Málem jsem tam nebyl, říká o rozhodující trefě Lukáš Žejdl
19.11.2016 | Zdena Bobková

Málem jsem tam nebyl, říká o rozhodující trefě Lukáš Žejdl


P a r d u b i c e – Bruslaře v pátek nečekalo na ledě pomalu se zvedajících Pardubic nic nelehkého – vždyť ty před třemi dny porazili silnou Kometu. Po čtyřiceti minutách to na východě Čech vypadalo, že Bruslaři pojedou z města perníku bez bodu. Středočeši ale vyhráli třetí třetinu 3:0 a rozhodli o tom, že si tři body do tabulky připíšou právě oni. Katem nadějí pardubického týmu byl Lukáš Žejdl (na snímku), který Maxwella prostřelil 6 vteřin před koncem třetí třetiny!

Lukáši, zprvu to tak možná nevypadalo, ještě na začátku třetí třetiny jste prohrávali 0:2, ale nakonec jsou z toho tři body. Jak celý zápas hodnotíte?

Hned při prvním střídání jsme dostali gól, což nás srazilo dolů. Pak jsme se pomalu zvedali. Naše hra nebyla špatná, ale nebylo to to, co jsme chtěli. Ve třetí třetině jsme cítili, že se Pardubice trochu obávají výsledku. Pak nám tam spadly dvě náhodné střely a nakonec jsme rozhodli 6 vteřin před koncem.

Trochu tam hrozilo, že by to byl další zápas, kterým by se prodloužila vaše gólová absence… Proto otázka trochu na tělo – nebyl tam ve vás takový trochu strašák?

Nemyslel jsem na to. Ale nějaká křeč tam určitě byla. To, že nám to tam teď nepadá… Ale já pořád říkám, že když budeme dělat to, co máme, tak pevně věřím tomu, že to tam začne padat.

Vy sám jste měl v úvodní třetině tři tutovky. Necítil jste tam pak nějakou lítost, že jste nějakou z těch šancí neproměnil a nehráli jste více v klidu?

Hned první střídání mi to tam projelo pod nohama. Pak jsem měl prázdnou bránu, zkoušel jsem si to přikopnout, ale trochu jsem zakopl a vůbec jsem se k tomu puku nedostal. Šlo mi to na špatnou nohu. Kdybych ho dal, tak bychom se možná uklidnili.

V posledních minutách jste se snažili útočit a rozhodnout. Nicméně ještě 20 vteřin před koncem se vhazovalo na druhé straně, před vaší bránou… co se stalo?

Musím se přiznat, že jsem to střídání před tímto vhazováním trochu zaspal. Neslyšel jsem, že tam mám jít. Myslel jsem, že na led půjde někdo jiný. První buly jsem vyhrál, ale nakonec to odpískali, že se buly opakovalo. To druhé jsem možná „naštěstí“ prohrál a oni to nastřelili za bránu. Odrazilo se to k Orsymu (Jakub Orsava, pozn. red.) a on to vyndal lobem ven a proskočilo to někomu mezi nohami a já už jsem jel sám na bránu, respektive jeden na jednoho.

Ta střela ale nemířila přesně tam, kam jste původně chtěl, byla zblokovaná…

Ano, ta střela byla trochu tečovaná. Já jsem vystřelil trochu později a možná kdyby to nebylo takhle tečované, tak by se to ke mně takhle neodrazilo.

Byl důležitý i výkon gólmana Lukáše, že se po dvou třetinách prohrávalo „pouze“ 0:2?

Ano, on je výborný gólman. My jsme si řekli, že nehrajeme vůbec špatně. Říkali jsme si, ať chodíme do toho předbrankového prostoru, že nám tam už musí něco spadnout. Posledně ty zápasy jsme měli dost střel, ale nestáli jsme před tou bránou, a ono se to potom otočilo.

Na druhé straně byl ale Maxwell, který Pardubicím držel velkou naději na bodový zisk po dvě třetiny. Pak vám ale paradoxně dost pomohl, když pustil to, co pustil…

Na začátku bylo vidět, jak si sjížděl pro ty puky, když jsme si je nahodili, ale jakmile dostal druhý gól, tak už tam nejezdil a trochu znervózněl. Na každého to asi takhle přijde.

V zápase za vás nově naskočil dvaadvacetiletý Jiří Fronk. Jak se nová posila ve vašich řadách v zápase osvědčila?

Je to ještě mladý kluk, který to má všechno před sebou. Je ale vidět, že je šikovný, výborně pracuje s holí.

V neděli vás čeká doma Sparta, což je docela těžký oříšek. Co čekat od toho zápasu?

Sparta je kvalitní manšaft. Je dobře, že teď budeme hrát proti nim, hodně to ukáže. Hlavně je dobře, že hrajeme doma, máme jim co vracet. To, co nám udělali tam, to bylo potupné. Věřím, že se na to dobře připravíme. I když je teď rychlý sled zápasů za sebou, mohlo by to možná více vyhovovat nám.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz