Mohli jsme to uhrát, mrzí Jakuba Orsavu
25.09.2017 | Zdena Bobková

Mohli jsme to uhrát, mrzí Jakuba Orsavu


O s t r a v a – Bruslaři v neděli zavítali na led Vítkovic. Utkání bylo dlouho vyrovnané a Bruslaři v něm dvakrát vedli. Vítkovičtí ale vždy dokázali srovnat, podruhé 46 vteřin před koncem třetí třetiny. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nich se jako jediný z řad Mladé Boleslavi trefil Jakub Orsava (na snímku), který také po utkání celý duel hodnotil.

Jakube, Vítkovice aktuálně patří mezi šest nejlepších týmů v lize. Je tedy bod z jejich hřiště cenný?

Cenný určitě je, ale myslím si, že jsme tam měli hodně šancí, navíc přesilovky. Myslím si, že jsme to mohli uhrát a byly by body tři. Půlminutu před koncem jsme ale dostali gól a zápas musely rozhodovat až nájezdy.

Utkání bylo hodně otevřené, hrálo se téměř 40 minut za bezbrankového stavu s nespočtem šancí na obou stranách. Čím si to vysvětlujete, že to bylo takto vyrovnané?

Občas takové zápasy bývají. Oba týmy hrají to, co chtějí, nikdo nechce inkasovat. Dneska to vyšlo tak, že to dlouho bylo vyrovnané. Ale nakonec nějaké góly padly.

Zaměřovali jste se v tom zápase hodně na bránění Vítkovic? Během utkání bylo vidět, že si hodně hlídáte přechod soupeře přes modrou čáru…

Chtěli jsme hrát z dobře zabezpečené obrany a čekat na svou šanci. Ty nakonec přišly, ale nepovedly se nám přesilovky. Nakonec tam i něco spadlo, ale jak se pak ukázalo, na vítězství to bylo málo.

Vítkovice měly v závěru první třetiny dlouho trvající přesilovku 5 na 3. Vy jste to ale ustáli. Byl to ten klíčový moment?

Určitě nás to nakoplo, ubránit takhle dlouhou přesilovku, navíc ve třech. Pak jsme trochu zapnuli a dali nějaké góly a soupeř musel dotahovat.

Gól Boleslavi přišel na závěr druhé třetiny. Dal vám ten potřebný impuls? Otevřela se potom ta hra?

Nevím, jestli to pro nás byl impuls. My jsme spíš čekali na ty šance a příležitosti. Dostali jsme se do vedení, ale bohužel jsme to neubránili.

Třetí třetina byla víceméně v režii Vítkovic, přestřílely vás (15:4, pozn. red.) a vyhrály třetinu 2:1. V závěru navíc přišla vyrovnávací branka 46 vteřin před koncem při hře bez brankáře. To byla docela studená sprcha, že?

Do té třetí třetiny přišel ze šatny úplně jiný mančaft, jiný soupeř, než který proti nám stál celých těch 40 minut. My jsme navíc tu třetí třetinu dohrávali, jak kdybychom se báli o výsledek a Vítkovice zatlačily a my prakticky nevyjeli z pásma. V tom byl ten problém. Myslím si, že to bylo tím strachem o výsledek.

Zápas nakonec dospěl do nájezdů, navíc komentátor v hale podotkl, že to byl „šílený zápas“. Vnímal jste to taky tak?

Neřekl bych, že byl šílený. Soustředili jsme se především na naši hru. A z Ostravy si odvážíme alespoň bod.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz