Jiří Zörkler: Starší dorost si klade cíle nejvyšší. Chceme hrát play-off
05.09.2017 | Lukáš Chuchválek

Jiří Zörkler: Starší dorost si klade cíle nejvyšší. Chceme hrát play-off


M l. B o l. - Trenérská dvojice Jiří Zörkler (na snímku) a Ladislav Kolner již netrpělivě očekává novou sezónu NOEN extraligy staršího dorostu. V přípravě starší dorostenci sáhli k osvědčeným postupům z let minulých i k dvoufázovým tréninkům. Hlavního trenéra Zörklera potěšil úspěch na turnaji v Karlových Varech, ale nejvíce ho těší nálada v kabině, kde si jeho svěřenci sami kladou cíle, dle jeho slov nejvyšší. Pro něj osobně je prozatímním cílem postup do play-off, neboť jeho svěřence čeká těžká a vyrovnaná skupina v základní části.

Na úvod se zeptám, jaká byla letní příprava a na co jste se zaměřovali? Proběhla podle vašich představ?

Já si myslím, že jsme se minulé dvě sezóny na nic výrazně nezaměřovali, ale taková naše charakteristika spočívala v tom, že jsme byli dobře fyzicky připravení. Nějaké zásadní změny v letní přípravě jsme nedělali, byla zhruba stejná jako v minulé sezóně. Je fakt, že se i během letní přípravy objevují nové trendy, více se zaměřují na silovou přípravu, tedy jestli jsme nějaké změny udělali, šlo se směrem k té silové přípravě, ale jinak se dá říct, že 90 % programu bylo stejných jako před předcházející sezónou.

Trénovali jste prý často dvoufázově. Jak konkrétně ty tréninky vypadaly?

Trénovali jsme od pondělí do pátku a z toho dva dny jsme trénovali dvoufázově, ostatní tři dny v týdnu jednofázově.

Jak probíhalo skládání kádru? Přišlo k vám hodně hráčů z jiných měst?

Je to jako každý rok. Samozřejmě je potřeba každý rok to mužstvo posílit, dvouročáci odejdou a z mladšího dorostu další hráči přijdou. Ne všichni prvoročáci jsou schopni hrát okamžitě extraligu staršího dorostu, takže bylo potřeba mužstvo posílit. Letos jsme před letní přípravou i během ní neměli až tolik příchodů, ale spíše až v srpnu přišli hráči, kteří kádr posílili.

Dali jste šanci i nějakým hráčům B-mužstva mladšího dorostu? Mají nějakou šanci se u staršího dorostu prosadit?

Podle mě hrajou v B-mužstvu mladšího dorostu hlavně prvoročáci, pak ti druhoročáci už většinou hrajou za áčko mladšího dorostu. A když druhoročák nehraje za áčko, pak už odchází spíše do klubu, který nehraje nejvyšší soutěž ve starším dorostu. Myslím, že tu z béčka mladšího dorostu, který tam hrál minulou sezónu, letos nikoho nemáme, ale samozřejmě kluci, kteří tam hráli jako prvoročáci, v našem mužstvu jsou. Samozřejmě je otázka, zda budou v základní sestavě, nebo budou někde na hostování či na střídavý start v nižší soutěži.

V Karlových Varech jste vyhráli turnaj, ve kterém jste ale minule neuspěli. Může to něco znamenat? Berete to do startu sezóny jako něco pozitivního?

Výsledek jako takový nechci samozřejmě přeceňovat, nechci ho ani podceňovat, ale vždycky je lepší vyhrávat než prohrávat. Když jsme tam minule prohráli, potýkali jsme se s tím, že jsme během turnaje samotného, v přípravě i potom v sezóně řešili určité problémy uvnitř mužstva, vztahy nebyly úplně ideální, to mužstvo si jako parta moc nesedlo, a s tím vším jsme se potýkali už během minulého turnaje ve Varech, a to byl také jeden z důvodů, proč se tenkrát turnaj prohrál. Letos je pozitivní fakt, že je mužstvo úplně jiné, co se týče vztahů, je to parádní parta. Dovolím si říct, že jsem ve starším i mladším dorostu takovou partu ještě neměl. Vztahy uvnitř mužstva letos nemusíme vůbec řešit.

Dá se to postavit i nad ten sport, že když kabina klape a s kluky nejsou problémy, tak i kdyby se třeba nedařilo, tak to až tak nevadí? Nebo to o to víc mrzí, že kabina sice klape, ale...?

V těchto kategoriích jsou ještě znát rozdíloví hráči. Pokud tento rozdílový hráč vyskočí nad ostatní, jako to dokázal minulou sezónu Oscar Flynn, tak to s sebou samozřejmě přinese body do tabulky, ale řešili jsme uvnitř mužstva spoustu problémů. Když ale Oscar začal hrát za juniorku, měli jsme pak problémy nějaký zápas vyhrát. Nyní se podobný talent a rozdílový hráč zatím neobjevil. O to více je ale mužstvo pracovité, o to více ti kluci chtějí, bojují, a já si myslím, že i mně se s takovým mužstvem pracuje lépe. Otázka zní, kolik nám to v soutěži přinese bodů, jak na tom budeme.

Tedy, jaké cíle si do sezóny dáváte?

Souvisí to s minulou sezónou. Tam si nikdo z kluků cíle nedával a my jsme je k nějakým cílům museli tlačit. Pořád jsme jim museli předkládat nějakou vizi, nějaké cíle, které v podstatě ani nechtěli plnit, nezajímaly je. V této sezóně si kluci cíle kladou sami a kladou si samozřejmě cíle nejvyšší. Já jsem samozřejmě rád, že si kladou cíle nejvyšší. Pro mě osobně je momentálně cílem nejvyšším postup do play-off. Pro nás trenéry jsou jejich cíle samozřejmě také náš cíl, ale soutěž bude velice těžká, nemáme ve skupině slabšího soupeře, bude to vyrovnané. Budeme bojovat a uvidíme.

Ohledně Oscara Flynna, z dorostu skočí do A-týmu. To trenéra dorostu určitě potěší, když se takový hráč neztratí ani na ledě s A-týmem, že?

Samozřejmě. Oscara jsem tady léta trénoval v žácích, v mladším i starším dorostu. Můžu říct, že jsem se s ním tady i dost navztekal, a jsem rád, že to vše k něčemu bylo. Výkonnost už prokázal a to, že se v áčku neztratí... Hrál s nimi přáteláky, hrál s nimi přípravné zápasy s tím, že se s ním tady počítá, takže to potěší každého trenéra zde v Boleslavi, že je to náš hráč. A mě to samozřejmě potěší obzvlášť, protože jsem ho mnoho sezón trénoval, takže jsem rád, že tomu tak je.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz