Je to i tlak. Chceme potvrdit to, co jsme do teď zvládli, říká Radan Lenc
24.11.2015 | Jitka Čechová

Je to i tlak. Chceme potvrdit to, co jsme do teď zvládli, říká Radan Lenc


M l. B o l. – I ti největší optimisté si nejspíš s mírně povytaženým obočím prohlíží tabulku Tipsport extraligy, po jednadvaceti odehraných zápasech patří hokejistům BK Mladá Boleslav třetí příčka. Nečekané – zdůrazněme, že pochopitelně prozatímní – umístění „na bedně“ by mělo Bruslařům dodávat klid, jediný úspěšný střelec z řad Středočechů na hradeckém ledě Radan Lenc ale přiznává, že s jídlem roste chuť: „Je to samozřejmě super a my se snažíme zůstat nohama na zemi, ale na druhou stranu chceme zůstat tam, kde jsme a dál potvrzovat svoje výkony.“

Radane, v Hradci Králové jste vlastně rozhodl utkání. Nejprve jste v sedmé minutě využil chybu domácích, to byla celkem kuriózní trefa…

Byla to celkem náhoda. Brankář Kacetl se pořádně nedomluvil se svými obránci, nahrál mi to přímo na hůl a já měl prázdnou branku. Neměl jsem s tím vlastně žádnou práci. Já zatím letos víceméně dávám samé takové náhodné góly. Tak snad se mě budou držet aspoň ty. (úsměv)

Pak jste proměnil svůj samostatný nájezd. Věděl jste dopředu, co uděláte?

Rozmýšlel jsem se, jestli vystřelit nebo udělat kličku. Jelikož jsem hodně přibrzdil a tu kličku už bych nestihl, byla z toho nakonec střela a spadlo to tam.

Na nájezdy jste vyhráli po roce a půl, naposledy to bylo v baráži na jaře 2014 a v Boleslavi to už bylo, co si budeme povídat, trochu téma. Spadla z vás určitá tíha, když jste to konečně zvrátili?

Dá se říct, že už jsme to trochu zvrátili – když jsme v prodloužení porazili Spartu a potom Karlovy Vary. Ale ano, jsme rádi, že se konečně povedly i ty nájezdy jako takové. Kdyby se to teď zas minimálně na rok a půl obrátilo, bylo by to fajn. (úsměv)

Ale přesto – zase jen jedna trefa. Ta vaše…

Jedna, ale stačila. Ríťa (David Rittich, pozn. red.) to pak zavřel a všechno to vychytal. A to se počítá!

Dva body proti celku, který byl před zápasem v tabulce hned pod vámi. To je určitě úspěch, že?

Je to dobré. Ale myslím si, že jsme klidně mohli mít tři. Šancí jsme měli dost, ve druhé třetině jsme jeli snad třikrát sami na bránu, respektive dva na jednoho nebo jeden na jednoho. Bohužel jsme to neproměnili, ale alespoň jsme to protrhli v těch nájezdech.

Ve třetí třetině to bylo oproti těm prvním dvěma poněkud opatrnější. Proč?

Začali jsme hrát trošku víc odzadu, abychom nedostali zbytečný gól. Nechali jsme je, aby do nás trochu tlačili, a čekali na jejich chybu. Ale jak už jsem řekl, nedokázali jsme ani jedné využít, a tak se to protáhlo až do těch nájezdů.

Doma jste nejúspěšnějším týmem celé extraligy, ještě ani jednou jste nezůstali úplně bez bodů. Co venku?

Doma máme základ, to asi všichni víme. Důležité ale jsou a budou i ty body zvenku, to je jasné. Nemyslím si, že bychom na tom byli vyloženě špatně, alespoň z části se nám daří i u soupeřů. Minimálně takhle musíme pokračovat.

Po jednadvaceti odehraných kolech jste s jednačtyřiceti body třetí. Je to tlak a závazek nebo takříkajíc na pohodu a klid?

Je to super! (odmlčí se) A je to trošku i tlak, protože to chceme udržet a chceme pokračovat v těch výkonech, které podáváme.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz


Dnes v 18:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Slovan Bratislava