BK MLADÁ BOLESLAV

Všichni na nás jdou s tím, že nemají co ztratit. A to je nebezpečné, tvrdí Petr Kafka

10. 10. 2012
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. - Po zdravotních obtížích, ze kterých se stále ještě tak docela nevykřesal, si může útočník Petra Kafka (na snímku) alespoň na chvíli spokojeně oddechnout. Podařilo se mu dát první branku, krom toho mu to ve formaci s Davidem Výborným a Lukášem Pabiškou očividně šlape. Koneckonců potvrdili to i v utkání s Pískem, ve kterém jejich "lajna" vsítila rovnou polovinu gólů.

Petře, Písek přijel s jasným úmyslem – především bránit. Jak vnímáte takové zápasy?

Věděli jsme, že to bude z naší strany tak trochu povinné vítězství. Ale ani tak to nebylo právě jednoduché. Nevěděli jsme, kdo sem vlastně přijede, protože Písek má jednak velkou marodku a jednak poměrně doplňuje o hráče, kteří se kvůli výluce NHL nevejdou do sestav extraligových týmů. Zvládli jsme to, ale bylo to těžší, než se možná může zdát.

PETR KAFKA
Třiadvacetiletý útočník má vinou zranění odehrány teprve 4 utkání. V nich už ale stačil nasbírat 1 gól a 2 asistence.

Vaši spoluhráči si po minulých zápasech vždycky stěžovali na úvody druhých třetin. Tentokrát panuje spokojenost?

Já myslím, že jsme to s Pískem zvládli dobře všechno. Na první gól jsme si museli poměrně dlouho počkat, takže tam tentokrát nebylo nějaké uspokojení. Do druhé třetiny jsme vlétli stejně jako do té první a třetí jsme si pohlídali.

V závěru jste hráli poměrně dlouhou dvojnásobnou přesilovku, kterou jste nevyužili. Neslo se to v duchu toho, že už máte vítězství jisté?

To si nemyslím. Snažili jsme se to hrát tak, jak bychom to hráli i za kteréhokoliv jiného stavu. Už jenom proto, že využívat takové šance zkrátka týmu zvedá sebevědomí. Tak snad příště…

Písek je na spodu tabulky, určitým způsobem tomu odpovídal i jeho výkon. A nejspíš nebude, zvlášť postupem času, jediný… Je těžké namotivovat se na taková utkání? Lze se v nich vůbec nějak připravit na to, co by mělo přijít později v sezoně?

Ono je těžké takhle konkrétně to popsat… (odmlčí se) Osobně beru všechny zápasy na stejné úrovni. Všechny ostatní týmy, nebo teda hlavně ty papírově slabší, na nás jdou většinou s tím, že prostě nemají co ztratit. A to je podle mě to nejtěžší, co se vám může stát. Ne nějaké plánování, taktizování, ale prostě odhodlanost.

V zápase s Pískem jste si připsal první gól za Boleslav. Start sezony vám přibrzdilo zranění, takže teď konečně spokojenost?

Stoprocentně. Nějaké šance jsem měl už dřív, takže zaplaťpánbůh, že to tam konečně padlo. Tím spíš, když úplně zdravý ještě pořád nejsem.

Posunul jste se do druhé formace ke kapitánu Davidu Výbornému. S tím jste také spokojený?

To se tak nedá říct. Jsem tam, kam mě postaví trenéři. S Tomášem Jiránkem jsme si rozuměli, byli jsme za ty mladší. Teď je to trochu jiné, ale s Davidem Výborným jsem odehrál už spoustu zápasů na Spartě, takže je tam nějaká ta komunikace už z dřívějška. Myslím, že Lukáš (Pabiška, pozn. red.) k nám skvěle zapadl. Písku jsme vlastně dali tři góly, to považuji za dobré.

Děkujeme za rozhovor.