Představujeme nové akvizice Bruslařů: Jakub Orsava a Tomáš Pospíšil
22.05.2016 | Zdena Bobková

Představujeme nové akvizice Bruslařů: Jakub Orsava a Tomáš Pospíšil


M l. B o l. – Rozlosování nové extraligové sezóny 2016/2017 už známe, většinu nových posil také. Vedení klubu příchody a odchody pro novou sezónu oznámilo 1. května. Pojďme si teď společně představit dva šumperské rodáky, kteří posílí útočné řady Bruslařů – Jakuba Orsavu a Tomáše Pospíšila. Dosavadní kariéry obou z nich jsou ve své podstatě podobné, ačkoli nátury odlišné. Zatímco jeden platí za kliďase a hokejového slušňáka, ten druhý spíše za pořádného bouřliváka.


Jakub Orsava

Pětadvacetiletý rodák ze Šumperka (27. 2. 1991) své první brusle obul na šumperském ledě, ale většinu své dosavadní kariéry patřil k oporám třineckých Ocelářů. O sobě dal vědět už v mládežnických kategoriích. Ve svých šestnácti letech nastupoval ve starším dorostu a během sezóny 2007/2008 nasbíral 31 kanadských bodů (17+14), během následující sezóny už nastupoval za třineckou juniorku, kde během sezón 2008-2010 nasbíral 56 kanadských bodů (32+24). Už od následujícího ročníku se začínal otrkávat v dospěláckém hokeji, kde naskakoval v dresu prvoligového Šumperku.

Svou první extraligovou zkušenost pak zažil v témže ročníku, kdy jej do svých řad povolali Oceláři, za které odehrál tři utkání. V sezóně 2010/2011 už ale pravidelně nastupoval za tehdy ještě prvoligové Znojmo a také mistrovský Třinec, se kterým v dubnu oslavil zisk titulu. Postupně Jakub Orsava prošel Hradcem Králové i Chomutovem, kterému pomohl v play-off první ligy 2011/2012 k postupu do baráže, ve které Piráti připravili o extraligovou příslušnost právě Mladou Boleslav. Musíme ale podotknout, že na tomto počinu Orsava nemá svůj podíl, jelikož v té době již za Piráty nenastupoval.

Mladoboleslavští fanoušci si možná ještě jeho výkon vybaví ve vzpomínkách na extraligové čtvrtfinále 2014/2015, kdy spolu s třineckou družinou ukončili Bruslařům sezónu v pěti zápasech. Ve finále je pak porazil mistrovský Litvínov.

Své si Orsava odpracoval ale už v mládežnických kategoriích, svůj první světový šampionát s osmnáctkami zažil v roce 2009 a na svém kontě má deset startů v národním dresu za muže.

V uplynulé sezoně Jakub Orsava hostoval od poloviny listopadu v Pardubicích, celkově si v minulém ročníku ve 45 duelech připsal 21 bodů (12+9).

Tomáš Pospíšil

Rovněž rodák z podhůří Jeseníků se narodil 25. 8. 1987 a jeho kariéra rovněž jako u Jakuba Orsavy začínala mezi šumperskými Draky. Ještě v dorosteneckém věku už ale patřil mezi stabilní opory mládežnických reprezentačních výběrů. S dorostem Třince pak na jaře 2002 vybojoval mistrovský titul. Po domácím mistrovství světa hráčů do 18ti let jej v roce 2005 v pátém kole jako 135. v pořadí draftovala Atlanta.

Jeho zámořská kariéra je poměrně pestrá. Atlanta však nebyla Tomášovým prvním působištěm, v té době teprve 18tiletý se ještě v létě se přesunul do kanadské juniorské Ontario Hockey League. V týmu Sarnia Sting strávil dva roky a po další účasti v reprezentačním výběru, tentokrát do dvaceti let, začal bojovat o místo v NHL na farmách Trashers. Ročník 2007/2008 pak strávil především v ECHL v dresu Gwinnett Gladiators. V rámci 62 utkání si připsal 46 kanadských bodů (20+26) a přišla i pozvánka do AHL do týmu Chicago Wolves.

Za Vlky odehrál 11 utkání a připsal si dvě asistence. I další sezónu začal za Vlky z Chicaga, ale tam se mu příliš nedařilo prosadit se, ročník dokončil v jiném týmu AHL – Albany River Rats. Zajímavostí pak může být fakt, že za Gwinnettské gladiátory stihl v téže sezóně nastoupit jen ke dvěma zápasům, ale připsal si hned 3 kanadské body (2+1).

Po čtyřech ročnících v zámoří, kdy se snažil prosadit do NHL, ale přišel návrat do České republiky, konkrétně do Třince, za který už nastupoval v rámci svého debutu mezi tuzemskou elitou. Postupně prošel hned pěti dalšími extraligovými celky – brněnská Kometa, pražská Slavia, liberečtí Tygři, Hradec Králové a coby poslední působiště chomutovští Piráti. V loňské sezóně stihl nastoupit do 42 utkání a připsal si 22 bodů (12+10). Mladá Boleslav tak bude jeho sedmým extraligovým působištěm.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz