BK MLADÁ BOLESLAV

Dárek může Boleslav rozbalit o den dříve v Litvínově

22. 12. 2009
Autor: Štěpán Tomš
M l. B o l. – O tříbodovou nadílku pod stromeček si pojedou boleslavští hokejisté napsat ve středu 23. prosince. Pokud bude jejich přání vyslyšeno, body přibudou do tabulky záhy. Nečeká je ale v Litvínově jednoduchý úkol, soused z tabulky nedaruje na svém horkém ledě nic zadarmo. Utkání, na které se můžete s fanklubem vydat svůj tým podpořit, se hraje od 17:30.

Zápas to bude důležitý. Uspěje-li Boleslav, vzdálí se Litvínovu minimálně na dva body, v ideálním případě na čtyři. Vrátí-li se s prázdnou, bude koukat na Benzinu s dvoubodovou ztrátou. Těmto duelům dvou sousedů se s oblibou říká “o šest bodů“.

Dalším zajímavým faktorem týmu ze severozápadu Čech je skóre. Při pohledu na extraligovou tabulku jsou totiž na první pohled zřejmé dvě věci. Zaprvé: litvínovský útok je jedním z nejnebezpečnějších v extralize, konkrétně hned druhý po tom pardubickém. Zadruhé: litvínovská obrana je podle čísel nejhorší, z toho by mohla Boleslav těžit.

Jelikož je extraliga už dávno ve své druhé polovině, pomalu se začínají rýsovat pozice pro další dění po základní porci dvaapadesáti zápasů. Ve střední části tabulky jsou týmy těsně seřazené za sebou, přičemž se každý bude snažit soustředěně trhat body pro sebe a vyškrábat se alespoň do předkola play-off. A středeční duel nebude výjimkou.

Z historického hlediska není Litvínov Bruslařskému klubu právě oblíbeným soupeřem. V loňské sezóně, kdy platila Boleslav za extraligového nováčka, se nepodařilo ze čtyř zápasů vyhrát ani jednou. Letos vyhráli svěřenci trenéra Čermáka v Litvínově v prodloužení, sok oplácel v Metrostav Aréně pozoruhodným obratem ze stavu 0:3 na 5:3.

Kanadské bodování vede v týmu Benziny Viktor Hübl (19+13), druhý je František Lukeš (14+14), a tomu dýchá na záda nahrávač Robert Reichel (8+19). Brankářskou jedničkou je Jaroslav Hübl s úspěšností zákroků mírně pod 90%. Dvojkou je Petr Franěk s úspěšností 88,20%.

V posledním zápase před reprezentační přestávkou loupili Litvínovští v Liberci. V první třetině si vytvořili dvougólový náskok, který sice Liberec ve třetí části stáhl na 1:2, jenže Lukeš a V. Hübl odmítli v závěru dělbu bodů a rozhodli o výhře 4:1.

Do posledního zápasu proti Liberci nastoupil Litvínov v sestavě: J. Hübl – Pilař, Kroupa, Švarný, Skuhrovec, Stříteský, Gureň, Kousalík – Majdan, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Černý, Vopat, Trávníček – Jánský, Heinisch, Bojer.

Mladá Boleslav prodloužila v posledním zápase doma proti Kladnu letošní neporanitelnost v samostatných nájezdech. Po výsledku 1:1 v základní hrací době vystřelil druhý bod v penaltách kapitán Král.

Do posledního utkání proti Kladnu nastoupila Boleslav v sestavě: Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Bahenský, Nouza, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Vrbata.