Porazili jsme se sami, smutnil po zápase s Minskem nový Top Scorer Jakub Orsava
16.08.2016 | Jitka Čechová

Porazili jsme se sami, smutnil po zápase s Minskem nový Top Scorer Jakub Orsava


M i n s k – Žádná lehká záležitost nečekala na mladoboleslavské hokejisty v úterý 16. srpna. Časný odjezd ze zimního stadionu, přelet do Běloruska a večerní zápas s tamějším týmem. Byl to náročný den s ještě náročnějším rozuzlením. Jak se na duel s Junostěm dívá Jakub Orsava, aktuálně nejúspěšnější bodový hráč Mladé Boleslavi, kterého pro příští duel čeká post a dres Top Scorera?

Jakube, co pro vás znamená Champions League?

Novinka to pro mě není, už s touhle soutěží mám nějaké zkušenosti z Třince. Na druhou stranu přiznávám, že Bělorusko i konkrétně tenhle tým pro mě jednou velkou záhadou byly. Ale ono přesně o tomhle celá Liga mistrů je. Prakticky pokaždé narazíte na někoho nového, nepoznaného. Země, týmy. Vždycky je to jiné.

Předpokládám, že je o to těžší se na ty zápasy připravit...?

Je to tak. Trenéři se nám samozřejmě snaží něco nabídnout, nastínit. Máme k dispozici i nějaké starší záznamy, ale pořád je to jedno velké neznámé. Nikdo pořádně neví, co budou hrát, co vlastně hrají normálně. Prostě se tím spíš musíme soustředit na tu naši hru a nehledat nic u druhého.

Do Minsku jste přicestovali až v den zápasu. Bylo to o tenhle aspekt náročnější?

Za sebe si to nemyslím, ale tohle je hodně individuální a asi byste se musela zeptat každého zvlášť. Faktem je, že letadlo bylo spíš menší, a že dlouhánům to asi úplně dobře neudělalo, ale jak říkám, je to na pocitech jednotlivců. Každopádně bychom v tom neměli hledat nějaké důvody. Jsme profesionálové, jsme trénovaní, máme rozcvičky.

Hlavně ke konci, před přistáním tady v Minsku, ta cesta byla poněkud náročnější, objevily se celkem velké turbulence. Co vy a tyhle komplikace?

Nijak zásadně na to netrpím, ale zdravý respekt z toho samozřejmě mám. Ale že by mi to vyloženě nějak vadilo, to ne.

Vám osobně se v zápase s Junostěm zadařilo, dal jste hned dva góly a pro příští duel se Švédy se stáváte Top Scorerem (v prvním kole tato „funkce“ automaticky připadá kapitánům). Alespoň se sebou samým panuje trochu spokojenosti?

Spokojený být nemůžu, prohráli jsme. Krom toho oba ty góly byly spíš z kategorie šťastnějších. Na tom prvním zapracoval hlavně Vampy (Petr Vampola, pozn. red.) a i u toho druhého se to ke mě tak nějak podivně odrazilo. Vystřelil jsem z kruhu a padlo to tam. Ale jak říkám, nezískali jsme žádné body, takže je to k ničemu.

Během večera to tu už několikrát padlo – velký počet vyloučených ze strany Mladé Boleslavi. Dá se k tomu něco říct?

Asi že jsme se porazili sami. Hráli jsme víc než vyrovnanou partii, vytvářeli jsme si šance, nedali jsme gólovky. Prostě nás potrestali.

Ve středu dopoledne vás čeká kratší trénink, odpoledne následuje volno a další den ráno přesun do Švédska. Je to náročný program?

Nemyslím si. Zítra potrénujeme, odpoledneme si oddechneme, odpočineme si. A na čtvrtek musíme být připravení.

Co od dalšího duelu Ligy mistrů čekat? Bude to něco jiného? A dá se vlastně vůbec něco představit?

S Třincem jsme s někým ze severu hráli tak dva roky zpátky, pokud hádám správně. Myslím, že to bude ještě o jeden level výš. Jsou daleko bruslivější, snad i šikovnější. Asi to bude ještě o něco těžší než s Minskem.

Co ta tříčlenná skupina jako taková? Má Boleslav nějaké šance a vlastně i cíle?

O cílech se nám asi nemluví dobře. Všichni do toho jdeme s tím, že chceme odvést to nejlepší, ale kam až chceme dojít? To se teď těžko říká. A takhle se dá mluvit i o té skupině obecně. Prostě jdeme od zápasu k zápasu a uvidíme.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz