Nakonec nám přesilovky přece jen pomohly, říká Jan Holub
19.02.2016 | Vojtěch Drbohlav

Nakonec nám přesilovky přece jen pomohly, říká Jan Holub


L i t v í n o v – Severní vítr zavanul mladoboleslavské hokejisty až do Podkrušnohoří, kde se v nejmenším českém extraligovém městě proslulém chemickým průmyslem představili proti úřadujícímu mistrovi. Úvod zápasu na Zimním stadionu Ivana Hlinky sice vyšel Bruslařům lépe a už od třetí minuty vedli zásluhou kapitána Davida Výborného, jenže potom už byl aktivnější domácí Litvínov, který nebyl vůbec daleko od zisku tří bodů. Situaci si ale domácí VERVA zkomplikovala četnými fauly, potopil ji navíc ten nejzákeřnější - vysoká hůl na Davida Výborného, který musel ze zápasu předčasně odstoupit. Boleslavští využili v závěru dvě přesilové hry. Nejdříve si vynutili prodloužení a následně v něm i rozhodli. Nakonec tedy vezou z Litvínova dva body, které jsou vzhledem k průběhu zápasu velmi cenné. Po zápase jsme vyzpovídali jednoho z nejvytěžovanějších obránců Jana Holuba.

Jak byste shrnul divoké utkání na horkém litvínovském ledě?

Do zápasu jsme vstoupili lépe a byli jsme aktivní. Z toho vyplynul také náš první gól. Druhá třetina nám bohužel nevyšla. Já sám jsem tam byl dvakrát vyloučení a dostali jsme dva góly. Hra se potom různě přelévala. Chvíli jsme byli aktivnější my, potom zase domácí. Nakonec jsme dostali gól na 4:3. Během tří minut jsme to ale dokázali otočit.

Když už padla řeč o tom, jak rychle se dají střílet góly, tak se nabízí otázka ohledně toho, že se vám proti Karlovým Varům stávalo, že jste vstřelili branku, ale soupeř na to o pár sekund později odpověděl. V Litvínově se stalo jednou totéž. Jak tomu zabránit do dalších zápasů?

Těžko říct, je to hokej. Je možné, že v tu chvíli, kdy vstřelíme gól, trochu polevíme v koncentraci. Snad už jsme si tyto slabší chvilky vybrali.

Co říkáte na hru Litvínova, se kterou jste měli během zápasu velké problémy? VERVA je třináctá a zdálo by se, že tým může být psychicky hodně dole, jenže to nebylo znát...

Vůbec nevím, proč ten tým nezačal už dříve hrát to, co hraje v posledních zápasech. I nám v pátek ukázal, že je to velmi nepříjemný soupeř, který má na víc než na boje o udržení.

Vraťme se ale ještě k vašemu hernímu výkonu. Budete se mnou souhlasit, když řeknu, že to výkon hodný pátému týmu v tabulce úplně nebyl?

Nebylo to úplně ono. My se trošku hledáme, jsme ale rádi, že jsme nakonec domácí přestříleli a získali jsme tři body.

Téma, které je stále aktuální, jsou vaše slabé přesilovky i hodně inkasovaných gólů v oslabení. Je to také téma, které se často řeší na trénincích?

Probíráme to celou sezónu. Při přesilovkách nám to moc nelepí a v oslabeních dostáváme špatné góly. Pracujeme na tom pořád, snažíme se to usilovně zlepšit. Věřím, že se to projeví. Snad nám k tomu pomůže závěr tohoto zápasu – vždyť na konci nás zachránily právě přesilovky, díky kterým jsme rozhodli. (úsměv)

V závěru základní hrací doby jste dostali možnost zahrát si přesilovku pět na tři, kterou jste ještě umocnili odvoláním brankáře, a hráli jste tak málo vídanou trojnásobnou početní výhodu, která byla využita. Očividně vám to dodalo impuls před prodloužením, že?

Ano, trenéři se rozhodli, že odvolají gólmana a naštěstí nám to vyšlo a spadlo to tam. V prodloužení už jsme si věřili, chtěli jsme ten zápas co nejdříve ukončit, zaplaťbánbůh za to, že se nám to podařilo a vezeme důležité dva body.

Vy jste naskočil zpět do zápasového rytmu po zranění už v minulém zápase. Jaký to byl návrat? Hrálo se vám dobře, nebo jste si naopak říkal, že to ještě není ono?

Po pauze je vždy těžké se do toho vrátit, ale myslím si, že to není tak hrozné. Pauzu měl následně i celý tým, takže na tom nejsem o moc jinak než ostatní.

V Litvínově jste byl na ledě hodně vidět, především v oslabeních jste byl velmi vytěžovaný. Cítíte od trenérů důvěru?

Já jsem tady od toho, abych bránil, a Tronča (Marek Trončinský – pozn. aut.) útočil. Tak to máme rozdělený a já jsem s tím naprosto smířený. Hraje se mi dobře a jsem rád, že dostávám prostor na ledě.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz