BK MLADÁ BOLESLAV

Martin Růžička

Brankář Martin Růžička si už jednou srdce boleslavských fanoušků získal, a to když Bruslařům v sezoně 2007/2008 poprvé vychytal extraligu. Když proto v loňském ročníku přišel do Mladé Boleslavi podruhé, měl už body k dobru. Ne že by je tak docela potřeboval. Svým srdečným vystupováním, kontaktem s publikem a hlavně dobrými a spolehlivými výkony zabodoval znovu. A i tentokrát se zrodil velký týmový úspěch!

Ptejte se Martina Růžičky na všechno, co vás zajímá. Brankář sám poté vybere nejzajímavější dotaz, jehož "majitel" obdrží od BK Mladá Boleslav drobný dárek. (Pro to, aby mohla být vybrána vaše otázka, je nutné uvést na sebe e-mailový kontakt!)

Redakce si dovoluje upozornit, že vulgární, opakující se nebo jinak nevhodné dotazy budou smazány.


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 29 odpovědí v této kategorii celkem.


Pavel ( - )

3. 6. 2015, 17:52


Dobrý den,
jakému týmu fandíte ve formuli 1?

Odpověď:
Dobrý den, teď ani nekoukám, ale když byl Michael Schumacher ve Ferrari, tak jsem fandil jemu.


Lukas Kalina (lukas.kalina99@seznam.cz - Mladá Boleslav)

21. 5. 2015, 22:25


Naše česká extraliga má 14 týmů. Myslíš že by bylo lepší aby týmů bylo 12? Určitě by bylo více hráčů na méně týmů, tím pádem i vyšší konkurence a i lepší výkony všech týmů. Jaký na to máš názor pomohlo by to české lize zúžení na 12 týmů? Díky


Odpověď:
Obávám se že, tohle je otázka, na kterou nedokážu fundovaně odpovědět.


Michael Starý (michael.stary@skoda-auto.cz - BKMB)

20. 5. 2015, 14:46


Ahoj Martine,
předem bych chtěl ještě jednou poděkovat za tvé výkony, které postupně gradovaly a byly až neskutečné ;) Jsem strašně rád, že jsi tu zůstal a budeš čarovat i další sezónu a přeji si, aby to bylo ještě mnohem déle.. A teď k otázkám: 1.) Máš nějaký speciální rituál před zápasem (poslech oblíbeného songu, nebo tak)?? 2.) Když se ti podaří nějaký super zákrok, kdy chytíš vyloženou šanci, zakřičíš si, něco?? Ve smyslu: jooooo dobře já, nebo to je uplně běžná věc a jede se dál?? 3.) Jsou v menu tvé restaurace burgery?? Mám v plánu v sezoně po zápase v Pardubkách povečeřet ( a doufám, že vítězně :D ) A teď poslední za to celkem na tělo: Když si vybavíš druhý zápas PO v Třinci, který jsme prohráli 3:2, tak ten třetí gól - dal se chytit?? Já se tě pořád zastávám, že ti to náš bek lehce tečnul bruslí a ten puk změnil směr, ale spoustu lidí mi tvrdí, že to bylo bez teče - já byl přímo tam a v záznamu už jsem to nezkoumal tak nás prosím rozsekni ;) :D Moc díky, ať se daří, zdravíčko drží a brzy přidáš třetí titul - hádej kde?? ;)
Ještě jednou díky za odpovědi

Odpověď:
Ahoj, moc díky! 1) Jak už jsem říkal, rituály se neprozrazují, ztratily by své kouzlo :) 2) Nic si nekřičím. Snažím se soustředit na každý puk. Kdybych se u každého zásahu radoval, mohlo by mě to vyvést z míry. Samozřejmě po zápase je to něco jiného, to to z člověka spadne a všechno si začíná uvědomovat. 3) Vyhráli jsme anketu Nejlepší burger v Pardubicích. Takže se určitě budeme těšit na tvoji návštěvu. 4) Co se toho gólu týče, tak jestli byl tečovaný, nevím. Byl schovaný za naším obráncem a já ho neviděl. Respektive až potom v bráně :(


Ondras (Ondras.J@seznam.cz - BKMB)

20. 5. 2015, 18:37


Ahoj Martine,

Na úvod gratuluju k super sezóně v BK.
Teď nějaký ten dotaz

1) Kterého beka(dvojici) jsi před sebou viděl nejraději při zápase?

2) Jak vnímá brankář lidi u plexi? Stíháš to vůbec vnímat? Když mlátí, gestikulují...? Dokáže to rozhodit povzbudit?

3) No a poslední, jak se Ti líbí lesopark Štěpánka? V kolektivu velmi oblíbené místo, že?

Díky za časOdpověď:
Ahoj, díky! 1) Těžko se mi říká jedno jméno. Měl jsem radost, že obrana začala zvlášť ke konci sezony fungovat. 2) Řeknu to obráceně - když je prázdná hala, hraje se mi špatně. 3) Na Štěpánku se teprve chystám. Vyzkoušet frisbee golf.


DVIP (dvip@seznam.cz - BK)

19. 5. 2015, 10:01


Ahoj Martine,
predesilam, tvuj podpis na stropu klubovny Fan Klubu se tam stale vyjima, jestli si vzpomenes na hokejku vhozenou mezi fanousky v Usti po postupu, tak ta je tam take!
U velkych okamziku naseho klubu jsi byl ty, vzhledem k tve lonske sezone nemyslis ze BK je tvuj tak trochu osudovy klub?
Zkus porovnat kabiny, naladu, partu, tehdy, pri postupu, a tu dnesni play off ovou.
Dik, at se dari!

Odpověď:
Ahoj, tohle je moc dobrá otázka. Musím říct, že mě to už taky napadlo - že ty týmy si jsou hodně podobné. Odhodláním, houževnatostí nebo třeba tím, že je vedli výborní kapitáni - ať už David Výborný nebo Richard Král. Na hozenou hokejku si vzpomínám, jsem rád, že ji pořád máte. Co se týče oblíbenosti nebo, jak říkáš, "osudovosti" ohledně Boleslavi - ano, něco na tom bude. Líbí se mi tu a rád jsem se sem vrátil. To je podle mě dost velký osud :)


Tomáš Taybner (tommy24tay@seznam.cz - BK Mladá Boleslav)

19. 5. 2015, 17:06


Dobrý den
bylo pro vás těžké rozhodnout se zůstat v MLADÉ BOLESLAVY ? Líbí se vám tu? a koho z BK si nejvíce pamatujete respektive s kým se nejvíc znáte ?


Odpověď:
Dobrý den, v Boleslavi se mi líbí, takže nebylo těžké zůstat. Ze svého předchozího působení jsem si mohl pamatovat vlastně jen Milana Mikulíka.


Alex Kinsey (alkinsey1982@ahoo.co.uk - Mladá Boleslav/BK Mladá Boleslav)

18. 5. 2015, 17:32


Ahoj, Martine, možná sis všiml takzvanou anglo-americkou sekci fanklubu v kotli. To jsme já a mi kamarádi, manželovi Rodovi, on Američan, ona angličanka. Věděl jsi, že Bolka má mezinárodní fanoušci? :-) A co o tom myslíš? Fandíme ti a samožřejmě vám všem a přejeme jen to nejlepší k příští sezóně :-)

Odpověď:
Ahoj, tak to jsem nevěděl. Ale nedivil bych, kdyby loňská sezona přilákala třeba i Japonce :)


Dominik Stránský (dominik.stransky33@seznam.cz - Mladá Boleslav)

17. 5. 2015, 09:01


Martine, jak se ti líbí atmosféra v Bolce? Je to třeba lepší než v Pardubicích?
A ještě jedna, s kterým hráčem si nejvíc rozumíš? :)

Odpověď:
V Boleslavi se mi líbí, že jsou diváci blízko ledu. Fandí všechny strany, což zápasu dává výbornou kulisu. I když je tady poměrně malý stadion, tak atmosféra je tady jedna z nejlepších v lize! Těžko se mi vybírá jedno jméno, protože je tu super parta.


ivvas (ivanek.vasek@seznam.cz - Mladá Boleslav)

17. 5. 2015, 09:02


Ahoj Martine chtěl bych se zeptat na jak dlouho si podepsal smlouvu s Mladou Boleslavi

Odpověď:
Ahoj, podepsal jsem na jeden rok.


Terka (urugi@seznam.cz - )

17. 5. 2015, 09:03


Dobrý den,
máte už teď v hlavě pevně vyrytou nějakou sezónu popřípadě konkrétní zápas, který pro vás byl opravdu důležitý a mohl by jste říct, že i zlomový?
Jo a nemohl by jste se začít smát a říct, že tahle otázka je nejlepší? Drobný dárek se hodí vždycky. Pěkný den! :)

Odpověď:
Dobrý den, Terko, přemýšlel jsem nad tím. Když se vrátím k loňské sezoně, tak to byl určitě domácí zápas s Libercem, který nás nastartoval ke šňůře zápasů, které vedly až do předkola. Dobře, zařadím vás mezi hlavní adepty :)


Standa (Caklik72@seznam.cz - Chomutov)

17. 5. 2015, 09:14


Ahoj Martině mě znáš :) ja se chci zeptat vim ze to nevyhraji nede mi o to ale mam dotaz na helmu budes si delat novu nebo zustanes u klasiky ?? :)

Odpověď:
Ahoj, mrkni na klubový facebook, objevil se tam grafický návrh mojí nové masky.


petr svoboda (pedross10@seznam.cz - )

17. 5. 2015, 09:18


Martine je možnost že by ses vrátil do Pardubic a chtěl by ses tam vrátit ?
A jsou v Bolce lepší fanoušci než v Pardubicích ?
A jak se těšíš až si zachytáš proti Pardubicím v extralize a v přípravě?

SEŠ NEJLEPŠÍ GOLMAN NA SVĚTĚ.

Odpověď:
V Pardubicích jsem strávil nějakým osm let. Přišel čas na změnu. Jsem tam doma, jednou bych se rád vrátil, ale teď jsem rád v Mladé Boleslavi. Už jsem tu kdysi působil a tak trochu to tu beru jako svůj druhý domov. Co se týče fanoušků, tak Boleslav je přeci jen o něco menší město, a tak to tu funguje na jiné bázi - takové rodinné. Fakt, že první dva přípravné zápasy hrajeme s Pardubicemi, je zajímavé zpestření.


Jakub (jakub.brejcha.007@seznam.cz - Náchod)

17. 5. 2015, 09:20


Ahoj Martine,jak to vypadalo mezi tebou a Pardubicema ? Myslím že ses do nich nevrátil po této sezóně.

Odpověď:
Ahoj, normálně. Shodli jsme se na tom, že jsem byl v Pardubicích hodně dlouho, a že je zkrátka čas na změnu.


Roman Strouhal (m-o-n-t-y@seznam.cz - Mladá Boleslav)

17. 5. 2015, 09:27


Ahoj Martine, chci se tě zeptat, který z hokejových týmů ve kterých jsi hráj, je ti srdci nejbližší? Na jakou příčku v oblíbenosti by jsi zařadil BKMB a proč? A ve kterém českém či světovém týmu by jsi si chtěl zahrát. Děkuji

Odpověď:
Ahoj Romane, měl jsem štěstí, že ve všech klubech, kde jsem hrál, to bylo fajn a všechny mi tak nějak přirostly k srdci. Stavět žebříček je dost těžké, ale Boleslav by byla hodně vysoko. Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, kde bych chtěl nebo nechtěl hrát, ale rád sleduji New York Rangers, kde mám svého oblíbence Henrika Lundqvista.


Anička Knotková (Anii.Knotkova@seznam.cz - Mladá Boleslav)

17. 5. 2015, 09:40


Ahoj Martine,chtěla jsem se zeptat,jsi rád že tě Pardubice nechali aby jsi i nadále hrál v BKMB? :)
Jsi nejlepší brankář :) Měj se hezky.

Odpověď:
Ahoj Aničko, jsem rád, že jsem tady v Boleslavi :)


Filip Nezdara (fiknezdara@seznam.cz - Mladá Boleslav)

17. 5. 2015, 09:42


Dobrý den,chtěl bych se zeptat na jednu věc ohledně vaší výstroje.. Na lapačce máte jakousi plandavou věc,nějaký kryt nebo nevím co to je. Všiml jsem si,že to máte asi jako jediný z extraligy.Chtěl bych se zeptat co to je a k čemu to slouží? Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Zdravím, lapačku mám trošku povolenou, protože mám rád volné zápěstí. Takže to, co vidíte, má být jinak připevněné ke zbytku lapačky :)


Tomáš Leder (Tomas.Leder@email.cz - Vrchlabí)

17. 5. 2015, 09:45


Dobrý den Martine. Mam jednoduchý dotaz. Pokud se nepletu,přišel jste do Boleslavi z Pardubic. Jak moc se zázemí liší mezi Pardubicemi a Ml. Boleslaví? A jak na vás v Boleslavi působí fanoušci?

Děkuji za váš čas.

Odpověď:
Oba to jsou extraligové mančafty, takže zázemí je prakticky totožné. Jak už jsem řekl u nějakého předchozího dotazu, v Boleslavi je zkrátka jen všechno o něco menší, ale zase o to víc takové rodinné.


Oskar (ALENA.KUBU@seznam - )

17. 5. 2015, 09:46Ahoj Martine,zajímalo by mě, kdo tě přivedl k hokeji.
A v kolika letech jsi začínal? Díky Oskar

Odpověď:
Ahoj, k hokeji mě přivedli rodiče. Ale brankařinu jsem si musel doma vybrečet :)


ondrej (smaichel@seznam.cz - Dobrovice/BK)

17. 5. 2015, 09:49


Ahoj zajimalo by me jedtli chystas nakou novou masku s bk motivem a jak si v bolce spokojen ?

Odpověď:
Ahoj, chystám novou masku s BK motivem, mrkni na klubový facebook, najdeš tam návrh. V Boleslavi spokojený jsem.


Lucie Červinková (thomasaluca4@gmail.com - Mladá Boleslav)

17. 5. 2015, 10:11


Zdravím,
zezačátku jsem Vám na chuť nepřicházela, ale pak nastal zásadní zlom a teď moc nemohu na chuť přijít p.Rittichovi. Jste skvělý a vážíme si Vás. Ani nevíte, jakou radost jsme měli, když jsme zjistili, že v MB zůstáváte! Doufáme, že to tak bude i nadále:)
Červinkovi

Odpověď:
Taky zdravím, myslím si, že Ríťa ještě všem ukáže, jak moc je dobrý gólman. Díky, taky jsem rád, že v Boleslavi zůstávám, líbí se mi tu. Už se těším, až začne nová sezona.


David (meinegame@seznam.cz - Stará Boleslav)

17. 5. 2015, 11:23


Ahoj, zájímá mě jaký si měl začátky s hokejem? A v kolika si začal s hokejem?

Odpověď:
S hokejem jsem začínal v Pardubicích v sedmi letech a už v osmi jsem šel do brány.


Vávra (andy67@seznam.cz - Mladá Boleslav)

17. 5. 2015, 11:32


Ahoj,chci se zeptat jestli si dokážeš představit být v Mladé Boleslavi víc let?určitě by to bylo pro tebe lepší než každou sezonu měnit dres....Děkuji za odpověď a hodně štěstí!

Odpověď:
Ahoj, představit si to určitě dokážu, proč by ne :) Ale samozřejmě všechno ukáže čas. Uvidíme.


Filip Zadražil (Chýnov - Chýnov)

17. 5. 2015, 14:01


Ahoj Martine,
chci se zeptat, jestli máš do budoucna v plánu vlastnit nějakou restauraci i tady v Boleslavi?

Předem díky za odpověď, hodně štěstí do další sezony a ať ti to chytá minimálně tak dobře jako do teď.
F.

Odpověď:
Ahoj Filipe, loni jsem na to neměl čas, ale letos si ho udělám a podniknu nějakou inspekční cestu po zdejších restauracích. Pokud se mi to nebude zdát, zapřemýšlím nad tím :)


Michael (m.poppy@seznam.cz - BKMB)

17. 5. 2015, 16:19


Zdravím Tě Martine,

chtěl jsem se zeptat, jaký je tvůj osobní cíl pro nadcházející sezónu a proč jsi znovu kývl na nabídku BKMB? Měl jsi i jiné nabídky?
Jinak jsem moc rád, že jsi zpět ;) a díky za loňskou sezónu!

P.S. Proč si nezavazuješ lapačku, není ten plandající kus na obtíž? Nemůže Ti lapačka spadnout nebo se zaseknout o výstroj?

Odpověď:
Zdravím, mým cílem je, abychom coby mužstvo navázali na výkony, které jsme podávali na konci loňské sezony. Na nabídku jsem kývl, protože jsem tu spokojený a tým si sedl. A taky protože věřím, že můžeme něco dokázat. PS: Lapačku si nezavazuji kvůli volnějšímu zápěstí. A zaseknout se nebo spadnout nemůže.


Matěj Kašpar (mates.kaspic@seznam.cz - Pardubice)

17. 5. 2015, 18:04


Ahoj, Martine.
Měl bych dotaz, jestli má tvoje číslo 99 nějakou symboliku, co pro tebe znamená?
A ještě by mě zajímalo, jestli máš nějaké ,,rituály´´ před zápasem?
Díky za odpověď.


Odpověď:
Ahoj Matěji, když jsem byl malý, tak mi někdo řekl, že devítka přináší štěstí. Tak jsem si vzal rovnou dvě :D Rituály se neprozrazují, ztrácí potom svůj efekt ;)


Martin Rota (rota.martas@seznam.cz - Mladá Boleslav)

17. 5. 2015, 18:45


Dobrý den Růžo!
Ještě jednou vám děkujeme za povedenou sezonu, kdy se Bolka dostala poprvé do extraligového play-off. Nezapomenutelný zážitek. Také děkujeme že jste s Bolkou prodloužil kontrakt. Věřte mi, že jste v Boleslavi něco jako Jágr na Kladně. Chtěl jsem se vás Martine zeptat... Myslíte si že má Bolka ambice dostat se v příští sezoně ještě výš než do čtvrtfinále play-off? Děkuju. S pozdravem, Martin R. :)

Odpověď:
Dobrý den, mužstvo ambice má, což jsme si ukázali a dokázali už minulou sezonu. Kádr se moc nezměnil, ale bude důležité, jak moc si to sedne na začátku. Za Jágra děkuji, je to velká lichotka :) ale Jarda, to je jiná liga.


edisek80 (l.edy80@seznam.cz - BKMB)

17. 5. 2015, 20:13


Ahoj Martine,mám doma 4letého syna a usmyslel si,že bude hokejovým brankářem😀,kdy si myslíš,že je optimální začít a kdy jsi začal dělat první hokejové krůčky ty? Jinak ti přeji hodně štěstí do další sezony,podával jsi perfektní výkony a ať ti šlape restaurace😁

Odpověď:
Ahoj, říct přesný věk, ve kterém by dítě mělo začít hrát hokej, je těžké. Ze všeho nejdůležitější je, aby se jím bavil. Do čehokoliv ho tlačit, nemá význam.


Oldrich ( - )

17. 5. 2015, 21:12


Dobrý den Pane gólmane.
Kolik by stál Vas přestup do Bolky, alespoň rámcove ? Škodovka na to má, když budete například do 6 mista a semifinále...
Hodně zdraví.

Odpověď:
Myslím si, že tabulková hodnota je kolem milionu a půl, ale to je jen můj odhad. Tohle asi není otázka vyloženě na mě ;)


Ivana (opi8@centrum.cz - HC ČSOB)

17. 5. 2015, 23:32


Ahojky :-) dokážeš Pardubicím odpustit,že se na tebe vykašlali?
Přeji Tobě i Vaškovi Kočímu, aby se Vám v příští sezóně zase skvěle dařilo a určitě Vám přijedu zafandit :-)

Odpověď:
Ahoj, není to o nějakém vykašlání. V Pardubicích jsem byl spoustu let a beru to tak, že byl prostě čas na změnu.