Střely tam byly, ale selhali jsme v produktivitě, litoval Radan Lenc
19.09.2017 | Vojtěch Drbohlav

Střely tam byly, ale selhali jsme v produktivitě, litoval Radan Lenc


L i b e r e c – Boleslavští hokejisté jeli v úterý večer do Liberce k dalšímu extraligovému utkání s nadějí na to, že zlomí nepěknou sérii proher s Bílými Tygry. Bruslaři sice dlouho drželi nadějné skóre, jak ale přiznal nejlepší hráč zápasu Radan Lenc (na snímku), Středočechy srazily hlavně branky v oslabení a také to, že boleslavskému týmu chyběla větší produktivita. Ta je podle Lence dlouhodobým problémem Bruslařů.

Radane, probíhaly přípravy na Liberec jinak než na zápasy s jinými týmy? Přeci jen jste nad Bílými Tygry hodně dlouho nevyhráli a také se změnili trenéři...

Neřekl bych. Od příchodu nových trenérů se zaměřujeme na určitý styl hry. Zápas od zápasu se naši soupeři samozřejmě liší, takže občas vypíchneme něco, na co si dát pozor. Ale zaměřujeme se hlavně na naši hru.

Celý zápas se to vyvíjelo víceméně tak, jak jsme chtěli hrát, ale bohužel nás hodně vytrestala naše slabá produktivita a nějaká nemohoucnost dát gól. Na druhou stranu musím říct, že Roman Will předváděl skvělé zákroky. To nás ale samozřejmě neomlouvá. Naše produktivita je opravdu žalostná.

Utkání nejspíš rozhodly přesilové hry. Liberec z nich vstřelil dvě branky, zatímco vy ani jednu, ačkoliv jste v početních výhodách hráli také. Nechyběl vám při přesilovkách větší důraz nebo nestínili jste například brankáři Romanu Willovi méně než Liberec Brandonu Maxwellovi?

Těžko říct. Naše přesilovky v prvních dvou třetinách byly podle mého názoru sehrané slušně. Často jsme stříleli, ale opět jsme u té efektivity, která nám chyběla. Víceméně se s tím potýkáme už delší dobu.

Byl jste vyhlášen jako nejlepší hráč zápasu a své spoluhráče jste jednoznačně předčil ve střelách na branku, kterých jste měl šest. Ke gólu jste možná místy neměl daleko, co tomu chybělo?

Pokud je to střela od modré nebo nahození tahem, tak to samozřejmě může překvapit, ale to stává tak jednou za pět zápasů. Když se dostanu do střeleckého prostoru v mezikruží, tak je to ale potřeba trefit. A je jedno, jestli v bráně stojí Roman Will nebo kdokoliv jiný.

Vraťme se ještě jednou k vaší špatné bilanci s Libercem. Mladá Boleslav zvítězila v Liberci v Tipsport extralize naposledy v listopadu 2010. Mluvilo se na toto téma před zápasem v kabině? Věděl jste vy osobně o tom, že jste v Liberci tak dlouho nezvítězili?

Myslím, že to je obecně známé, že se nám na Liberec nedaří. Já osobně jsem se na to ale podrobně nekoukal. Řeknu to ošklivě, ale je mi jedno, že jsme tady nevyhráli deset zápasů. Chtěl jsem prostě vyhrát tento aktuální, stejně jako všichni spoluhráči.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz


Dnes v 18:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Slovan Bratislava