Jiří Gombár: Člověk nemá čas ani přemýšlet, natož se bát!
18.04.2008 | Jitka Čechová

Jiří Gombár: Člověk nemá čas ani přemýšlet, natož se bát!

M l. B o l. - Mladá Boleslav po neuvěřitelně vypjatém utkání vyhrála a v barážové sérii tak již vede 3:1. Čtvrtý zápas, který snad každý považoval za tak trochu zlomový, vybojoval díky své pohotové reakci a skvělé koncovce Jiří Gombár (na snímku) gólem v prodloužení. "Ještě to ale pořád není hotové," upozorňuje třiatřicetiletý útočník s rozvahou.

V čase 68:52 zaburácely ochozy boleslavského stadionu! Jiří Gombár si sjížděl na přihrávku Krále a jediným pohybem zmařil všechny ústecké naděje na vyrovnání barážové série. "Ten gól byl z velké části hlavně Richarda," přiznává hráč skromně. "To on tam ten puk zavezl a snažil se i střílet, já to tam vlastně jen dostrčil někudy pod Zikmundovými betony," popisuje situaci ze svého úhlu pohledu.

Ústí tentokrát hrálo o dost lépe, než v předchozích dvou utkáních, podařilo se jim totiž třikrát překonat gólmana Růžičku, čímž na nějakou dobu obrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Na otázku, zda měl Jiří Gombár nějaké obavy, se ale boleslavský útočník jen pousmál: "O tom vůbec nepřemýšlíte. Prostě se jenom strkáte o co nejlepší pozici, vidíte jen puk a pak maximálně kus před sebe. Není čas přemýšlet, natož se bát," vyslovuje hokejové myšlenky nahlas. "Takhle je to ve všech důležitých utkáních."

Středočeši již několikrát, hlavně během play-off, dokázali, jak moc dokáží být semknutí a sehraní. "Naše týmová síla se teď projevuje stoprocentně, věříme si," říká Jiří Gombár. "Narozdíl od Ústí jsme hráli play-off, spoustu kvalitních zápasů, do kterých jsme prostě museli jít naplno," vzpomíná. "Několikrát jsme vyhrávali v prodloužení, v nájezdech... Máme zdravé sebevědomí a to je možná to vůbec nejdůležitější."

Jiří Gombár ale stejně jako všichni jeho spoluhráči situaci, v níž se teď Středočeši nacházejí, nijak nepřeceňuje. "Do extraligy nám už sice chybí jen krůček, může se to ale ukázat jako pořádný krok, ne-li rovnou skok. Hlavně si musíme uvědomit, že ještě není nic hotového. To nejdůležitější je ještě pořád před námi," uzavírá.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz