Lukáš Žejdl: První třetina byla katastrofa!
09.09.2016 | Zdena Bobková

Lukáš Žejdl: První třetina byla katastrofa!


H r. K r á l o v é – Takový vstup do sezóny si asi Bruslaři nepředstavovali. Po první třetině prohrávali s domácím Mountfieldem HK 1:3. Nakonec se ale dokázali oklepat, přečkaly těžké chvilky z druhé třetiny a sami se dokázali díky přesilovým hrám na Hradec dotáhnout a posléze i vyrovnat. Vyrovnaný duel rozhodl v prodloužení čahoun Tomáš Urban. K mikrofonu jsme si ale pozvali Lukáše Žejdla (na snímku), který si připsal gól a asistenci. Jak sám poznamenal, první třetina byla katastrofa, ale Bruslaři nakonec z Hradce vezou za vydřené vítězství dva body.

Lukáši, do utkání jste vstoupili velice nešťastně a Hradec měl jasnou převahu na ledě. Jak jste vnímal tu první třetinu?

Byla to katastrofa. Před zápasem jsme si říkali, že musíme chytit začátek. Věděli jsme,co Hradec bude hrát, a řekli jsme si, že chceme hrát bez faulů a ono to bylo úplně naopak. My jsme byli pořád vyloučení, a to i ve druhé třetině. Přitom jsme si o přestávce říkali to samé – hlavně bez faulů. Nakonec jsme to ubránili, a to i tu přesilovku pět na tři. A opět se potvrdilo, že kdo nepromění přesilovou hru pět na tři, tak nemůže vyhrát zápas.

Ano, to je pravda. Ve druhé třetině jste přečkali nejenom tu dvojnásobnou přesilovku, ale také dlouhé pětiminutové oslabení. Byl to důležitý moment utkání?

Ano, to určitě byl. Oslabení berou mnoho sil a ti klukům, kteří tam chodili, patří obrovský dík. Jak říkám, bere to strašně moc sil a mohlo nám to potom chybět v tom závěru. Měli jsme štěstí, že jsme potom ve třetí třetině dali ten rychlý gól hned na začátku.

Berete mi otázky z úst. V té třetí třetině jste hned na začátku vyrovnali a rázem bylo zase o co hrát. Ale vy jste i celkově změnili přístup už v průběhu zápasu, hráli jste otevřený hokej. Bylo to to, co bylo potřeba hrát a co na soupeře platilo?

Ano, určitě. My musíme hrát stále v pohybu, dohrávat je a hrát ten náš hokej. Díky tomu jsme i vyrovnali, dostali jsme je pod tlak. Každému se lépe hraje, když je soupeř pod souvislejším tlakem.

Zápas rozhodovaly především přesilovky a nedisciplinovanost. Vy jste jich soupeři darovali hned na úvod poměrně dost a Hradec je využil a vytvořil si tlak. Ale vy jste měli během dvou třetin pouze tři přesilové hry a úspěšnost v nich byla stoprocentní!

My se tomu hlavně hodně věnujeme na tréninku, ačkoli tam nám to moc nešlo… a teď přijde zápas a my dáme tři góly. (úsměv) Musím říct, že tento zápas byl hodně o přesilovkách, i Hradec vstřelil dva góly z početní výhody. Ale myslím si, že se akorát ukázalo, že přesilovky v sezoně budou určitě rozhodovat.

Bylo to televizní utkání, byla tam znát třeba nějaká nervozita?

Hlavně je to první zápas a navíc Hradec minulý rok vypadl právě s Boleslaví, tak se chtěl ukázat a byli nažhavení. My jsme si to pořád říkali a měli jsme to v hlavách, že na ně musíme hlavně nastoupit. Zaplať pánbůh jsme tady vyhráli alespoň v prodloužení.

Přesto tento zápas musel diváky hodně bavit, padlo v něm celkem devět branek a k vidění bylo i prodloužení tři na tři, které je od letošní sezony nové. Jak vy sám jste tohle vnímal?

Ve hře tři na tři je moc prostoru a každá chybička se může vymstít. Když jeden propadne, tak se jede dva na jednoho. Je to zrádné, ale jak říkáte, diváky to musí bavit. A baví to určitě i hráče, protože při tom může padnout spousta gólů a i hráči mají takový lepší pocit při hře s kotoučem.

V zápase vás hodně podržel brankář Jan Lukáš, který odchytal velice dobrý zápas, a stále tým držel při životě i za nepříznivého stavu 1:4.

Po tom čtvrtém gólu, kdy se mu puk nešťastně odrazil od vyrážečky, jsem se modlil, ať se z toho oklepe a on pak předváděl neskutečné a famózní zákroky. Díky němu jsme tady vyhráli.

V neděli vás čeká první domácí zápas proti Olomouci. Jak se na něj těšíte?

Hlavně hrát doma je úplně něco jiného než venku. Doma jsou výborní fanoušci a v Mladé Boleslavi je navíc velice specifický zimák. Myslím si, že tam budeme předvádět ten hokej, který chceme hrát po celou sezónu.

A s jakými pocity jste se vy sám vracel zpátky do Mladé Boleslavi?

Já jsem tak nějak počítal s tím, že budu v Třinci, ale nakonec se to obrátilo. No a když jsem se dozvěděl, že jdu do Boleslavi, tak jsem byl rád, protože i přítelkyni mám z Prahy.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz