BK MLADÁ BOLESLAV

Čeká nás nepříjemný soupeř, na boleslavské scéně se představí Jihlava

7. 12. 2007
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – První hokejová liga postupuje pořád dál a dál, v rámci už 28. kola k nám do Mladé Boleslavi přijede další moravský tým, bude jím Dukla Jihlava. Hráči obou mužstev proti sobě nastoupí v plné zbroji již tuto sobotu 8. prosince. Úvodní buly dozajista atraktivního zápasu padne pro zápasy Středočechů v tradiční čas – v 17:30.

Budou Boleslavští pokračovat ve své loňské tradici? V sezóně 2006/2007 se totiž na ledě svého nynějšího soupeře trápili a to dokonce takovým způsobem, že se pokaždé vraceli bez jediného bodu. To samé ale platilo o Jihlavě, která si odsud v minulém ročníku taktéž neodvezla víc, než brankovou nadílku.

Oba přípravné zápasy, jež oba celky sehrály v létě, skončily vítězně pro hráče v zelenobílém. Ve šlágru kulatého 20. kola se Středočeši v rámci dočasného spojení obou skupin představili na ledě jihlavské Dukly. Smůla se jim ale lepila na ostří bruslí podobně, jako tomu bylo loni. Přestože byli po většinu zápasu jednoznačně lepším týmem a pokaždé se dokázali dostat do vedení, Jihlava se na ně třikrát dotáhla. Tato vzájemná tahanice překročila limit šedesáti minut, a tak muselo přijít na řadu prodloužení, ve kterém perfektně zapracoval Lukáš Handlovský a naložil tak do autobusu Mladoboleslavských o bod víc, než kolik jich zůstalo v Jihlavě. V základní hrací době za Středočechy skórovali Mazanec, Král a Rumpel.

Při pohledu do duklavského výčtu odehraných zápasů možná oko pozorovatele překvapí neobvyklá sytost červeně. Moravané letos zřejmě opravdu nepředvádějí výkony tak docela podle svých představ. S 32 body jsou až na nelichotivé šesté pozici a mají se tedy co ohánět. Jisté změny k lepšímu se ale v posledních utkáních dají pozorovat. Ve třech utkáních z pěti dokázala Dukla zvítězit za zisku plného počtu bodů a to proti Berounu (4:3), Vrchlabí (5:2) a Kadani (1:0) a proti Hradci Králové vyhrát v prodloužení (3:2pp.).

Jednoznačně nejproduktivnějšími kanonýry Jihlavy, kteří dokázali zatopit také Mladé Boleslavi, jsou Oldřich Bakus (10+22) a Ladislav Rytnauer (17+11). Jedničkou v brance je Milan Řehoř, jemuž v nutných případech zdárně sekunduje Kaspar Zgraggen. Mezi základní stavební kameny Dukly se na nějakou dobu zařadil také mladoboleslavský hráč Jonáš Fiedler, který je zde na rozehrávce po zranění.

Ve středečním zápase přivítala Jihlava na svém ledě nadějně stoupající celek Hradce Králové, který muselo rozhodnout až prodloužení, v němž Dukla nakonec zvítězila 3:2. Největší zásluhu na tom měl exboleslavský obránce Petr Štrach, který si připsal hned dvě branky – tu první a pak také poslední.

Tým Jihlavy nastoupil proti Hradci Králové v této sestavě: Řehoř - Míka, Ficenc, Staněk, Duben, Kuchyňa, Štrach - Rytnauer, Hradecký, Čachotský - Říha, Hanzal, Krupka M. - Krupka L., Suk, Jonáš - Fiedler, Man, Ježek

Boleslavští na ledě ostravské Sarezy nezaváhali a přivezli si zasloužené tři body. Přestože třetí třetina byla zpočátku z jejich strany trochu rozpačitá, vše nakonec dokázali obrátit ve svůj prospěch a zvítězit dokonce 6:3. Přitom se o každý gól postaral pokaždé jiný hráč, přesněji řečeno Sýkora, Král, Gajovský, Mikulík, Jindra a Nouza.

Tým Mladé Boleslavi nastoupil proti Ostravě v této sestavě: Růžička - Bauer, Jindra, Lukáč, Macháček, Mocek D., Wagenhoffer, Jaroměřský - Rumpel, Král, Gombár - Nouza, Mikulík, Kopecký - Gajovský, Rod, Handlovský - Sedlák, Sýkora, Kuchejda