BK MLADÁ BOLESLAV

Jedeme do Chomutova! Budeme tentokrát ti šťastnější?

9. 10. 2007
Autor: Jitka Čechová
Ml. Bol. – Duely mezi týmy Mladé Boleslavi a Chomutova vždy patřily mezi to nejlepší, co mohla první liga nabídnout. Rychlý a akční hokej, tvrdá hra, čarovné akce, pohledné branky. Loňský neúspěšný účastník finále je rozhodně i letos žhavým kandidátem na vítězství druhé nejvyšší soutěže. O tento post se ale do posledního dechu budou prát také naši hokejisté! Držet jim palce, fandit a třeba i sledovat zápas můžete již tuto středu 10. října od 17:30.

Mužstvo Chomutova prošlo od sezóny 2006/2007 spíše jen kosmetickými úpravami. Rozhodně se ale nedá říct, že je to týmu nějak ku škodě, ba právě naopak. Sehranost Severočechů se projevuje na každém jejich kroku první ligou, v tabluce skupiny Západ okupují první příčku. Chomutovští od startu letošního ročníku ztratili pouhých pět bodů – prohráli jen jednou na hradeckém ledě 1:4, v samostatných nájezdech je potom o bod oloupila Kadaň a onen poslední ztracený bod si připsali právě naši hokejisté. Ti mají ale přeci jen ještě o něco lepší skóre, i když jsou v tabulce až druzí. Mladoboleslavští ztratili zatím jen čtyři body a neustále mají k dobru odložený zápas s Hradcem Králové.

Nejproduktivnějším hráčům Severočechů je momentálně Milan Kostourek (7+6), za ním je v počtu branek nejúspěšnější Jaroslav Hašek (4+5) s Petrem Jírou (4+4). Mezi útočníky pro mladoboleslavského fanouška určitě vyčnívá Michal Jeslínek, který oblékal zelenobílý dres v části sezóny 2005/2006 a v části také té loňské. Z obránců pak upoutají Ladislav Kolda s Martinem Ťupou.

Poslední odehraný zápas Chomutovských proti Berounu skončil jejich vítězstvím a to 4:1. O konečném skóre rozhodly hlavně přesilové hry, z nichž Medvědi využily dvě, Severočeši potom jednu. Klíčovým hráčem tohoto zápasu se ukázal být obránce Jakub Trefný, který skóroval hned nadvakrát.

KLH Chomutov nastoupil proti Berounu v této sestavě: Horčička - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Ton - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Freiberg, Havlůj

Také Boleslavským se po rozpačitém startu zápas proti Havlíčkově Brodu vyvedl. Konečný stav 5:1 odráží zatím opravdu skvělou formu týmu a schopnost otáčet hru naprosto ve svůj prospěch. Za zmínku určitě stojí dvě branky Václava Eiselta, které v tomto zápase třiatřicetiletý útočník vstřelil.

BK Mladá Boleslav nastoupil proti Havlíčkově Brodu v této sestavě: Šindelář - Jindra, Všetečka, Lukáč, Mazanec, Drábek, Bauer, Macháček, Wagenhoffer - Gombár, Král, Nouza - Gajovský, Rod, Handlovský - Eiselt, Ivan, Rumpel - Mikulík, Sýkora, Sedlák

V letošním ročníku se už jednou tyto dva týmy střetly a nebýt relativně mladého pravidla nutnosti rozhodnutí o vítězi, nebylo by ani výherců, ani poražených. Zatímco v loňské sezóně nevyzráli Chomutovští na Středočechy ani jednou, tu letošní započali nerozhodným stavem po odehraných základních 60 minutách a na řadu tudíž muselo přijít prodloužení, ve kterém Boleslavští nedokázali využít přesilové hry a nakonec v polovině nastavené doby v oslabení sami nešťastně inkasovali. Rozhodující branku vstřelil Josef Révay, o zbylé góly zápasu se za domácí postarali nadvakrát Tomáš Mertl, jednou potom Jiří Gombár, za Chomutovské byli úspěšní Martin Ťupa, Ladislav Boušek a Milan Kostourek.