BK MLADÁ BOLESLAV

Bude premiéra ve Zlatopramen Aréně vítězná?

6. 11. 2007
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Už je to konečně tady! Po sedmi dlouhých měsících se boleslavští hokejisté představí v nově zrekonstruované Zlatopramen Aréně. Již žádné cestování do Benátek nad Jizerou, Votrubovi svěřenci budou mít k dispozici opravdu domácí prostředí! Poprvé už ve středu 7. listopadu, kdy se pokusí lídra první ligy obrat o body ostravská Sareza. Duel odstartuje v 18 hodin!

Mladoboleslavským se v loňské sezoně proti Sareze dařilo. Vždyť Středočeši vyhráli všechny čtyři vzájemné duely. Nutno však dodat, že až na jednu výjimku to byly výhry těsné o jeden gól. Ve Zlatopramen Aréně se domácí radovali z výher 4:3 a 7:1. Na půdě Sarezy pak Boleslavští v obou duelech zvítězili 3:2. S Moravany se jednou utkali také v přípravě před touto sezonou. Zápas v Kravařích vyzněl lépe pro tým z města škodovek. Na vítězství 4:3 se gólově podílel dvakrát Nouza a po jedné brance přidali Sedlák s Handlovským.

Sareze patří v tabulce skupiny Východ třetí příčka. Pod vedením trenérů Vavřečky a Vlka Ostravané prozatím uhráli 30 bodů a hodně spoléhají na zkušeného Pavla Šebestu, který je v současné době se sedmnácti body nejproduktivnějším hráčem Moravanů (6+11). O bod za ním je další forvard Daniel Boháč, jenž stihl nastřílet dvanáct branek a na další čtyři přihrál. Co se týče útočníků, desetibodovou hranici pokořil už pouze Dalibor Sochorek (4+9). Za zmínku však ještě stojí statistiky obránce Davida Mocka, který už však bude do konce sezony hájit barvy právě BK Mladá Boleslav, neboť do středočeského klubu přišel na hostování. Čtyřiadvacetiletý bek si ve třinácti zápasech připsal 12 kanadských bodů (2+10)!

Ostravané hodně těží z dobrého startu do soutěže. Vždyť v úvodních pěti zápasech prohráli jen jednou. V současné době však žádnou velkou formou neoplývají. V posledních šesti duelech vyhráli v normální hrací době pouze jednou. Domácí prohru 1:4 s Kometou a jednobodový zisk po prohře v prodloužení v Olomouci odčinili ve Vrchlabí. Na ledě nováčka druhé nejvyšší soutěže v Česku zvítězili 4:0. Poté ale nestačili v prodloužení na Kadaň (2:3) a z Havlíčkova Brodu odjeli s prázdnou (2:4). Naposledy Sareza v sobotu vybojovala bod, když na svém ledě nestačila v samostatných nájezdech na Hradec Králové. Po šedesáti minutách platil stav 2:2, z hráčů Ostravy se prosadili Najdek s Červenkou.

Sareza nastoupila proti Hradci Králové v sestavě: Štěpánek - Ovšák, Vnenk, Rimmel, Palík, Tesařík, Holík, Sikora, Vajda D. - Šebesta, Boháč, Hubáček - Gelačák, Najdek, Řípa - Pavelek, Sochorek, Svačina - Červenka, Novák, Glas

Středočeši stále potvrzují, že změna koncepce byla tím správným krokem a tři body získali také v Šumperku. Gól boleslavského Macháčka ze třetí minuty sice “smazali“ Bařica s Kovářem. Po jejich brankách se Draci radovali z vedení 2:1, jenže zkušenější hosté si ještě do první přestávky stihli vypracovat rozhodující náskok. Prosadil se dvakrát Jindra, jednou Gajovský a skóre uzavřel ve 25. minutě Král, když upravil na konečných 5:2.

Mladá Boleslav nastoupila proti Šumperku v sestavě: Růžička (4. Šindelář) - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka - Nouza, Král, Gombár, Sedlák, Ivan, Mikulík, Rumpel, Gajovský, Handlovský, Vlk, Rod, Eiselt

Pokud se nebudete moci zúčastnit premiérového duelu ve Zlatopramen Aréně osobně, využijte našeho on-line přenosu, který pro vás připravíme.