Snažíme se zlepšovat, co se dá, říká o náplni reprezentační pauzy Jan Holub
08.11.2008 | Jitka Čechová

Snažíme se zlepšovat, co se dá, říká o náplni reprezentační pauzy Jan Holub

M l. B o l. – Z dvaceti utkání, které v dresu Mladé Boleslavi odehrál, si do svých statistik připisuje dvě asistence, na trestné lavici si odseděl (což je na obránce možná trochu neobvyklé) pouhých osm minut. Řeč je o pětadvacetiletém bekovi Janu Holubovi (na snímku), který do Bruslařského klubu dorazil na začátku září z Liberce. V současnosti mají Boleslavští zápasové volno, na ledě ale i tak tráví spoustu času. "Pracujeme na sobě, pořád je co zlepšovat," říká obránce.

Obránce Jan Holub do kádru extraligového nováčka zamířil jen pár dní před startem nejvyšší české hokejové soutěže. Od toho okamžiku ale patří mezi základ mladoboleslavských obranných řad. "Do Mladé Boleslavi dojíždím z Liberce," prozrazuje rodák z Podještědí. "Přespávám tady mezi zápasy, nebo pokud je nabitější trénink jako třeba teď. Ale Boleslav je pěkné město, pár míst už jsem si tu prošel. A co se týče stadionu, tak ten funguje skutečně na extraligové úrovni," dodává.

Ve svém současném středočeském působišti se setkal s dalším libereckým rodákem, kterým je taktéž obránce Václav Kočí. Ten už ovšem v boleslavském klubu působil v době léta a odbyl si tu většinu své suché přípravy. "S Vaškem se dobře známe, je to fajn kluk. Samozřejmě, že mi trochu pomáhal se tu aklimatizovat, přece jen tady byl už o pár měsíců dříve." Pětadvacetiletý bek ovšem vzápětí dodává, že dobré vztahy a nálada panují v celé kabině. "Je tu super parta," doplňuje svoji odpověď.

Mladá Boleslav až doposud nastřílela 46 branek, což je nejméně z celé ligy. Naopak ale inkasovala jen v 55 případech, to je zase jeden z nejlepších výsledků práce gólmana a obrany z celé extraligy. "Máme výborné brankáře," směje se bek. "Ne, samozřejmě takhle snadné to není," dodává vzápětí už vážněji. "Oba naši gólmani jsou opravdu kvalitní, ale to je také útok. Řekl bych, že někdy je to opravdu jen strašná smůla, že to tam nespadne. Náš průměr na zápas z hlediska vstřelených branek se pohybuje kolem tří, což asi není moc."

Téměř před měsícem se O2 extraliga lámala ve své první čtvrtině a mladoboleslavští hokejisté si tak už vyzkoušeli všechny možné soupeře. "I když jsme v současnosti předposlední, tak na tom podle mě nejsme nijak zvlášť špatně," hlásí Jan Holub. "Zjistili jsme, že dokážeme táhnout za jeden provaz, zjistili jsme, že můžeme hrát naprosto s každým, a že máme na to vyhrávat. Ale hlavně jsme si dokázali, že liga je hodně vyrovnaná, a že my jsme schopni té úrovně dosáhnout také. Že každý může porazit každého."

Z důvodu reprezentační pauzy jsou nyní Středočeši za polovinou svého dvoutýdenního zápasového volna. Skutečně volno měli ale jen pár dní, teď se už zase pilně připravují a pilují, co se dá. "Dostali jsme několik dní volna, abychom zrelaxovali, ale teď si už zase dáváme do těla. Všichni totiž moc dobře víme, že je pořád co zlepšovat, takže se na sobě snažíme pracovat." Ač totiž předposlední, Jan Holub dobře ví, že všechno je ještě otevřené. "Čeká nás ještě hodně zápasů a hodně příležitostí. Ostatním týmům jsme, jak se tak říká, na dostřel."

 

Partneři

Aktuality

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz