Lukáš Žejdl: Nepřišel jsem kvůli osobním statistikám
02.09.2015 | Lukáš Chuchválek

Lukáš Žejdl: Nepřišel jsem kvůli osobním statistikám


M l. B o l. – Nejnovější akvizicí Bruslařského klubu je Lukáš Žejdl (na snímku vpravo), který se mladoboleslavskému publiku představil v přípravném zápase s Ústím nad Labem hned napoprvé gólem. Přestože se v v něm dle svých slov necítil úplně nejlépe, neboť byl nucen vynechat většinu letní přípravy. Sympatický forvard je však optimista a věří, že se to bude dále jen zlepšovat. Do Boleslavi přišel přispět k týmovému výkonu, a vybojovat si hodně prostoru na ledě. Jak ale sám upozorňuje, chce si ho zasloužit.

Lukáši, za Boleslav jste odehrál své první utkání. Jaké bylo?

Cítil jsem se strašně. Od března jsem nehrál zápas a trénoval jsem s kluky, dá se říct, jenom deset dní. Možná ani to ne. Nemohl jsem pořádně trénovat kvůli zraněné ruce, ale teď doufám, že to bude jenom lepší.

Přesto jste dokázal dát v zápase s Ústím gól...

Nádherně mi to tam dal Pába (Lukáš Pabiška - pozn. red.). Viděl jsem mezírku mezi nohama, tak jsem to zkusil a vyšlo to.

Navážu na vaši zmínku o zranění. Jak se vám přihodilo a kdy?

Stalo se mi to v minulé sezóně při play-off, když jsme (za Třinec) hráli se Spartou. Co mi přesně bylo asi říkat nebudu, to se nedělá.

Jako člen kádru Třince jste minulou sezónu přispěl k úspěchu, kdy skončil druhý. Zhodnotil byste ji?

Bylo to super. Celá sezóna byla, co se týče třineckého klubu, super. Jen mně konkrétně se příliš nevydařila. Byl jsem několikrát zraněný a to vám strašně ubere, například na sebevědomí.

Za Třinec jste nastoupil ve třech zápasech čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi. Jací byli Bruslaři, tedy vaši noví spoluhráči, soupeři?

Byli to hodně rychlí hráči, a pořád jsou, jak jsem viděl, když jsem sem dorazil. (smích) Já nejsem žádný rychlík, já než se rozjedu, tak to trvá. Boleslav byla nepříjemný, bruslivý soupeř, který umí dát gól ze všeho. Hlavně má šikovné centry, které podporují takoví jako já.

Takže jste sem přišel jako supící lokomotiva, která až se rozjede, nic ji nezastaví, ano?

To doufám. (smích)

Co čekáte od sezóny tady v Boleslavi a jak jste sem přišel?

Já chci hlavně pomoct. Nepřišel jsem sem kvůli mým osobním statistikám, chci tady udělat týmový úspěch. A jak jsem sem přišel? Prostě po sezóně jsme se bavili o nějakém hostování, tak jsem rád, že jsem tady. Byl jsem zraněný celou letní přípravu a bavil jsem se s trenérem, že než abych v Třinci bojoval o fleka ve třetí nebo čtvrté lajně, že bude lepší zkusit nějaké hostování, kde bych se rozehrál, protože dostanu více prostoru. Samozřejmě neříkám, že ho tu automaticky dostanu, budu si ho muset vybojovat. Svými výkony ho musím potvrdit, pak se uvidí, co dál.

Znáte někoho odsud víc než jen coby soupeře z loňského play-off?

Rysák (Jiří Rys - pozn. red.) je šikovný hráč, proti sobě jsme nastupovali už v juniorech. Také s Hyčmenem (Tomášem Hykou - pozn. red.) jsme proti sobě hráli. Byli to vždycky šikovní kluci..

Podle dosavadních informací jste tady v Boleslavi minimálně do konce roku. V tom je jasně cítit skulinka. Víte, jak bude vypadat vaše budoucnost potom?

Se mnou o tom ještě nikdo nemluvil. Nejprve mi bylo řečeno, že to hostování bude do konce ledna, pak došlo k úpravám, ale myslím si, že to bude potom záležet hlavně na tom, jak se rozjede liga, a na mnoha dalších okolnostech.

Jak se vám líbí město Boleslav? Jste tady někde přestěhovaný?

Ne, nejsem. Nakonec jsem se rozhodl, že budu bydlet v Praze v Kyjích. Mám to sem autem 25 minut maximálně. Krom toho, má přítelkyně je z Prahy, tak jsme spolu tam.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz