BK MLADÁ BOLESLAV

Týmům, jako je Kadaň, musíme dávat víc gólů, ví Petr Kafka

31. 10. 2012
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. - Kanadské body se za druhou formací BK Mladá Boleslav objevují jako houby po dešti. Petru Kafkovi (na snímku), Davidu Výbornému a Lukáši Pabiškovi se teď zkrátka daří, jeden je nejlepším střelcem, další nejlepším asistentem. Podstatně ovlivnili i zápas s Kadaní, ba co víc - rozhodli jej. "Sedli jsme si na ledě, i jako lidi," pochvaluje si spolupráci Kafka.

Petře, zápas s Kadaní byl hodně obtížný, že?

Nevím, jak pro diváky, ale pro nás určitě. Bohužel nám to tam tentokrát nespadlo víckrát. Myslím, že začátek jsme měli hodně dobrý. Dobrých deset minut jsme je nepustili do útočného pásma. Bohužel když to tam za takové situace nepadne, většinou tam pak zahučí nějaká haluz na druhé straně. Ale naštěstí jsme to pak obrátili ve svůj prospěch.

petr kafka
Třiadvacetiletý útočník si s Lukášem Pabiškou a Davidem Výborným skutečně sedli.

Takže nejtvrdším oříškem byl brankář Hanuljak?

Asi ano. Chytal dobře, byl to jejich nejlepší hráč. Na druhou stranu to ale nemůžeme okomentovat jen tímhle způsobem, mávnout rukou a jít dál. Dobře víme, že jsme tam měli spoustu příležitostí, které jsme měli proměnit. Bez ohledu na to, kdo byl nebo nebyl v bráně. Musíme zabrat. Soupeřům, jako je Kadaň, musíme dávat víc gólů.

Bylo znát, že za Kadaní stojí Chomutov? Na soupisce měla spoustu jeho hráčů…

Tomu, upřímně řečeno, nevěnuji pozornost. Ty hráče neznám, možná jednoho nebo dva. Neviděl bych to jako nějaké jejich plus. Jak jsem řekl, musíme se soustředit hlavně na sebe.

Patříte do momentálně nejproduktivnější formace Boleslavi, společně s Pabiškou a Výborným sbíráte jeden kanadský bod za druhým. V čem tkví to kouzlo?

Těžko říct. (úsměv) Myslím, že jsme si sedli jak na ledě, tak jako lidi. Hodně spolu mluvíme, řešíme situace, říkáme si, jak co hrát. Zatím to klape, padá nám to tam. Jsme moc rádi.

Vy osobně jste dal Kadani gól, dokonce rozhodující gól. Byl trochu kuriózní, co říkáte?

Asi ano. Ale každý hokejista by měl umět občas něco takového dát. I když k tomu potřebujete i trochu náhody a štěstí.

V příštím kole zajíždíte do Jihlavy. Měl by to být jeden z těch těžších zápasů?

Nejspíš ano. Jihlava patří dlouhodobě ke špičce 1. ligy, bude třeba dobře se na ni připravit. Já osobně jsem proti ní ještě nehrál, ale porazila Ústí nad Labem, takže si budeme muset určitě dávat dobrý pozor.

Děkujeme za rozhovor.