BK MLADÁ BOLESLAV

Trenér Votruba: V úvodu jsme byli příliš přemotivovaní!

8. 11. 2007
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Premiérový duel boleslavských hokejistů ve Zlatopramen Aréně Středočechům vyšel. Vítězství 5:2 se zrodilo ve druhé třetině, na čemž se shodli také oba trenéři. “Pomohla nám vstřelená branka při přesilovce na 1:2,“ podotkl Jan Votruba. Právě hodnocení domácího kouče s trenérem Ostravy si můžete přečíst v tomto článku.

“Vstup do utkání nebyl podle našich představ. Hráči strašně moc chtěli, jenže byli až příliš přemotivovaní. Museli jsme je uklidnit a ve druhém dějství jsme začali soupeře napadat, nahazovali jsme puky na zadní mantinel. Z toho pramenil tlak a následně fauly hostujících hokejistů. Přesilovkovým gólem na 1:2 jsme se chytili a skóre otočili. V poslední třetině už nebyl výkon takový, jaký by měl být. Pod tlakem, kterému jsme před dnešním premiérovým utkáním ve Zlatopramen Aréně čelili, to nicméně mužstvo zvládlo a jsme za to rádi,“ řekl po vítězném utkání (5:2) hlavní trenér domácích Jan Votruba.

“O výsledku utkání rozhodla druhá třetina, kdy si domácí podle očekávání vytvořili tlak. My jsme bohužel některé situace řešili v našem obranném pásmu příliš složitě a nebyli jsme schopni kouskovat hru,“ zhodnotil nedostatky svého týmu kouč Sarezy Jan Vavrečka a následně se pustil také do hodnocení výkonu hlavního rozhodčího: “Myslím si, že také sudí svým výkonem ovlivnil utkání. V prostřední části hry jsme strávili deset minut v oslabení. Na druhou stranu se to ve třetí třetině snažil kompenzovat.“

“Mladé Boleslavi každopádně gratuluji ke třem bodům. My se musíme z dnešního zápasu poučit a připravit se na další utkání,“ prohlásil závěrem lodivod Ostravy.