BK MLADÁ BOLESLAV

Odložený zápas Hradcem Králové už v pondělí

28. 10. 2007
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Z důvodů rekonstrukce, která probíhala na zimním stadiónu v Hradci Králové, byl na žádost domácího týmu odložen úvodní duel první ligy a Boleslavští tak odstartovali letošní sezónu až v následujícím zápase s Berounem. Tento dluh ale nemůže zůstat nesplacen a Středočeši tak zavítají na led jednoho z nejbližších soupeřů toto pondělí 29. října. Hra se naplno rozhoří v 18:00 a pokud do Hradce nezavítáte osobně, můžete vývoj zápasu sledovat samozřejmě pomocí on-line přenosu.

Hradečtí v letošní sezóně zatím rozhodně nepředvádějí hokej, který by od nich znalec, byť jen s mlhavými vzpomínkami na loňská klání, předpokládal. Po neúspěchu před branami finále, do kterého nakonec postoupil úspěšnější Chomutov, nejeden odborník i fanoušek očekával mnohem lepší výsledky od celkem jasného adepta na nejvyšší příčky tabulky. Místo toho je ale Hradec čtvrtý a zatímco na třetí Vrchlabí ztrácí pět bodů, za ním to pěkně vře. Šestému Havlíčkově Brodu scházejí tři body a páté Kadani dokonce jen jeden bod!

Nejproduktivnějším střelcem Hradeckých je čtyřiadvacetiletý Petr Domin (7+4), za ním je pak stejně starý Petr Haluza (5+3). Nejvíce asistencí a jeden jediný gól, o to ale důležitější, si v posledním odehraném zápase připsal Jiří Kadlec (1+7). Velkou brankářskou oporou je pro Hradec Králové Vladislav Koutský s extraligovými zkušenostmi z Pardubic či Třince. Jeho procentuální úspěšnost je 96,2 s průměrem 1,88 branek na zápas.

Poslední utkání měli Hradečtí na ledě horácké Slavie Třebíč rozehrané velice slibně, po první třetině vedli dokonce 2:0. To ještě pravděpodobně netušili, jak velká střelecká bitva se v zápase strhne, a jak moc zamíchá kartami. Třebíčští se totiž nečekaně zvedli a v úvodu třetí třetiny dokonce vývoj hry převrátili ve svůj prospěch. Už se zdálo, že hosté tedy odjedou domů s nepořízenou, když dvě minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal na 5:5 Kadlec. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný úspěšný střelec předvedl třebíčský Michal Oliverius.

Tým Hradce Králové nastoupil proti Třebíči v této sestavě: Koutský (42. Dušek) - Toužimský, Lesák, Táborský, Hedrich, Pazdera, Karlíček, Klement - Fořt, Roubík, Kadlec - Sakrajda, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Šeda, Rákos

Mladoboleslavští nezaváhali ani ve vzdáleném koutě republiky a z Havířova přivezli tři cenné body, které je po vítězství Chomutova až v samostatných nájezdech posunuly zase o něco blíže k první příčce. Sice to nebyla žádná střelecká exhibice jako poslední domácí zápas s Prostějovem, i dva góly z holí Marka Ivana a Jiřího Gombára ale k vítězství stačily.

Tým Mladé Boleslavi nastoupil proti Havířovu v této sestavě: Růžička - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Mazanec, Všetečka, Wagenhoffer - Nouza, Král, Gombár - Eiselt, Ivan, Rumpel - Handlovský, Gulaš, Gajovský - Sedlák, Sýkora, Mikulík

V prvním letošním vzájemném utkání zvítězili naprosto zaslouženě a bez debat mladoboleslavští hokejisté. Na benáteckém ledě padly tři branky rovnoměrně rozložené do tří třetin. Jako úspěšní střelci zápasu se zapsali Josef Jindra, Tomáš Nouza a Marek Ivan.