Pocity? Ohledně výsledku smíšené, osobní celkem dobré, říká Pavel Musil
03.10.2015 | Jitka Čechová

Pocity? Ohledně výsledku smíšené, osobní celkem dobré, říká Pavel Musil


L i t v í n o v – Půl roku uběhlo od nástupu Pavla Musila do posledního utkání. Třiadvacetiletý útočník za sebou má léto ovlivněné vleklým zraněním, ze kterého se – snad s konečnou platností – dostal a nastoupil do zápasu sedmého kola. Naskočil tak do solidně rozjetého vlaku, který sice s Litvínovem prohrál na neoblíbené samostatné nájezdy, jinak mu ale patří v tabulce druhé místo.

Pavle, naposledy jste nastoupil do posledního čtvrtfinálového zápasu s Třincem. Chápu to správně, že jste měl takovou smůlu a zranil se v posledním utkání sezony?

Tak úplně to nebylo. Že budu muset jít na operaci, bylo jasné už před ním. Zjistil jsem to víceméně den před tím, než jsme jeli k tomu pátému zápasu do Třince. Ale bylo to play-off a já do toho ještě chtěl jít. Ale už jsem věděl svoje.

Nebudu z vás tahat podrobnosti, ale předpokládám, že vaše léto z tohoto pohledu nebylo nic moc?

To vážně nebylo. Měsíc jsem trénoval, ale pak přišla ta operace a šest týdnů jsem nemohl sáhnout vůbec na nic. A když už jsem mohl, bylo to jen takové jednostranné, hodně omezené.

Až doposud Pavel Musil (vlevo) jen „trpěl“ na tribuně.

Oč jinačí byla vaše příprava? Byl jste hodně pozadu?

Snažil jsem se nebýt. Chodil jsem bruslit, na kolo... Jen s hokejkou to bylo horší. Na tu jsem nemohl sáhnout opravdu dlouho. Víceméně jsem začal znovu střílet teprve před dvěma týdny.

Jak moc těžký byl návrat na led? Je to poprvé, co jste si prošel něčím takovým?

Ano, tohle je asi první takový zážitek. Jednou jsem už sice měl zlomený kotník, ale z toho jsem se dostal podstatně rychleji. Přiznávám, že posledních pár měsíců nebylo snadných ani psychicky. Jednak člověk trpí tím klasickým pocitem „nemůžu pomoct, i kdybych stokrát chtěl“ a pak jde samozřejmě i o čistě existenční pocit. Co když se nezvládnu vrátit a tak... Celé to bylo dost o jakési vnitřní morálce.

Byl ve hře dřívější návrat? Nebo to prostě nešlo?

Samozřejmě jsem se chtěl vrátit už dřív. Kdyby to šlo, udělal bych to už dávno. Ale nechtěl mi to dovolit lékař a je jasné, že jít proti takovému rozhodnutí je marné a hlavně by se mi to mohlo vrátit.

Jak se po zápase s Litvínovem cítíte? Začal jste ve třetí formaci a v průběhu poskočil do první...

Musím říct, že celkem dobře. Co se týče výsledku, tak je to takové smíšené, ale osobně dobře. Nějaké šance jsem měl, myslím, že minimálně jedna mohla jít proměnit. Ve třetí třetině už jsem pak sice trochu cítil nohy, ale s tím se počítá.

Taky jste jel nájezd, i to nepochybně značí sebevědomí...

Díky těm šancím, co jsem měl v průběhu, jsem si celkem věřil. Chtěl jsem to zkusit. Ale bohužel to nevyšlo...

Pojďme ještě k tomu zápasu jako takovému. Nemůžu nezačít oběma góly Boleslavi. Jedna kuriozita se čas od času stane, ale dvě... Na to určitě muselo v kabině něco padnout.

A víte, že ani ne? Kdybychom vyhráli, tak asi ano, ale myslím, že teď převládá spíš zklamání. Ale myslím, že v týdnu se tomu ještě zasmějeme, protože máte pravdu, tohle se nestává často.

Jak se na ten zápas zpětně dívat? Jako na hodně šťastný s dobrým jedním bodem?

Asi ano. Je to to klasické „před zápasem bychom za něj byli rádi“. Stejně si ale myslím, že mohly být dva.

Jenže to byste museli vyhrát nájezdy. Jestlipak víte, kdy naposledy to Boleslav zvládla?

Vím. V postupové baráži. Dokonce mám dojem, že to bylo proti Kladnu. U nich.

Máte naprostou pravdu. Jak to konečně prolomit?

Otázka za milion. Kdybychom to věděli, už dávno jsme s tím něco provedli. (smutný úsměv) Makáme na tom. Opravdu to zkoušíme.

Na druhou stranu patříte mezi první čtyři týmy, které se 14 body vedou tabulku. To je určitě super začátek, že?

Myslím, že určitě. Nevím, jestli se dá vyloženě říct, že jsme začali tam, kde jsme loni skončili a určitě nemůžeme prohlásit, že lepší to být nemůže, protože jak jsme teď viděli, tak rozhodně může, ale doufám, že jsme vykročili po správné cestě.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz