BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští rytíři jedou v sobotu bojovat s Draky ze Šumperka!

2. 11. 2007
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Tým na první pozici v tabulce skupiny Západ předvede své hokejové umění na ledě posledního mužstva skupiny Východ. Větší protiklad ve stávajících pravidlech druhé nejvyšší hokejové soutěže už ani nemůže existovat! Mladoboleslavští hokejisté zavítají na led trápícího se prvoligového nováčka už tuto sobotu 3. listopadu. Začátek zápasu je naplánován na 17:00 a průběh utkání můžete jako obvykle sledovat pomocí on-line přenosu.

Šumperský hokej začal psát svou novodobou historii v roce 2003, který také klub z Moravy hrdě nese ve svém názvu jakožto rok zlomový. Do města se totiž po dvou letech znovu vrátil seniorský hokej. Nebyla to sice první liga, na kterou byli fanoušci z dřívějších dob zvyklí, Šumperk si ale brzy dokázal najít své místo i v lize druhé a v sezóně 2006/2007 postoupit o stupínek výš.

V přípravných zápasech, kterých Šumperk před letošní sezónou odehrál celkem dvanáct, působil nadějný celek poměrně slibně vyhlížejícím dojmem. Víc než polovinu zápasů sice prohrál, ve třech ale uhrál remízu a připsal si také dvě vítězství s Havířovem a Olomoucí.

Šumperští nicméně změnu vzduchu po postupu z druhé ligy nenesou právě nejlépe. Z odehraných 17 zápasů dokázali zvítězit jen ve dvou z nich. Jako jediní jim tři body odevzdali Prostějov s Jihlavou a menší úspěch si připsali také v zápase s Olomoucí, které dokázali vzdorovat celých šedesát minut a z prodloužení si odnést jeden bod. To všechno jen a pouze na domácím kluzišti, z venkovních zápasů si Draci nepřivezli do kabiny nic.

Na zisku pouhých sedmi bodů se nejvíce podílel nejproduktivnější hráč Dušan Bařica (6+6). Své schopnosti ukazuje také Radim Antonovič, který je se čtyřmi brankami a stejným počtem asistencí jako má jeho kolega na druhé pozici. O další dva body méně má Roman Meluzín (4+4). Velké naděje vkládal Šumperk do brankáře Radovana Biegla s extraligovými zkušenostmi z Pardubic, Vsetína či Třince. Ten svou formu ale nepotvrdil, a tak se teď Moravané spoléhají hlavně na Radka Tihláře.

Na soupisce Draků najdeme také Iva Kratěnu, který působil necelou jednu sezónu v Mladé Boleslavi a zapomenout nesmíme ani na Patrika Becka, jenž byl do Šumperku vyslán na měsíční hostování, které mu vyprší až den po zápase, tedy 4. listopadu, a pokud mu naražené koleno dovolí, pravděpodobně tak bude bojovat proti vlastnímu týmu.

Těžkého soupeře měli Šumperští v posledním odehraném kole. Byl jím Hradec Králové, na jehož ledě prohráli Draci 2:5. Jedinými úspěšnými střelci byla brněnská posila Robin Kovář a nejúspěšnější střelec Dušan Bařica. Pro Šumperské to tak byl možná trochu kuriózně už čtvrtý zápas v pořadí, ve kterém vstřelili dvě branky. Ani v jednom případě to ale na tříbodový zisk nestačilo.

Tým Šumperku nastoupil proti Hradci Králové v této sestavě: Láníček - Špelda, Kloz, Sloboda, Ondráček, Kaltenböck, Pala, Šindler, Hajas - Kovář, Meluzín, Bařica - Obdržálek, Piluša, Ambruz - Stejskal, Lazorišák, Čížek - Pekr, Kočan

V naprosto opačné pozici si stojí Mladoboleslavští. Tento týden mají sice nabitý program, jejich výkony to ale spíše jen stupňuje. Zatímco v pondělí vybojovali dva cenné body v těžkém duelu s Hradcem Králové, díky čemuž se vyhoupli do čela tabulky, ve středu poslali s výpraskem 0:7 domů Horáckou Slavii Třebíč.

Tým Mladé Boleslavi nastoupil proti Třebíči v této sestavě: Šindelář - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka - Gombár, Král, Nouza - Sedlák, Ivan, Mikulík - Mertl, Gulaš, Eiselt - Handlovský, Gajovský, Rumpel - Vlk