Pavel Musil: Mrzí nás to, ale byly to vyrovnané bitvy!
20.03.2015 | Zdena Bobková

Pavel Musil: Mrzí nás to, ale byly to vyrovnané bitvy!


T ř i n e c – Páté čtvrtfinálové utkání přineslo v poslední třetině neskutečné nervy. Bruslaři šli v 50. miutě do vedení, ale zkušenému Třinci stačilo v závěru 80 vteřin k obratu. Navíc čtvrtý, a taky poslední, gól Třince přišel 11 vteřin před koncem třetí třetiny. Mladému útočníkovi Pavlu Musilovi (na snímku) se těžko hledala slova, na jeho hlase bylo znát velké rozčarování a trpká a možná až příliš krutá hořkost porážky, kterou musí Bruslaři polknout. Ve svém hodnocení zápasu a svého výkonu byl velmi sebekritický a vyrovnání Třince háže na svá bedra. Jak ale v závěru přiznává, s odstupem času na tento historický moment Bruslařského klubu, bude vzpomínat rád.

Pavle, co jste si řekli bezprostředně po utkání v kabině?

Řekli jsme si, že to byla škoda. Mysleli jsme si, že náš vrchol sezony je ta Plzeň, ale ve finále jsme ukázali, že i s Třincem můžeme hrát vyrovnanou partii.

Předpokládám ale, že jste ale i tak od vedení klubu dostali pochvalu…

Pochvala tam byla. Mrzí nás, že tam byly ty zápasy o gól. Ale to bychom toho chtěli asi až moc. Ačkoli řekl bych, že jsme je mohli potrápit ještě víc. Prohrát v Třinci vždy jen o gól je zkrátka škoda. Doma jsme taky ten jeden prohráli jen těsně. Ukázalo se, že to byly vyrovnané bitvy.

Ale kdyby vám to někdo řekl před tou sérií, tak tomu asi nebudete věřit, že?

To asi ne. Šli jsme do toho s tím, že je chceme potrápit, tak se nám to snad trochu povedlo.

Co tomu scházelo tentokrát? V tom zápase jste dokázali srovnat a ještě otočit…

Já jsem to tam dával o ten manťák, ale nechtěl jsem to dávat tak daleko, ale byl z toho icing. Pak odvolali gólmana a ukázalo se, že to jsou zkušení hráči. Na ledě v tu chvíli byla naše mladá čtvrtá lajna a bohužel se tam ukázaly přednosti a kvalita Třince. Nechali jsme tam jednoho jejich volného hráče mezi beky a byl z toho gól.

Nepřijde vám to až moc kruté? Konkrétně vy jste přihrával na ten gól, který dokonce otočil utkání ve prospěch Bruslařů. Neházíte si tu vinu až moc na sebe?

To ne. Našel lajna měla ve finále za ty tři zápasy, které jsme tu prohráli o gól, záporné skóre -1, a to byl ten rozdílový gól.

Vy sám osobně jak se na to díváte? Přeci jenom byla to vaše první zkušenost v takhle vysoké soutěži…

Teď jsou ve mne smíšené pocity. Ale určitě s odstupem času na to budu vzpomínat rád. Byli jsme podceňovaný tým. Dokázali jsme se semknout a ukázali jsme, že dokážeme hrát i s takovým týmem, jakým je Třinec.

Dokážete říct, co vás čeká nyní? Měli jste vůbec čas něco plánovat?

Ještě ne, na to nebyl čas. My jsme sem jeli s tím, že je chceme potrápit, takže jsme vůbec nic neřešili. Ale možná, že si dáme nějaké to pivo a oslavíme to. V pondělí se sejdeme a dozvíme se, co bude dál.

Vám konkrétně tu pokračuje smlouva, takže nepočítáte s nějakými změnami?

Doufám, že ne. (úsměv).

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz