Zatím je to jako na houpačce, říká v polovině soutěže Radan Lenc
03.12.2014 | Lukáš Chuchválek

Zatím je to jako na houpačce, říká v polovině soutěže Radan Lenc


M l. B o l. – Po posledním zápase první půlky základní části Tipsport extraligy ročníku 2014/2015 na ledě Liberce se k mikrofonu postavil Radan Lenc (na snímku), jenž zaznamenal v utkání jedinou branku Boleslavských. Mluvil nejen o utkání, ale i o dosavadním průběhu sezony, kterou hodnotí spíše kladně. A dodal, že věří, že další partie základní části vynesou Bruslařům tolik bodů, aby i po jejím skončení zářila u názvu klubu minimálně taková poziční číslice, jaká nyní.

Radane, vrátíme se ještě k zápasu v Liberci, který jste prohráli 1:2 po prodloužení. Bohužel se chce říct: Už zase...

Máte pravdu. Byla to škoda, protože to byl už šestý zápas, který jsme ztratili v prodloužení, případně v nájezdech, ani jednu remízu jsme nedotáhli do vítězného konce. Myslím si, že jsme ten zápas mohli klidně vyhrát 1:0, ale bohužel jsme rychle dostali vyrovnávací branku. Celkově to bylo vyrovnané, ale v prodloužení rozhodl jeden výjezd a byl z toho gól.

Zápas to byl vskutku vyrovnaný, jenže dle mého názoru nebyl příliš pohledný a citelně z obou stran chyběly nějaké větší útočné výpady. Máte na to podobný názor?

Bylo to tak. Já si myslím, že ten hokej byl hodně poziční. Jak Liberec, tak i my jsme si hlídali po gólech ze začátku zápasu střední pásmo, aby nebyl nějaký brejk nebo něco podobného. V tom jsme uspěli, jen jsme zase nezvládli to prodloužení.

Bylo hodně znát, že v zápase chyběly hlavní opory Výborný s Brošem?

Takoví velcí hráči určitě vždycky chybí, to je jasné. Snažili jsme se je nahradit, samozřejmě jejich zkušenosti nenahradíme, ale tou bojovností se to dle mého názoru aspoň zčásti povedlo. A za bod, který jsme si před zápasem stanovili jako minimum, jsme rádi.

Je za vámi polovina základní části. Jak ji hodnotíte?

Je to jako na houpačce. Chvilku jsme vyhrávali, chvilku prohrávali, ale myslím si, že za přibližně osmnáct bodů za každou čtvrtku soutěže můžeme být obecně rádi. Když v té tabulce zůstaneme na současném (osmém – pozn. red.) místě i na konci základní části, tak to bude skvělé.

Můžete porovnat, jaké byly nálady a jak jste se cítili, když se několikrát v řadě prohrálo a pak zase vyhrálo?

Jak jsem říkal, že to bylo jako na houpačce, tak podobné to bylo i s náladou. Když se prohraje, tak si myslím, že není dobrá nálada v žádném týmu. Ale zase tu je prohra a „prohra“. Po dobrém výkonu můžeme koukat dopředu a stavět na něm, ale pokud se prohraje po výkonu bez bojovnosti, tak je to hodně špatné. Naštěstí když prohrajeme, tak o nás většinou platí ta možnost stavět na dobrém výkonu.

Na tuto sezonu zůstal víceméně pohromadě loňský útok, lze si v první polovině základní části pochvalovat, že panuje v této oblasti stabilní situace?

Žádná zásadní výměna hráčů v útočných řadách neproběhla, což je skvělé, protože máme dobrou partu. Nějaká zranění doplníme o hráče, které máme na hostováních či na střídavých startech, ale které zároveň známe my i trenéři, takže to pro nás není žádná nová tvář a je to hned dobré.

Co očekáváte od dalších bojů? Už v pátek 5. prosince jedete do Zlína a pak máte doma Pardubice...

Teď nás čeká Zlín a dál se nedívám, tedy my se nedíváme celkově. Ale určitě chceme hrát další čtvrtku soutěže minimálně tak jako doposud a to i bodově.

Sice je Zlín stále poslední, ale díky poslední výhře nad Slavií se veze na vítězné vlně. Myslíte, že je bude možné znovu šokovat tak, jako tomu bylo v prvním kole?

Když budeme hrát zodpovědně v obraně, tak určitě ano. K jejich zápasu: každá výhra dodává týmu sebevědomí, ale může tým také dost uspokojit. Já očekávám, že v jejich případě žádné uspokojení nebude, a myslím si, že do toho půjdou vší silou. Budeme muset proti nim hrát stejný hokej, kterým jsme získávali body zvenku, potom tam můžeme mít úspěch.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz


Dnes v 18:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Slovan Bratislava