BK MLADÁ BOLESLAV

Velká výzva! Boleslav může ve vzájemném souboji stáhnout ztrátu na Kladno

26. 2. 2009
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Hned druhé utkání BK Mladá Boleslav v play-out může být pro další vývoj velmi důležité. Do Metrostav Arény totiž v pátek 27. února zamíří HC GEUS OKNA Kladno, tedy momentálně předposlední tým ve skupině o udržení, na který hráči Bruslařského klubu ztrácejí pět bodů. Středočeská bitva startuje v 17:30. Připravena bude textová on-line reportáž i přímý přenos na mbradio.cz.

Není nic překvapivého na tom, že lze očekávat vyrovnanou bitvu až do samotného konce. A to nejen proto, že se jedná o duel posledního s předposledním (mezi nimiž je pětibodový rozdíl a případná výhra Mladé Boleslavi výrazně zdramatizuje boj o vyhnutí se baráži), ale soudě také podle vzájemných zápasů v základní části. Vždy totiž skončily jen jednogólovým rozdílem mezi soupeři. Po úvodní domácí prohře 1:2 zvítězili Boleslavští v dalších dvou vzájemných duelech pokaždé 3:2 po samostatných nájezdech. Naposledy se však radovali Kladenští, kteří v lednovém utkání na svém ledě zvítězili šťastně 4:3 gólem z 59. minuty.

Mimo jiné i tři body z výše zmíněného duelu 43. kola O2 však nakonec Okenářům k vytouženému postupu do předkola play-off nestačily. Kladenští skončili v základní části na třináctém místě s pětibodovou ztrátou na desátou příčku zaručující vyhnutí se skupině o udržení.

V kladenských barvách řádí především ostřílení borci. Nejproduktivnější trio tvoří suverén Pavel Patera a doplňuje ho především parťák Martin Procházka s Radkem Bělohlavem. V základní části byl nejproduktivnějším bekem David Hájek. Jasnou gólmanskou jedničkou je pak Miroslav Kopřiva. Statistiky pětadvacetiletého brankáře jsou výborné. Kopřivova úspěšnost zákroků činila v základní části 93,02 % a v průměru inkasoval 2,72 branek na zápas. Jeho brankářský styl se navíc zalíbil reprezentačnímu trenérovi Vladimíru Růžičkovi natolik, že kladenský strážce branky doposud nechyběl ani na jednom letošním podniku Euro Hockey Tour a s největší pravděpodobností se podívá i na blížící se mistrovství světa.

V prozatím jediném utkání play-out nasbírali kromě několika “jednobodových“ hráčů dva kladenští hokejisté po dvou kanadských bodech. Marek Trončinský i Jaroslav Kalla vstřelili po jednom gólu a na další nahráli, avšak k bodům z půdy Znojemských Orlů to nestačilo. Domácí měli téměř po celou dobu zápas ve svých rukou a nakonec zvítězili 5:3.

Do posledního utkání ve Znojmě nastoupilo Kladno v sestavě: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Šmach, Trončinský, Kameš, Hořava - Rudovský, Patera, Martin Procházka - Eberle, F. Mrázek, Bělohlav - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Stieler, Kuchler.

To Mladoboleslavští zažili povedenější vstup do skupiny o udržení. Na úvod přivezli dva body z Českých Budějovic za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil ve čtvrté sérii Tomáš Sýkora.

Do posledního utkání v Českých Budějovicích nastoupila Mladá Boleslav v sestavě: Schwarz (na nájezdy Šindelář) - Novák, Kočí, Moravec, Zíb, Mocek, Schnabel, Jindra - Nouza, Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Důras - Padělek, D. Vrbata, Benda – Sýkora.