Pavel Musil: Je spousta faktorů, které u Třebíče budeme muset zlomit
10.03.2014 | Zdena Bobková

Pavel Musil: Je spousta faktorů, které u Třebíče budeme muset zlomit

M l. B o l. – Mladoboleslavští hokejisté mají první semifinálový zápas takříkajíc „v kapse“. Jenže nic není ještě hotové a ví to také Pavel Musil (na snímku), který zůstává v pozápasovém hodnocení nohama pevně na zemi a volí spíše skromnější a pokornější odpovědi. Vidinu úspěchu však shledává především ve střelbě. Aneb jak sám říká – „není ranky, není branky“.

Pavle, máte za sebou první semifinálový zápas s Třebíčí. Můžete už nyní zhodnotit, jak moc to byl rozdílný soupeř oproti Benátkám?

Hra Horáků je na rozdíl od Benátek taktičtější, s nimi se bojuje o každý centimetr ve středním pásmu a zápas většinou rozhodují brejky. Na rozdíl od našeho čtvrtfinálového soupeře také nehrají až tak důrazně do těla, je to spíše bruslivý a technický hokej. Zkrátka, bylo to odlišné, ale zvládli jsme to, a to je v tuto chvíli nejdůležitější.

Pavel Musil

V loňské sezoně jste za Boleslav ještě nehrál, přišel jste až v průběhu října. Přesto se ale asi v kabině mluvilo o tom, že se po roce proti sobě v semifinále postaví opět tito dva soupeři, nebo ne?

Kluci, kteří tu hráli i loni samozřejmě ví své, oni ty zápasy zažili. Já sice ne, ale i tak jsme se jako tým snažili hrát tak, abychom vyhráli. První krok jsme udělali, ale zítra se hraje znovu.

Do Boleslavi jste přestoupil z Brodu, který Třebíč ve čtvrtfinále celkem rychle porazila. Nedostal jste třeba nějaké tipy, „jak na Třebíč“ od bývalých spoluhráčů?

Ne, to bohužel nedostal. (úsměv) Z Brodu jsem s nikým nemluvil. Na to si zkrátka musíte přijít sami, protože každý zápas je jiný a zvlášť ty v play-off. Samozřejmě jsme věděli, jak Třebíč hraje, znali jsme ji ze základní části. Náš videokouč měl k dispozici i videozáznamy jejich hry z různých zápasů, takže jsme teoreticky věděli, jak hrají a mohli jsme se na to připravit. A musím říct, že ta naše příprava se vyplatila, protože Třebíč přijela s tím, co jsme od ní očekávali, a tak jsme na ni hráli to, co jsme potřebovali.

Třebíči se jak v sezoně, tak právě proti Brodu hodně dařilo venku. Právě s Rebely získala hned v úvodu čtvrtfinále dvě důležitá vítězství, která zřejmě rozhodla. Berete proto tento úvodní bod jako velmi cenný?

Musím říct, že jsme to měli v hlavách. Přijeli sem s tím, že nemají, co ztratit. Možná jsme si to až příliš uvědomili ve druhé třetině, když Třebíč srovnala. Naráz se mohlo zdát, že jsme dostali trochu strach, že by se na nás mohli vytáhnout i tady. Ale pak jsme se srovnali a hráli opět to svoje.

Celý zápas byl z vaší strany velmi disciplinovaný. Dostali jste nějaké speciální pokyny ze strany trenérů?

Říkali jsme si, že si musíme dávat pozor na fauly, protože soupeř má hodně dobré přesilovky, ve kterých může naši nedisciplinovanost potrestat. Snažili jsme se dostát těmto pokynům a povedlo se.

Již v posledním zápase proti Benátkám se do sestavy vrátil kapitán týmu David Výborný. Proti Třebíči dokonce vstřelil úvodní branku. Je hodně znát jeho návrat do sestavy?

Možná se budeme opakovat všichni z týmu, ale ano, je to znát. Jsme rádi, že ho v sestavě opět máme. Je to výborný hráč a tahoun mužstva a v prvním semifinálovém zápase to jen potvrdil.

V utkání jste nevyužili dvojnásobnou přesilovku pěti proti třem. Nemrzelo vás to v závěru, kdy Třebíč snížila?

Možná trochu, ale neřešili jsme to. V takové chvíli se tím nesmí člověk nechat ovlivnit, protože hra běží dál. V té přesilovce jsme nějaké střely měli, ale gól tam nepadl. Musím říct, že je to občas trochu o štěstí. Třebíč to výborně odbránila, takže jsme to měli o to těžší.

Horákům kryje záda výborný Martin Falter. Boleslav na něj poslala 36 střel, přičemž na boleslavskou klec šla bezmála pouhá polovina tohoto čísla. Myslíte, že právě on je tím, kdo vám bude dělat největší problémy?

Martin je zkušený gólman, který má výbornou formu. Nemyslím si ale, že by celá série a potažmo úspěchy třebíčských hráčů stály jenom na něm. Třebíč výborně brání, bruslí, hlídá si střední pásmo. Těch faktorů, které budeme muset zlomit, je určitě mnohem více.

Na závěr se zeptám – co udělat pro to, aby tu druhé utkání bylo minimálně stejně tak dobré jako to první?

Musíme střílet, bez toho to nejde. Jak se mezi námi hokejisty říká – není ranky, není branky. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz