BK MLADÁ BOLESLAV

Tomáš Hyka

Tomáš Hyka se narodil a působil v Mladé Boleslavi. Prakticky vždycky nastupoval o kategorii výš, než jaké odpovídal věkově. Ve své zatím poslední sezoně v Mladé Boleslavi byl třetím nejproduktivnějším útočníkem juniorů (13+16) a to byl přitom o dva roky mladší než první Radan Lenc (31+17) a druhý Martin Belay (13+34). Za muže za ní poprvé nastoupil v sezoně 2010/2011 a to do 14 utkání. Trefil se jednou a to do sítě Třince.

Po odchodu do zámoří se stal nejproduktivnějším hráčem juniorského týmu Gatinea Olympiques (20+44). Hyka se zúčastnil několika přípravných kempů, ve Philadelphii si zahrál například i s Girouxem, Jágrem, Voráčkem. V létě jej draftoval v 6. kole coby 171. v pořadí, tým Los Angeles Kings. Je také aktivním reprezentantem českých barev v národním týmu.


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 13 odpovědí v této kategorii celkem.


Marcel Holan ( - Benátky)

12. 12. 2012, 13:17


Ahoj. Byl tvým vzorem tvůj táta a nemrzelo tě, že nehrál na nejvyšší úrovni déle? Vedl si nějakou kroniku své kariéry? A ty?

Odpověď:
Faktem je že, táta mě k hokeji dostal. Chtěl jsem být fotbalista, ale nakonec padla volba na hokej. Za což jsem rád. Je určitě škoda, že nehrál déle, ale pro mě to byl, je a bude nejlepší hokejista i vzor až do konce mé vlastní kariéry. A k té kronice - upřímně řečeno nikdy jsem se nezeptal, jestli si něco takového vedl. Ale asi ano, jako já.


Jaroslav Svoboda (jardadrak@gmail.com - Šumperk)

12. 12. 2012, 13:50


Hezký den Tomáši. Sleduji stejně jako u ostatních českých mladíků Vaše počínání v zámoří, takže:

1) Kdy jste poprvé osobně potkal Jardu Jágra a jaké to pro vás bylo setkání? :)

2) V Gatineau působil dříve Denis Kindl a když jsem s ním dělal rozhovor, tak se netajil tím, že velice brzo tam dokázal hned zabloudit. Co vy? Přece jen i menší zámořská města jsou v našich měřítcích velkoměstem, navíc Gatineau je prakticky aglomerací Quebecu :)

3) Jak vnímáte zápasy v Quebecu v rámci QMJHL? Hala věčně plná, atmosféra nejlepší v soutěži, určitě by si fanoušci zasloužili NHL... Řeší se to v Quebecu nebo ten zájem není, s ohledem na skutečnost, že se začíná možné rozšíření soutěže řešit i v evropských médiích...

Závěrem snad jen ať se daří a hlavně vydrží zdraví :) Good luck, Tomas :-D

Odpověď:
1. Když jsem se poprvé viděl s Jardou Jágrem, bylo to něco neskutečného. Je to nejlepší hokejista na světě, byla to pro mě doslova bomba. A taky jsem byl rád, že mi trochu poradil na ledě.
2. Podle mého názoru to tak špatné zase není. Alespoň já jsem tedy nikdy nezabloudil, protože mám dobrou orientaci :-) Navíc pořád jezdím v Gatineau autem, takže nikde moc nechodím.
3. V Quebecu je to něco neskutečného. Když jsem tam hrál poprvé, tak jsem si myslel, že jsem v NHL, protože ti lidé to tam opravdu žerou. Přišlo na nás 10 000 diváků, obrovská paráda!


Emco ( - )

11. 12. 2012, 08:17


Ahoj, kdyby se tě nějaký kluk zeptal, že chce dokázat to, co ty. Co bys mu poradil? :))

Odpověď:
Asi že musí hodně dřít, podřídit všechno hokeji a nikdy to nevzdávat.


Jan Vávra (andy67@seznam.cz - Mladá Boleslav)

11. 12. 2012, 08:54


Ahoj Tome,moc ti přeju aby si vyjel na zápas NHL,ale čeká tě ještě hodně dřiny:)Jaky je tvůj nejoblíbenější český hokejista,díky za odpověd at se daří

Odpověď:
Můj nejoblíbenější český hokejista je Aleš Hemský. Díky za přání!


Soňa ( - Bolka)

10. 12. 2012, 18:55


Tome, zajímalo by mě, jak dobře jsi mluvil anglicky, než jsi odešel do zámoří? :-) A jak dobře mluvíš teď?

Odpověď:
Než jsem odjel do Kanady, tak jsem anglicky mluvil, ale určitě ne tak dobře jako teď. Nyní nemám žádný problém se domluvit a zařídit si, co chci a potřebuji. Dokonce tam ještě chodím na lekce angličtiny.


ACMBpepoun ( - BK MB)

7. 12. 2012, 11:03


Ahoj, jak vidíš své šance na probojování se do prvního mužstva Kings? Přeju hodně štěstí

Odpověď:
Uvidíme, jak to všechno půjde. Určitě to ale nebude nic lehkého. Každopádně do toho dám vše a doufám, že se tam jednou vážně dostanu.


Jarda ( - BKMB)

7. 12. 2012, 11:56


Čau, kalifornie země zaslíbená :) Dotaz nemám, jenom chci popřát hodně štěstí a úspěchů. Pozdravuj ode mě Jonathana Quicka. díky Jarda

Odpověď:
Dobře, vyřídím. A díky za přání.


Ivan ( - Ml. Boleslav)

7. 12. 2012, 20:18


čau tomáši, můžu se zeptat jestly budeš příští rok budeš hrát za bolku

Odpověď:
To nevím, je to těžké říci, ale kdo ví, třeba jednou ano.


Martin ( - Třinec)

7. 12. 2012, 22:43


Čauves Tomáši přeju ti hodně štestí doufám že se jednou představíš v dresu LA moc ti fandím navíc sem fanoušk Králů tak doufám že tvoje číslo 71 nebo 7 tam jednou bude hodně úspěchů ti přeju :)

Odpověď:
Díky moc, snad se tam někdy objevím a udělám ti radost.


Martin ( - Mladá Boleslav)

6. 12. 2012, 11:54


Toužíš někdy hrát ještě ve svém rodném městě ? :)

Odpověď:
Asi ano, ale tohle teď zrovna není na pořadu dne :-)


Katí ( - )

6. 12. 2012, 19:59


Zdravím, zajímalo by mě, jak si tak mladý kluk – snad tím neurazím – zvyká na život bez rodiny na úplně opačném konci světa? Vím, že se to asi nepřizná snadno, ale nebyla tam aspoň občas touha utéct zpátky domů? Díky a přeju hodně úspěchů!

Odpověď:
S tím mladým klukem úplně v pohodě :-) A k vašemu dotazu - určitě to není nic lehkého, když jste zvyklí na každodenní život s rodinou, co vám vypere a vůbec udělá vše, co vám doslova na očích vidí, a ještě mluvíte stejným jazykem. Rodina, u které je žiju, je moc fajn, stará se o mě prakticky kompletně, takže jsem spokojený, ale určitě občas přijdou chvíle, kdy mám chuť vrátit se domů.


Jan (jansvojtka@seznam.cz - )

6. 12. 2012, 20:00


Tome, jak moc tě v rozletu v zámoří přibrzdila výluka? Těsně po draftu to asi naštve, co? :-)

Odpověď:
Není to nic příjemného, když víte, že jste měl jet v září na přípravný kemp NHL a pokusit se dostat do týmu, ale nedá se nic dělat. Mně osobně ta výluka zas až tak nerozhodila, věděl jsem, že se vrátím do Gatineau. Ale jak jsem řekl, alespoň ten kemp tam být mohl.


Oliee ( - Bolka)

6. 12. 2012, 21:31


Ahoj, jesti se nepletu, tak trávíš prakticky každé vánoce mimo domov? To asi není moc příjemné, ne?

Odpověď:
Příjemné to není, ale už jsem si celkem zvykl. Většinou trávím Vánoce s kluky z reprezentace, takže to není zas až tak špatné.