Osobní úspěch bych vyměnil za tři body pro tým, říká Pavel Musil
04.04.2014 | Zdena Bobková

Osobní úspěch bych vyměnil za tři body pro tým, říká Pavel Musil

O l o m o u c – Boleslav veze z Olomouce dva body s lehkým nádechem hořkosti, jelikož Bruslaři mohli na Hané ukořistit plný počet. Vítězství však ztratili po smrtícím tlaku domácího celku necelé čtyři vteřiny před koncem. Pavel Musil (na snímku) si v utkání připsal první a zároveň i poslední a vítězný gól zápasu a byly to zároveň jeho první dva body do tabulky skupiny o udržení v nejvyšší soutěži. Pod dojmem ostatních okolností ale štěstím rozhodně nezářil.

Pavle, jaké jsou bezprostřední dojmy?

Musím přiznat, že jsme to měli opravdu dobře rozehrané, vedli jsme 2:0. Bohužel jsme ale déle neudrželi čisté konto, Olomouc snížila, pak byla v laufu a podařilo se jí i vyrovnat. Ale kdyby nám někdo před zápasem řekl, že budeme mít dva body, tak si myslím, že bychom za ně byli velmi rádi.

Vy jste ten zápas otevřel a vlastně i uzavřel, dal jste dvě branky. Zároveň to pro vás byly první dva body v baráži vůbec. Takže jak vy sám osobně vnímáte toto utkání?

Já jsem za ně určitě rád. Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Ale vyměnil bych je spíš za tři body pro tým. To by nám asi pomohlo více než moje osobní statistiky.

Před vyrovnávací brankou Olomouce jste přestali jakoby hrát, jak kdybyste čekali, že rozhodčí písknou faul. Proč myslíte, že došlo k tomu vyrovnání?

Podle mě rozhodčí ten faul viděli, ale asi do toho nechtěli už tolik zasahovat, ale to je jejich věc. Bohužel jsme měli ještě puk na modré vyhodit, dostat jej ven a mohli jsme mít jistotu.

Pavel Musil

Celých těch posledních deset minut se mohlo zdát, že je Boleslav v hluboké defenzivě. Nechyběla tam z vaší strany větší aktivita?

To bych úplně netvrdil. My jsme sis před koncem zápasu říkali, abychom hráli pořád stejně, abychom se nezatáhli jen do obrany. Jenže takové zápasy holt někdy jsou a tento byl jedním z nich.

Olomouc vás vyloupila doma, vy jste jí to tady mohli odčinit…

Měli jsme k tomu opravdu dobře nakročeno, ale bohužel to nevyšlo. Nesmíme na to dál myslet a ty body zase sebrat soupeřům někde jinde.

I díky minulým zkušenostem se mohlo zdát, že je pro vás Olomouc takřka nedobytná. Lze brát tenhle zápas i pozitivně s výhledem na ten druhý? Že Mora očividně není neporazitelná?

Každý zápas je jiný. Hlavně sem na baráž chodí hodně lidí, atmosféra je tady fantastická a bouřlivá. Mohlo se znát, že víme, jak na ně, ale i tak to bohužel nevyšlo.

V momentě, kdy Olomouc vyrovnala, nevystala vám ta myšlenka na podobě „ztracený“ zápas v Chomutově minulou neděli?

My na to nemůžeme myslet, to by nás zbytečně ponořilo. My musíme hrát a bojovat dál a obrat o body ostatní soupeře.

Podívejme se teď do nejbližší budoucnosti, čekají vás tři domácí utkání. Jak s nimi naložíte?

Musíme body sbírat doma. Jak říkáte, čekají nás tři domácí utkání a z nich musíme vytěžit maximum, to bude teď náš hlavní úkol. Sbírat body doma, to je povinnost.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz