BK MLADÁ BOLESLAV

David Výborný

Velezkušený útočník nastartoval svoji kariéru ve Spartě, jeho kořeny bychom ale mohli nalézt i v Mladé Boleslavi, kde naskakoval za mladší dorostence. V roce 1993 byl David Výborný draftován jako 33. hráč v pořadí týmem Edmonton Oilers. NHL si nicméně poprvé zahrál až v sezoně 2000/2001, kdy po jeho službách zatoužil nováček soutěže Columbus Blue Jackets.

Během své kariéry se David Výborný stal ikonou národního týmu, ve kterém dokonce nosil na hrudi kapitánské céčko, a se kterým získal ze 14 vrcholných akcí 11 medailí! Je pětinásobným mistrem světa a bronzovým medailistou z Olympijských her v Turíně.


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 31 odpovědí v této kategorii celkem.


DVIP ( - BK MB)

30. 8. 2011, 08:18


Dobrý den, začnu tím, že Ford je dobrá značka a BK dobrej oddíl, co Vy na to?

1.Jaký pocit máte z letní přípravy, a jak byla náročná?
2.Je trenér Jeřábek s tímto mužstvem a vaším útokem naladěn spíše obranně, či ofenzivně? Nechává vám s J. Balaštíkem a Tomasem volnost, nebo jste svázáni taktikou?
3.Jako kapitán, jak jste spokojen spokojen s kabinou, partou?
4.Jarda Balaštík, předchází ho nějaká pověst, BK také, celkem vražedná kombinace na to, aby nás, Vás , měli všichni a všude rádi.Je potřeba s tím něco udělat, uvědomujete si to?
Dík za odpovědi, a přeji Vám, nám všem ,úspěšnou sezonu.

Odpověď:
Dobrý den, já začnu tím, že si možná koupím Superb.
1. Letní příprava je vždycky náročná. Pod trenérem Jeřábkem se hodně běhalo, o čemž vím, že někteří hokejisté nemají rádi, ale je to potřeba.
2. Taktikou musí být svázáni všichni hráči, bez toho se hokej hrát nedá. Volnost nám nechává spíš jen při přesilovkách.
3. Určitě je to teď lepší, než na začátku, protože nás bylo hodně nových. Vše se ukáže opravdu až v lize.
4. Předchází ho taková pověst, že je to dobrý střelec a že se proti němu špatně hraje. Určitě je lepší mít ho v mužstvu, než hrát proti němu.


edísek80 (l.edy80@seznam.cz - BKMB)

28. 8. 2011, 23:34


Zdravím Davide,jsem moc rád,že chceš pomoci boleslavskému hokeji nastartovat novou éru,všichni doufáme,že už bez dalších baráží a chci se zeptat,co tě vedlo k příchodu do Bolky a jak vidíš sílu našeho kádru? Přeji hodně štěstí v nadcházející sezoně!!!

Odpověď:
Děkuji. Moje rozhodnutí ovlivnila vzdálenost Boleslavi od Prahy a také jednání Milana Hniličky. Síla kádru se ukáže hlavně v sezoně.


Marek (maty.zeli@seznam.cz - mlada boleslav)

27. 8. 2011, 21:45


Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jak moc jste musel dříz, aby jste se dostal tak daleko.
Děkuji Marek

Odpověď:
Dobrý den, v mládí jsem hodně dřel. Už od nějakých třech let. Takže můj život byl vlastně podřízený hokeji. I nadále mám přes rok volný maximálně týden, protože déle nevydržím nic nedělat.


Stevie ( - Hlavice)

26. 8. 2011, 02:38


Zdravím, chtěl bych se zeptat, co považujete za největší úspěch ve své kariéře? Děkuji za odpověď :)

Odpověď:
Určitě to, že jsem ještě nebyl na žádné operaci a že mi drží zdraví.


Greg (gmiller598@gmail.com - Columbus, OH)

25. 8. 2011, 21:34


Hello David. I am a fan of yours from Columbus, OH from when you played for the Columbus Blue Jackets. How did you enjoy your time in the NHL and how does it compare to playing back at home in the Czech Republic? Hpefully one day I will be able to get one of your jerseys from Mlada Boleslav someday.

Thanks,

Greg

Odpověď:
Hello. I enjoyed it very much, really. It was great to be a part of the most famous hockey league. I did like the atmosphere people could make during the matches. You know, stadiums in the Czech Republic are not so large, but still comfortable of course, and I was stunned when I came to the arena for the first time. I like my motherland very much, too. So now I am back in the town where I was making my first steps on the ice. The game in the NHL is definitely much faster which is caused by the narrower ice rink. Unfortunately I do not know if you are able to get my jersey from Mlada Boleslav but I hope you will manage it somehow.


adéla ( - )

21. 8. 2011, 11:46


Zdravím Davide. Moje otázka míří na tvůj jídelníček během sezony. Jak moc tě omezuje a na jakém jídle si nejraději pochutnáš mimo sezonu? Díky

Odpověď:
Zdravím, určitě během sezony jídelníček nějakým způsobem dodržuji. Úplně se ale neomezuji, protože mám rád sladké a když člověk vydá energii, tak ji musí zase doplnit. Mimo sezonu si nejraději pochutnám na tataráku.


Anča (Doskz@seznam.cz - Bolka)

20. 8. 2011, 12:51


Ahoj Davide, chtěla jsem se zeptat, jestli pokračuješ ve své tradici, co máš už od 21let, kdy ses vrátil z Kanady do Sparty, že si před každým zápasem hned po rozbruslení dáš jak ty říkáš "vanilkový rohlíček"? =)
Díky za odpověď a přeju ti hodně štěstí v nadcházející sezóně =)

Odpověď:
Ahoj, tady v Boleslavi jsem si před zápasem ještě žádného panáka nedal. Zatím mi to maséři ještě nenabídli. Asi to neznají :-)


PetrKukla ( - HB)

17. 8. 2011, 08:00


Dobry den Davide.Prijedte se zase nekdy knam podivat do Havlickova Brodu..:-D

Odpověď:
Dobrý den. Doufám, že po sezoně tam zase zavítám.


michal ( - )

17. 8. 2011, 11:28


Ahoj Davide, jsem moc rád že jsi v Mladé Boleslavi! Byl bych moc rád kdyby jsi mohl krátce napsat něco o své hokejce. Zaujalo mě že je celá černá, a jestli to má nějaké důvody. Moje druhá otázka je, zda by jsi měl zájem dohrát svojí hokejovou kariéru v MB. Přeju hodně štěstí a zdraví do hokejového i soukromého života.

Odpověď:
Ahoj, černou hokejku mám už od juniorů, to už ke mně asi patří. Nemá to žádný speciální význam. Určitě bych tu rád skončil kariéru a už nikam necestoval. Myslím si, že to tak i dopadne. Díky.


Bětka ( - Mladá Boleslav)

14. 8. 2011, 14:39


Ahoj Davide, jsem moc ráda, že jsi si přišel do Mladé Boleslavi a věřím, že to co do tebe a do Balaštíka vkládáme my fanoušci splníte a dostaneme se do play-off. Někde jsem četla, že nemáš rád Slováky a tak bych se chtěla zeptat zda je to myšleno jako národ nebo jako lidi, pak se totiž nabízí otázka zda to u tebe nemají Slováci v našem týmu těžké? Nebo to v zápalu boje a v jednotě týmu nevnímáš? Děkuji Bětka

Odpověď:
Ahoj, někde jsem kdysi řekl, že Slováky nemám rád. Ale to byla taková ta nevraživost, když hráli Češi proti Slovákům na MS. Určitě nejde o Slováky jako takové, to bych s kluky v kabině asi nemohl sedět :-)


Anča (Doskz@seznam.cz - Bolka)

12. 8. 2011, 00:01


Ahoj Davide, loni jsem dostala knížku o tobě a tvém otci "Slavný otec a syn" no a minulý týden při stěhování pokoje, jsem na ni narazila. Je napsaná pěkným stylem, dobře se čte. =)
Od té doby, co jsem na ni narazila si každý večer přečtu alespoň jednu kapitolu. Včera jsem četla tu, jak jste si v roce 1998 na MS v Curychu po získání bronzové medaile se spoluhráči po oslavě roztrhali trička a po té v hotelu i panu Hlinkovi, hlavně ty a Jirka Dopita a říkáš tam, že se vám to hodně zalíbilo. Tak jsem se chtěla zaptat, jestli máš v plánu při postupu Boleslavi do předkola play-off (doufám, že se to povede) něco podobněho zrealizovat i s madoboleslavkým týmem? =)
A ještě jedna otázka, v knížce je hodně výsledků z mnoha různých hokejových zápasů, a tak mě zajímalo, jestli si všechny ty výsledky pamatuješ?
Díky za odpovědi a ať se tobě i celému týmu v této sezóně daří!! =) Anča

Odpověď:
Ahoj, určitě bychom to pořádně oslavili, kdybychom se dostali do předkola. To se musí. Určitě si všechny výsledky nepamatuji. Od toho jsou hokejové kroniky. Ty velké výsledky si ale pamatuji, ty mám v hlavě.


Radek Urban (radeceku@seznam.cz - Bolka do toho!!!!!)

11. 8. 2011, 09:55


Ahoj Davčo. Chci ti poděkovat, že jsi se rozhodl pro Mladou Boleslav. S tebou to do toho play-off zvládneme. Co mysliíš probojujeme se do play-off?
Nyní k mím otázkám:
1. Jsi rád že máš ve formaci Balaštíka?
2. Jaké byly důvody že jsi se rozhodl pro Mladou Boleslav?
3. Máš ještě nějaký nesplněný sportovní sen?
4. Čím jsi chtěl být jako malý?

Toto jsou moje otázky. V extralize přeju hodně úspěchů a radosti. Přeje Radek

Odpověď:
Ahoj, do play-off bych se určitě chtěl probojovat, ale nebudu tady teď říkat nějaké místo, které můžeme nebo nemůžeme splnit. To ukáže až liga, jak na tom jsme. A k otázkám:
1. Určitě jsem rád, že hraju s Jardou. Doufám, že nám to bude klapat.
2. Vzdálenost Boleslavi od Prahy a kontakt s Milanem Hniličkou.
3. Sportovní sen už asi ne. Jinak je mým snem být stále zdravý a aby mě hokej pořád bavil.
4. Chtěl jsem být hokejistou.


Peta (petra-triskova25@seznam.cz - Praha)

11. 8. 2011, 13:02


Dobrý den,
můj dotaz se netýká hokejové problematiky, ale spíše soukromého života.
Zajímalo by mě, zda jste jako mladý kluk :-) (ne že by jste už byl u stařec, ale...) chodil do tanečních. A jak jste na tom s tancem, máte radši latinu nebo klasiku? Chodíte s manželkou na plesy?

Samozřejmě přeji hodně úspěchů, zdraví a štěstí nejen Vám, ale celému mančaftu.

Děkuji Petra

Odpověď:
Do tanečních jsem nechodil. Kdybych si měl vybrat, tak mám raději latinu. Na plesy s manželkou nechodíme, i když by ona určitě chtěla :-)


Štěpán Kříž (stepanekkriz@seznam.cz - Mladá Boleslav)

10. 8. 2011, 22:19


Ahoj chci se tě zeptat jak se ti tu jako malému líbilo a jaké jsi měl ve škole známky.
díky


Odpověď:
Ahoj, líbilo se mi tu, protože Boleslav je menší město a všechno je tu kousek. Jak škola, tak bydlení, tak zimní stadion – zvlášť v tom mladším věku je to obrovská výhoda. Ve škole jsem patřil k těm lepším žákům.


p.Novinka ( - BKMB)

6. 8. 2011, 14:26


Mel si i jine nabidky, krome te boleslavske? A co si myslis o tymu,ktery tu ted vzniknul,jake si s nim davas cile?

Odpověď:
Ohledně jiných nabídek jsem už reagoval v jedné z minulých odpovědí už jsem odpovídal. Hlavní je pro mě nehrát baráž. Desáté místo by bylo super.


Danny (djfronter@seznam.cz - Ml. Boleslav)

4. 8. 2011, 15:46


Dobrý den Davide, jak vnímáte roli, která Vám byla po příchodu do Mladé Boleslavi přiřknuta? Nemáte obavy, že nebudete po loňské sezóně schopen naplnit roli jednoho z tahounů boleslavského hokeje a mentora kabiny? Necítíte se pod tlakem? S týmem už nějakou dobu jste, koho by jste rád viděl na křídle formace Výborný - Balaštík?

Odpověď:
Dobrý den, kdybych se bál být jeden z tahounů, tak bych už hokej asi nehrál a zůstal sedět doma v bačkorách a koukal na televizi. Doufám, že s Balaštíkem a Tomasem nám to vydrží celou sezonu.


Josef Melnický (pepamel@email.cz - MB)

3. 8. 2011, 14:15


To co jste v hokeji dokázal je obdivuhodné.Přeji,aby se Vám v BK Ml.Boleslav dařilo a aby vás jako mužstvo nepostihly podobné problémy jako v loňském roce.Zároveň by mne zajímalo i to,že když budete hrát za Ml. Boleslav,má i trochu souvislost s tím,že jste tady dříve nějaký čas působil a jestli si na to někdy vzpomenete.

Odpověď:
Určitě si vzpomínám na doby, kdy jsem tu hrál. Už jenom když jedu autem po městě. Projížděl jsem třeba kolem školy, kam jsem chodil. Určitě to ve mně zanechalo vzpomínky, i když už je to nějaká doba. Za přání děkuji.


jakub (jakub.vesely10@seznam.cz - Ústí nad Labem)

2. 8. 2011, 09:44


ahoj davide ty ses pro me ten nejlepsi hráč na světě :DD. Proc ses rozhodl pro bolesval??

Odpověď:
Ahoj, pro Boleslav jsem se rozhodl, protože je to kousek od Prahy. S Milanem Hniličkou jsem byl v kontaktu už od února. V Boleslavi chtějí něco změnit a já doufám, že se to podaří. Že dosáhneme lepšího umístění než v minulých letech.


Admík (xxmartinekxx@centrum.cz - BKML)

31. 7. 2011, 13:34


Dobrý den chtěl byste být kapitánem BK Mlade Boleslavi nebo by vám to přidělili? Děkuju vám za odpověd.

Odpověď:
Dobrý den, kapitánem mohl být kdokoliv. Přidělili mi to. Uvidíme, jak to bude vypadat, kdyby to nefungovalo, klidně se "céčka" vzdám.


Petra T. (petra2805@seznam.cz - Praha)

31. 7. 2011, 15:42


Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli lze porovnat přípravu na sezonu. Která příprava je nebo byla náročnější -ve Spartě, Columbusu, MO-DO a nebo tady v Boleslavi? Nebojíte se toho, že pokud by se nedařilo, budou se ozývat hlas, že jste za to odpovědný vy, jako kapitán?


A také bych se ráda zeptala na věc s hokejem nesouvisející. Četla jsem, že máte silnější vůz (Ford Mustang)- dostal jste někdy pokutu za rychlou jízdu :-), nebo jezdíte vždy podle předpisů?
Děkuji za odpovědi.
Petra T.

Odpověď:
Dobrý den, každá letní příprava je náročná. V NHL jsem trénoval sám a příprava ve Spartě byla dost podobná té v Mladé Boleslavi. Zodpovědnost na sobě budu určitě cítit tak, jako jsem ji cítil v ostatních klubech, kde jsem předtím hrál. Ale určitě to není o jednom hráči. Silnější vůz mám. Víceméně jezdím podle předpisů. Občas jedu rychleji na dálnici, ale ve městě určitě ne.


Miroslav Nedvěd (medvidek.nr@seznam.cz - Nová Role)

31. 7. 2011, 21:16


dobrý den přeji vám hodně štěstí v mladé boleslavi já vám fandim pozdravujte v kabině!!! :)

Odpověď:
Děkuji, budu.


zdenda (zdino27@seznam.cz - AZ Haviřov)

31. 7. 2011, 21:32


Ahoj Davide moc ti fandim :o) Tvuj otec pro nas urval nejlepši umistěni v extralize je to pan trener pozdrav ho z Haviřova i Mišu Valenta.Moc ti fandim vybojuj z bolkou play off a pak hura na titul s třincem a vitkovicemi :o)

Odpověď:
Ahoj, vážím si, že v Havířově na tátu nezapomněli. Jsem rád, že mi drží palce i lidé z Moravy. Play-off by bylo fantastické.


Tomáš Hajný (hajny.tom@seznam.cz - BKMB)

30. 7. 2011, 08:25


Ahoj Davide,
Mluvil jsi o přestupu do BKMB s tátou a co Ti na to řekl? Bylo by super kdyby i on jako trenér podepsal smlouvu v BKMB. Držím palce, ať se daří. Díky za odpověď.


Odpověď:
Ahoj, s tátou jsem určitě mluvil, ale rozhodnutí jsem nakonec udělal sám. Měl jsem další dvě nebo tři nabídky z mužstev, která hrají každý rok v horní polovině tabulky. Ale rozhodl jsem se pro Mladou Boleslav a doufám, že jsem udělal dobře.


tomas ( - bili tygri)

30. 7. 2011, 10:06


dobry den chtel bych se zeptat jake jste mel jine nabidky nez od liberce
dekuji

Odpověď:
Dobrý den, od Liberce jsem nabídku nedostal, ale měl jsem nabídky z Plzně a z Pardubic.


jaroslav volný (geagri@seznam.cz - bk mlada boleslav)

30. 7. 2011, 15:10


Ahoj mám tvůj reprezentační dres podepíšeš mě ho prosím jak bude te hhrát přátelák 3.8. proti Plzni dík Calvera


Odpověď:
Ahoj, když přijdete, dres vám podepíši.


Peter Pukalec (Dario-Silva19@seznam.cz - Mlada Boleslav)

29. 7. 2011, 11:07


Dobry den chtel by se zeptat jestli uz vite koho dostanete na leve křidlo k vam a balastikovy dekuji za odpoved

Odpověď:
Dobrý den, bude s námi hrát Roman Tomas.


Lenka Výdová (lenka.vydova@seznam.cz - Mladá Boleslav)

29. 7. 2011, 12:24


Dobrý den Davide, jak se Vám líbí, že jste zrovna v Mladé Boleslavi??? Myslím, že jste neudělal vůbec špatně, protože hokej u nás v Boleslavi je nádherný a úžasný, hlavně publikum a kulisa je bezvadná, věřím že jste ještě takovou neviděl a hokej se pak hraje o něco více lépe. A tak se ptám zda jste rád, že jste v Mladé Boleslavi a zda jste viděl už tuto kulisu bezvadnou a co na ní říkáte???? A mohu potvrdit, že je to fakt nádhera, i moje dcera ( 3 roky ) fandí " BOLESLAV DO TOHO " a to je pak nádhera jak takhle malé dítě má z toho radost. Děkuji a přeji krásný hokej v Boleslavi v této sezoně 2011/2012

Odpověď:
Dobrý den, určitě se mi tu líbí. Věřím, že jsem udělal dobře. Vždycky když jsem tu hrál se Spartou, tak kulisa byla výborná. Hrálo se nám proti Boleslavi špatně. Určitě budeme fanoušky využívat k našemu dobru - jako šestého hráče na ledě.


dominik (dominik.adam95@seznam.cz - Bolka)

29. 7. 2011, 14:07


dobry den davide verim ze letos dokazeme play of

Odpověď:
Dobrý den, také doufám. Věřím, že nebudeme hrát baráž, a že se dostaneme do první desítky.


Veselý (jimmy.veselý@seznam.cz - MB)

29. 7. 2011, 15:17


Dobrý den, Davide,

vítejte v MB! Nemrzí Vás, že jste po odejití ze Sparty v klubu bez tradice, kde toho o profi hokeji moc nevědí a který ostatní kluby neberou vážně? Jinak na dojíždění je to asi snesitelné a manželka moc "nebrblá"?
Držím palce, ať si tu trochu spravíte hokej.chuť po té loňské sezoně. zdraví Veselý
P.S.: Raději jako "C" osobně překontrolujte všehny hráčské formality, opatrnost je v BKMB na místě!

Odpověď:
Dobrý den, nemyslím si, že v Boleslavi je hokej bez tradice. Pokud nás někdo podcení, tím lépe pro nás. Každý den nedojíždím, to by mi sebralo hodně sil. V sezoně se chystám dojíždět tak dvakrát do týdne. Co se tu stalo loni, se snad opakovat už nebude.


Vojta (VojtechDrapal@seznam.cz - BKB)

29. 7. 2011, 19:25


Ahoj Davide,
Moc Ti gratuluji k přestupu do nejlepšího klubu v Mladé Boleslavi,je to určitě to nejlepší,co Tě mohlo na závěr kariéry potkat.Fandím Ti a budu Ti držet palce,aby Vám to šlo maximálně tak dobře,jako loni se Spartou.Díky

Odpověď:
Děkuju, že mi držíte palce. Doufám, že se nám bude dařit.


Karel Brejcha ( - MB)

29. 7. 2011, 19:49


Vpomenete si Davide ještě na poslední zápas v dresu Mladé Boleslavi? Bylo to v mladším dorostu? :-)

Odpověď:
To už si určitě nevzpomínám, je to moc dávno :-)