Porazili jsme se sami, smutnil po zápase s Minskem nový Top Scorer Jakub Orsava
16.08.2016 | Jitka Čechová

Porazili jsme se sami, smutnil po zápase s Minskem nový Top Scorer Jakub Orsava


M i n s k – Žádná lehká záležitost nečekala na mladoboleslavské hokejisty v úterý 16. srpna. Časný odjezd ze zimního stadionu, přelet do Běloruska a večerní zápas s tamějším týmem. Byl to náročný den s ještě náročnějším rozuzlením. Jak se na duel s Junostěm dívá Jakub Orsava, aktuálně nejúspěšnější bodový hráč Mladé Boleslavi, kterého pro příští duel čeká post a dres Top Scorera?

Jakube, co pro vás znamená Champions League?

Novinka to pro mě není, už s touhle soutěží mám nějaké zkušenosti z Třince. Na druhou stranu přiznávám, že Bělorusko i konkrétně tenhle tým pro mě jednou velkou záhadou byly. Ale ono přesně o tomhle celá Liga mistrů je. Prakticky pokaždé narazíte na někoho nového, nepoznaného. Země, týmy. Vždycky je to jiné.

Předpokládám, že je o to těžší se na ty zápasy připravit...?

Je to tak. Trenéři se nám samozřejmě snaží něco nabídnout, nastínit. Máme k dispozici i nějaké starší záznamy, ale pořád je to jedno velké neznámé. Nikdo pořádně neví, co budou hrát, co vlastně hrají normálně. Prostě se tím spíš musíme soustředit na tu naši hru a nehledat nic u druhého.

Do Minsku jste přicestovali až v den zápasu. Bylo to o tenhle aspekt náročnější?

Za sebe si to nemyslím, ale tohle je hodně individuální a asi byste se musela zeptat každého zvlášť. Faktem je, že letadlo bylo spíš menší, a že dlouhánům to asi úplně dobře neudělalo, ale jak říkám, je to na pocitech jednotlivců. Každopádně bychom v tom neměli hledat nějaké důvody. Jsme profesionálové, jsme trénovaní, máme rozcvičky.

Hlavně ke konci, před přistáním tady v Minsku, ta cesta byla poněkud náročnější, objevily se celkem velké turbulence. Co vy a tyhle komplikace?

Nijak zásadně na to netrpím, ale zdravý respekt z toho samozřejmě mám. Ale že by mi to vyloženě nějak vadilo, to ne.

Vám osobně se v zápase s Junostěm zadařilo, dal jste hned dva góly a pro příští duel se Švédy se stáváte Top Scorerem (v prvním kole tato „funkce“ automaticky připadá kapitánům). Alespoň se sebou samým panuje trochu spokojenosti?

Spokojený být nemůžu, prohráli jsme. Krom toho oba ty góly byly spíš z kategorie šťastnějších. Na tom prvním zapracoval hlavně Vampy (Petr Vampola, pozn. red.) a i u toho druhého se to ke mě tak nějak podivně odrazilo. Vystřelil jsem z kruhu a padlo to tam. Ale jak říkám, nezískali jsme žádné body, takže je to k ničemu.

Během večera to tu už několikrát padlo – velký počet vyloučených ze strany Mladé Boleslavi. Dá se k tomu něco říct?

Asi že jsme se porazili sami. Hráli jsme víc než vyrovnanou partii, vytvářeli jsme si šance, nedali jsme gólovky. Prostě nás potrestali.

Ve středu dopoledne vás čeká kratší trénink, odpoledne následuje volno a další den ráno přesun do Švédska. Je to náročný program?

Nemyslím si. Zítra potrénujeme, odpoledneme si oddechneme, odpočineme si. A na čtvrtek musíme být připravení.

Co od dalšího duelu Ligy mistrů čekat? Bude to něco jiného? A dá se vlastně vůbec něco představit?

S Třincem jsme s někým ze severu hráli tak dva roky zpátky, pokud hádám správně. Myslím, že to bude ještě o jeden level výš. Jsou daleko bruslivější, snad i šikovnější. Asi to bude ještě o něco těžší než s Minskem.

Co ta tříčlenná skupina jako taková? Má Boleslav nějaké šance a vlastně i cíle?

O cílech se nám asi nemluví dobře. Všichni do toho jdeme s tím, že chceme odvést to nejlepší, ale kam až chceme dojít? To se teď těžko říká. A takhle se dá mluvit i o té skupině obecně. Prostě jdeme od zápasu k zápasu a uvidíme.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz