Petr Holík: Ze všech nabídek jsem měl u Boleslavi nejlepší pocit
27.09.2017 | Jitka Čechová

Petr Holík: Ze všech nabídek jsem měl u Boleslavi nejlepší pocit


M l. B o l. – Většinou podobné informace alespoň částečně prosáknou ven, tentokrát ale v případě Petra Holíka a Mladé Boleslavi nepadla nikde ani zmínka. Pro mnohé jde o překvapení, pro novopečeného Bruslaře o dobře promyšlené rozhodnutí. Přečtěte si rozhovor s pětadvacetiletým útočníkem.

Petře, obligátní otázka na úvod, které se nelze vyhnout: Proč právě Mladá Boleslav?

Těch nabídek jsem měl víc, nebudu zapírat. Všechny jsem si je pečlivě prošel. Boleslav je mi sympatická. Líbí se mi, jak má sestavený tým, a kam chce směřovat, líbí se mi hra, kterou předvádí. Ze všech těch nabídek jsem měl nejlepší pocit, že do tohohle herního systému bych mohl zapadnout.

Co všechno jste před svým příchodem o Boleslavi věděl?

Samozřejmě jsem věděl, kdo tu trénuje, kdo tu hraje. Z reprezentace znám Pavla Musila a Radana Lence, ze Zlína se zase kamarádím s Oldrichem Kotvanem.

Zlín. Téhle otázce se určitě ani do budoucna nevyhnete. Pocházíte odtamtud, hodně jste tam toho odehrál. Nebyla to varianta?

Varianta to určitě byla. Dostal jsem od Zlína nabídku a dlouho jsem ji zvažoval. Opravdu dlouho. Ale nakonec jsem došel k tomu, že chci něco nového. Snad můžu říct, že jsem ještě pořád celkem mladý, a tak jsem prostě chtěl zkusit něco dalšího. Neříkám, že do Zlína už nikdy nechci, právě naopak, vždyť jsem odtamtud. Ale teď bylo moje rozhodnutí o tom poznat něco nového.

Už jste stačil mluvit se zdejšími trenéry? Třeba o tom, jakou budete mít roli?

Nějaké informace samozřejmě mám, tyhle diskuse jsme vedli v rámci uzavírání smlouvy. Ale není to nic úplně určitého. Myslím, že se to tématem teprve stane.

Určitým způsobem vás asi předchází vaše jméno, zkušenosti… Očekáváte na svou osobu nějaký tlak?

Zatím snad ani ne. Snažím se ho na sebe klást sám. Ale samozřejmě počítám s tím, že když hráč přijde do nového týmu, když si ho klub vybere, tak od něj taky očekává nějaké výkony. Stejně jako fanoušci. Doufám, že tyhle nároky dokážu splnit.

Rusko a vaše zkušenosti z Čerepovce. Jsou to dobré zkušenosti nebo spíš zklamání?

Já se na všechno snažím dívat pozitivně. V Čerepovci si to nějakým způsobem nesedlo celkově. Samozřejmě jsem doufal, že tam vydržím déle, ale bohužel to je, jak to je. Třeba se ještě jednou do KHL vrátím, ale to teď řešit nechci. Mým rozhodnutím je Boleslav a to je taky to jediné, na co chci myslet.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz