Vyměnil bych cokoliv za play-off. Ale díkybohu za tohle, říká Jan Růžička
12.03.2018 | Jitka Čechová, Kateřina Kundertová

Vyměnil bych cokoliv za play-off. Ale díkybohu za tohle, říká Jan Růžička


C h o m u t o v – Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř – praví jedno staré přísloví. A Bruslaři si toho jsou vědomi. Ztráta play-off, té dravé části Tipsport extraligy, která doslova bere dech, je dosud pálí a mrzí. Ale je potřeba zůstat při zemi a v realitě. A Mladoboleslavští dobře ví, že ta mohla být o dost horší. Po zápase v Chomutově je to nejhorší zažehnáno. Zlatým písmem se tahle sezona do kroniky boleslavského hokeje nezapíše, nakonec ale ani tím černým. A to ví i brankář Jan Růžička.

Honzo, v Chomutově jste čelil 61 střelám. Kdy naposledy jste si takhle zachytal?

Vůbec si něco takového nevybavuju. Podle mě jsem ještě takový zápas nezažil.

Brankáře to ale svým způsobem musí bavit, ne?

To jo, bavilo mě to. Ale byl jsem hrozně vyčerpaný. Vyřízený.

Domácí své šance takříkajíc dávkovali. V každé třetině měli přibližně 20 střel. Pak už navíc dominovali třeba i v boleslavských přesilovkách… Kdy to pro vás bylo nejhorší?

Přetlačovali nás pak třeba i při té naší dlouhé přesilovce ve třetí třetině. Ale bylo to dané dost tím, že už bylo vlastně rozhodnuto. Jinak co pro mě bylo nejhorší… Asi druhá třetina. Tam nás domácí zatlačili nejvíc. Ale zaplaťpánbůh, že jsme odskočili na 4:1 a dohráli to.

Vychytal jste čtvrtou výhru v řadě. To je pro vás určitě velké pozitivum…

Upřímně… (odmlčí se) Vyměnil bych cokoliv za play-off. Ale je to, jak to je. Bohužel. Teď musíme být rádi za to, že jsme utekli té prokleté baráži. Ten strašák je pryč a pro nás je to velká úleva.

Berete mi mou další otázku. Je to určitě velká úleva a taky radost, že jste se na tom mohl podílet?

Určitě ano, jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct, a že jsem jen neseděl na střídačce. Brandon má bohužel nějakou virózu, nic vážného. Nikdy to ale není jen o jednom člověku. Dokázali jsme to my všichni.

Jak vy osobně hodnotíte celou tuhle sezonu? Odchytal jste 22 utkání v extralize, vnímáte ji tedy tak trochu jako průlomovou?

Asi ano, dá se to tak říct. Přiznávám, že jsem vůbec nevěděl, co mě v téhle sezoně čeká. Kolik toho odchytám, jakou důvěru budu mít. Snažil jsem se dobře pracovat na trénincích, taky jsem jezdil chytat za Ústí. Sám za sebe to nakonec hodnotím dobře. Myslím, že 22 zápasů v mé první sezoně za chlapy je hodně dobré číslo. Přál bych si, aby to mělo trochu veselejší konec, ale člověk by měl být skromný. Mohlo to být o dost horší.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz