Po tolika letech v Třinci už to chtělo změnu, říká Jakub Orsava
02.06.2016 | Vojtěch Drbohlav

Po tolika letech v Třinci už to chtělo změnu, říká Jakub Orsava


Š p i n d l e r ů v  M l ý n – Soustředění v Krkonoších je pro hráče Bruslařského klubu tradičně velice náročné. Své o tom v těchto dnech ví i nová akvizice boleslavské kabiny Jakub Orsava, který si i přes značnou únavu našel během jednoho večera čas na to, aby odpověděl na otázky ohledně svého příchodu do města automobilů, letní přípravy nebo Ligy mistrů. Pro úplnost ještě dodejme, že soustředění ve Špindlerově Mlýně končí Bruslařům už v pátek 3. června 2016.

Jakube, máte za sebou velice dlouhé angažmá v Třinci. Pokud jsem počítal dobře, působil jste tam od roku 2007. Jak se to událo, že jste se po tolika letech rozhodl pro změnu?

Po tolika letech už to chtělo změnu. Navíc v Třinci je velice těžké se prosadit. Věřím, že v tomhle ohledu mi bude víc vyhovovat Mladá Boleslav.

Bylo to těžké rozhodování, nebo jste nad změnou přemýšlel už delší dobu?

Popravdě, těžké to opravdu bylo. V Třinci jsem strávil opravdu hodně let, byl jsem tam skoro jako doma. V závěru letošní sezóny jsem působil v Pardubicích. Poté sice z Třince přišla nabídka, ale rozhodl jsem se právě pro Boleslav, kde budu chtít podat co nejlepší výkony.

Kdy poprvé vás oslovili zástupci Bruslařského klubu?

Bylo to docela rychlé jednání. Nejdřív mi zavolal David Výborný, domluvili jsme si schůzku, kde byl i majitel pan Plachý, a tam jsme se domluvili.

Říkal jste, že to jednání o novém angažmá proběhlo docela rychle, ale hrálo nějakou roli ve vašem rozhodování i to, že v Mladé Boleslavi působí hned několik extřineckých hráčů?

Asi ano. S klukama jsem byl ve spojení. S Markem Trončinským, Lukášem Žejdlem nebo Jakubem Klepišem jsme si docela psali. Celkově znám polovinu až tři čtvrtě týmu. Jsem rád, že nejdu až tak úplně do neznáma.

Jak zatím vnímáte začátek letní přípravy? Je to v něčem zásadně jiné než v Třinci?

To bych ani neřekl. Začátky přípravy jsou vždycky těžké, ať už jste kdekoliv. Tělu trvá než si zase po dovolené zvykne na zátěž. Některé věci jsou někde lehčí, někde zase těžší. To je normální. I když, abych pravdu řekl, například teď ve Špindlu skoro nemůžu chodit. (smích)…Ale to k tomu patří.

Jak vy osobně vnímáte ježdění na kole a běhání do kopce s hůlkami?

Abych řekl pravdu, tak jsem ještě nikdy neabsolvoval letní přípravu na kole, poprvé až tady. Zvykání je ale dost rychlé, protože na soustředění jezdíme na kole v podstatě celý den. Musím říct, že je to pro mě docela záhul. Momentálně před sebou vidím hlavně pátek. (smích)

David Štich prozradil, že na soustředění sdílí pokoj s Lukášem Pabiškou. S kým vy?

Já jsem s Markem Trončinským. Docela si rozumíme a navíc se známe už z našeho působení v Třinci.

V červnu budete chodit trénovat i na led, což je v přípravě Bruslařského klubu novinka, která tu ještě nebyla. Zažil jste to už někdy někde?

Nezažil. Myslím si, že to bude příjemné zpestření oproti běhání, ježdění na kole nebo posilovně.

Mladá Boleslav bude letos působit v Lize mistrů, kterou už znáte z Třince. Jaký na tuto soutěž máte názor?

Pro mě je Liga mistrů lepší než hrát třeba nějaké přípravné zápasy, ve kterých „o nic nejde“ pro tým jako celek. Tato soutěž nám nabídne zajímavou konfrontaci s zahraničními týmy.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz