétně v ročníku 2004/2005 v Českých Budějovicích. “Tehdy bylo super, že přišlo pár hráčů, kteří perfektně zapadli do mužstva a měli jsme ho dobře sestavený. V základní části jsme skončili osmí a v prvním kole play-off se nám podařilo vyřadit první Liberec. V semifinále jsme sice vypadli se Slavií, ale ta první sezona nám vyšla dobře,“ zavzpomínal.

Současně s Janem Cháberou posílili Bruslařský klub další čtyři hráči – Martin Štrba, Marek Posmyk, Roman Tomas a Vladislav Kubeš. “Já si myslím, že Boleslav rozhodně nebude outsider. Řekl bych, že se budeme pohybovat okolo desátého místa,“ soudí.

Momentálně si Jan Chábera může užívat volných dnů, avšak na hokej úplně nezapomíná. “Nesleduji každý zápas mistrovství světa, ale na ty pěkné se podívám. Třeba když hráli naši proti Rusům, nebo Kanada s USA,“ vyjmenoval atraktivní utkání základních skupin. “Navíc mám delší volno než ostatní kluci, proto už pomalu začínám něco dělat, abych pak nebyl z letní přípravy úplně hotový.“

Suchá příprava Mladé Boleslavi odstartuje 19. května. “Já s ní žádný problém nemám. Nejsem takový ten typ, že bych se “ulejval“. Loni jsem letní přípravu bohužel promarodil, takže doufám, že letos se na sezonu připravím dobře,“ uzavřel Jan Chábera.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz