Zástupci Bruslařského klubu besedovali s fanoušky
Diskutovalo se prakticky o všem, v první řadě vyvolala vášnivou debatu především ze strany fanoušků možnost uzavření extraligy. Ti se netajili s tím, že (stejně jako většina ostatních v republice) s takovým postupem nesouhlasí. "Ta myšlenka pro nás není špatná," prohlásil ředitel Tůma. "Nicméně je pořád na začátku a k její – v tuhle chvíli pořád čistě teoretické – realizaci zbývá ještě strašná spousta času."
Asi vůbec nejdéle se hovořilo o Bruslařském klubu a jeho trenérech. Fanoušci před hráči nezastírali, že mají často pocit, že nestíhají a zajímali se proto o jejich letní přípravu. "Není jen o trenérovi," ujal se slova Milan Mikulík. "Nemá absolutně žádný smysl házet to na kouče, protože je to v každém hráči. Jsme dospělí a jsme profesionálové, musíme vědět, co potřebujeme. Vezměte si Radima Vrbatu. V létě jsme trénovali dvoufázově, on si s námi šel dopoledne zaběhat a odpoledne už se k nám nepřipojil. A podívejte, jak teď v NHL válí." Zdeněk Bahenský doplnil, že každý trenér chce po hráčích vždycky něco trošku jiného, na což je potřeba si zvyknout. S Petrem Novákem se už prý dostávají na jednu vlnu.
Kromě fyzičky fanoušci hráče podezírají i z psychických problémů. Podle nich mají prohry zkrátka v hlavě. "Na trénincích jsou hráči v pohodě," prohlásil trenér Novák. "V zápase jsou ty situace stejné a zároveň o sto procent jiné." Novinkou bylo pro přítomné prohlášení ředitele klubu: "Někteří naši hráči spolupracují s psychologem. Co se týče hráčů, tak konkrétnější nebudu, co se týče toho psychologa, tak taky ne, ale můžu prozradit, že patří mezi naprostou špičku v republice."
Hodně dotazů směřovalo také na Milana Hniličku. Mluvilo se o stabilizaci kádru, která je podle sportovního ředitele klubu sice nezbytná, ale zároveň si ji každý hráč musí zasloužit. "Ti hráči si musí sednout, pochopit se," řekl. "Krom toho, co si budeme povídat, se do Boleslavi někteří zrovna dvakrát neženou. Všichni vědí, že to tady bolí víc než jinde a ne každý je ochoten do toho jít." Z tohoto a také dalších důvodů proto další doplnění kádru není aktuální.
Zpětnou výměnu Lukáše Pabišky a Vladimíra Svačiny (která končí 15. ledna) zatím Boleslav s Vítkovicemi neřešila, v případě Jiřího Cetkovského je velmi pravděpodobné, že si jej Pardubice stáhnou zpět. Cetkovský má ale momentálně zdravotní problémy stejně jako Gord Baldwin a David Stieler.
Pozornost budil i Tomáš Jiránek, přítomní se jej ptali, zda neplánuje následovat Tomáše Hyku do zámoří. "Hráčů, jako je Hyka, moc není. Já bych rád zůstal tady a sbíral zkušenosti v extralize," odpověděl. Neušel ani dotazům ohledně srovnání juniorky a A týmu, potažmo trenérů, které díky svým startům za oba týmy střídá.
Poměrně velká část besedy se překvapivě odehrávala v angličtině, fanoušci využili příležitosti popovídat si se svým oblíbencem Darrellem Hayem. A ten jako obvykle nezklamal. Jako hlavní rozdíl mezi Libercem a Boleslaví označil skutečnost, že jedni jsou prostě modří a druzí zelení. "Odejít do Liberce pro mě bylo těžké, ale nabídka od tak zkušeného týmu, který sbírá úspěchy, má skvělé zázemí, se prostě těžko odmítá," popisoval. "Každopádně musím říct, že zápas proti Boleslavi byl asi tím vůbec nejtěžším, jaký jsem kdy hrál. Lidé se tady ke mně vždycky chovali úžasně, i přes jazykovou bariéru se ode mě nikdy nikdo neodvrátil. Vy to možná tak docela nechápete, ale pro cizího člověka v cizí zemi to znamená strašně moc. Tohle všechno taky byly důvody, proč jsem se vrátil."
V neposlední řadě se fanoušci zajímali také o organizační stránku zápasů, diskutovalo se o zajištění bezpečnosti na zimním stadionu. Probíralo se i fandění na venkovních kluzištích a přístup hráčů k němu, dotaz padl i na občas špatnou informovanost fanoušků o některých skutečnostech. "Nemůžeme a ani nechceme mluvit o všem, to prostě nejde. Nikdo to nedělá," prohlásil ředitel Tůma.