V Boleslavi o mě byl zájem, je to krok vpřed, hlásí Oldrich Kotvan
19.07.2017 | Vojtěch Drbohlav

V Boleslavi o mě byl zájem, je to krok vpřed, hlásí Oldrich Kotvan


M l. B o l. – Boleslavští hokejisté se v pondělí 17. července vrátili z letní dovolené a tento týden tráví ještě přípravou na suchu. Zaměřují se zejména na silový trénink a jsou rozdělení na obránce a útočníky. Tréninky navíc absolvují ještě hokejisté ročníku narození 1994 a mladší. Jednou z několika nových tváří v Bruslařském klubu se stal exzlínský obránce Oldrich Kotvan (na snímku). Jak ve videorozhovoru pro klubový YouTube kanál prozradil, měl o něj sportovní manažer Luděk Bukač zájem již před čtyřmi lety.

Obránci BK Mladá Boleslav nastoupili na první ranní trénink po dovolené už v půl deváté ráno. Nejprve šli do tělocvičny, která je situovaná v malé hale. Po několika minutách se vrátili zpět do velké haly ŠKOENERGO Arény, kde mají již od jara připravenou improvizovanou posilovnu s několika stroji nebo činkami.

Na tréninku byla znát uvolněná a přátelská atmosféra. Obránci se připravovali pod vedením kondičního trenéra, Viktora Ujčíka a v Mladé Boleslavi dobře známého Borise Žabky. Oldrich Kotvan působil na tréninku velice aktivně s velkou chutí do práce, nejvíc času trávil s Ronaldem Knotem, ale stihl se seznámit i s brankářem Brandonem Maxwellem, s nímž se podle svých slov setkal poprvé a hned společně odcházeli z tréninku až jako poslední.

"S Brandonem Maxwellem jsme se viděli poprvé, seznámili jsme se a podali ruce. Jak na mě koukal na tréninku, asi viděl, že jsem slabý. (smích) Zeptal se mě, jestli si s ním chci dát břicho. Sice bylo po dovolené, ale řekl jsem, že to zkusím. Měly to být dvě kola, zvládli jsme ale jen jedno. Musím říct, že to bohatě stačilo," usmíval se Kotvan po jednom z náročnějších silových cvičení.

Podle šestadvacetiletého obránce se příprava v Mladé Boleslavi a Zlíně, kde působil v posledních pěti letech, liší. "Tady máme kondičního trenéra a je to zaměřené více na sílu, zatímco ve Zlíně si to trenéři řídili sami, také jsme tam víc běhali a zaměřovali na kondici," popsal Kotvan rozdíly.

Přiznal také, že už jednou nebyl daleko od toho, aby v Bruslařském klubu působil. "Sportovní manažer pan Bukač mě oslovil už před čtyřmi lety. Pořád jsem to měl v hlavě a vnitřní hlas mi říkal, že bych měl jít sem. Uvidíme, jaká sezóna nás čeká."

Podívejte se na kompletní videorozhovor, v němž není řeč pouze o boleslavském hokeji:

 

Partneři

Aktuality

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz