B tým nezvládl první zápas play off a z Benešova veze debakl
Benešov
7:1(0:0, 5:0, 2:1)
Ml. Boleslav

21.02.2018, Vojtěch Drbohlav

B e n e š o v – Boleslavský B tým zajížděl ve středu večer na led druhého Benešova k prvnímu utkání čtvrtfinále play off Krajské ligy. To Mladé Boleslavi ale hrubě nevyšlo, díky značně nepovedené druhé třetině Bruslaři vysoko prohráli. Odveta se koná v sobotu v 17:00 v boleslavské ŠKOENERGO Aréně. Hraje se na dva vítězné zápasy a Benešovští pořádají do města automobilů dokonce zájezd svých fanoušků, proto Bruslaři budou rádi za vaši podporu, na utkání je vstupné samozřejmě zdarma.

Branky a nahrávky: 23. Kočí (TS), 27. Holeš (Holánek), 29. Holeš (Holánek, Formánek), 31. Kaňka (Fedoročko), 36. Kočí (Formánek, Kaňka), 47. Holeš (Korvas), 60. Holeš (Holánek) – 57. J. Protivný (Rovný). Rozhodčí: Tasch, J. Jílek – Procházka, Kadlec. Vyloučení: 7:10, navíc Korvas (BNŠ) 10 min. OT za nesp. chování. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
Benešov Štěpánek – Janáč, Kotýnek, Bursík, Fedoročko (A), Stejskal, Rittig, Korvas, Burian – Dušek, Karpov, Holeš, Holánek (C), Sládek, Kohout, Mrva, Polesný, Kaňka (A), Kočí, Formánek

Ml. Boleslav Kořínek (31.-40. Plíšek) – Kukla, Bartoš – Dinga, Marček – Řečínský, Bílek (A) – Trégl, Milan Ficek, Vaníček – Michal Ficek, Rovný, Kysela – Vondrlík (A), J. Protivný (C), M. Protivný – Vajsejtl

Komentář k utkání

Hned ve druhé minutě byli domácí blízko tomu, aby se dostali do vedení. Bruslaři však situaci se štěstím ustáli, když David Kořínek prostor u pravé tyče uhlídal. Mladá Boleslav hrála zkraje první třetiny početní výhodu, jenže v té se jí dlouho nedařilo obsadit útočné pásmo.

V 11. minutě mohl poslat Mladou Boleslav do vedení Petr Kysela, který vybojoval kotouč a jel sám na benešovského gólmana, jenže nakonec minul. Následnou přesilovku Bruslaři nevyužili a krátce po jejím skončení se bránili naopak převaze domácích hráčů. Ačkoliv měli v úvodní dvacetiminutovce více šancí benešovští hráči, skončila 0:0.

Do druhé třetině sice vstoupili aktivněji boleslavští hráči, byli to ale Benešovští, kterým se podařilo otevřít skóre utkání. Bruslaři totiž faulovali samostatně ujíždějícího Tadeáše Kočího, který proměnil trestné střílení, když přehodil Kořínkův beton. Bylo to tedy 1:0 pro domácí. Netrvalo dlouho a Benešov vedl už bohužel o dva góly, když se dokázal z hranice kruhů prosadit Michal Holeš.

Chvíli před polovinou zápasu vedli domácí Lvi 3:0, když se znovu trefil Michal Holeš. Toho Bruslaři opomněli v levém kruhu a zakončení do odkryté brány pro něj nebylo obtíží. Při hře čtyři na čtyři se podařilo Benešovu zvýšit vedení už na 4:0, konkrétně se z protiútoku trefil Michal Kaňka. Po poněkud hluché pasáži vyplněné dalšími rozdanými trestnými minutami se domácím podařilo navýšit vedení. Jana Plíška, který vystřídal Davida Kořínka, překonal Tadeáš Kočí. Druhá třetina se tak Bruslařskému klubu hrubě nepovedla. Prohrál ji 0:5.

Do třetí třetiny Mladá Boleslav nastoupila opět s Davidem Kořínkem v bráně. Boleslavští mohli vstřelit jejich první gól, jenže puk, který už byl před brankovou čárou nezvládli dorazit za ni. Podobně jako na začátku druhé třetiny – i tentokrát měli Bruslaři tlak. Z několika vyložených šancí se ale neprosadili. Toho využil opět Benešov, když z protiútoku navýšil Michal Holeš na 6:0.

První boleslavský gól přišel pozdě. Boleslavští jeli dva na jednoho a na konci úspěšné výměny kotouče stál Jan Protivný. Bruslaři tak zkazili čisté konto domácímu brankáři a vstřelili alespoň jeden gól, na 7:1 ale ještě půl minuty před koncem zvýšil Michal Holeš. V sobotu série pokračuje odvetou, Mladá Boleslav bude před zraky svých fanoušků odvracet konec sezony.

Martin Rudzan (BK Mladá Boleslav): Zápas jsme prohráli neproměňováním gólových příležitostí. Šlo o to, kdo dá první branku, ale bohužel jsme ji obdrželi my. Naše hra se sesypala a ve druhé třetině jsme pětkrát inkasovali, což rozhodlo zápas. Máme dva dny na to, abychom se dali psychicky dohromady. Všechny diváky zveme na sobotní hokej, věříme, že to Benešovu v odvetě vrátíme.