BK MLADÁ BOLESLAV

Do Olomouce pro další tři body?

11. 12. 2007
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – A máme tu další hrací den ve znamení ledního hokeje. První liga skáče o další krůček dál a boleslavští hokejisté zajíždějí opět na Moravu, tentokrát do města jménem Olomouc. Zápas s bodově třetím týmem tabulky skupiny Východ odehrajeme tuto středu 12. prosince, úvodní buly padne v 18:00 a připraven bude jako již klasicky také on-line přenos.

Olomouc si v letošní sezóně vykračuje možná překvapivě sebevědomě a bez velkých zaškobrtnutí. V tabulce našich východních sousedů okupuje se 46 body třetí příčku. Na té je ale zatím jen díky skóre, druhá Ostrava je na tom totiž bodově jinak úplně stejně. Je tedy více než jasné, že o pozici s přímým postupem do play off se ještě povedou boje.

Moravanům boje se Západní skupinou sice kdo ví jak neprospívají, stejně tak se ale nedá říct, že by jim činily nějaké extrémní potíže. Favorizované týmy jakou jsou Chomutov, Hradec Králové nebo třeba právě Mladá Boleslav sice nepřehráli, na těch slabších si ale dokáží vyhrát a získat své. Jen tak na okraj můžeme zmínit, že v rámci několika posledních kol Olomouc porazila například Beroun (3:0) nebo Vrchlabí (3:2). Naopak jí ale zase příliš nevyšlo poměřování sil s Havlíčkovým Brodem (1:3) či Hradcem Králové (4:1).

Na současné pozici Olomouckých mají největší zásluhu dva útočníci připisující si naprosto shodné statistiky Richard Brančík a Milan Ministr (oba 10+17). Třetím nejúspěšnějším, byť o trochu dále stojícím, je obránce Ondřej Kříž (7+12). Jedničkou mezi tyčemi je Štefan Žigárdy s procentuální úspěšností 91,58 a průměrnými 2,7 brankami na zápas. A pokud už mluvíme o hráčích, neměli bychom zapomenout jmenovat obránce Davida Všetečku, který do Mory přestoupil z Mladé Boleslavi teprve před časem.

Ve šlágru 28. kola se Olomouc, jak už bylo řečeno, střetla z jedním z favorizovaných mužstev skupiny Západ. Šlo o Hradec Králové. Díky tomuto prohranému utkání klesla Mora z druhého místa na třetí. V úvodní třetině šli sice do vedení Olomoučtí, od druhé třetiny si ale tempo diktoval domácí tým. Moravané nakonec na ledě Západočechů prohráli 1:4. O jedinou branku se z jejich strany postaral Vyrůbalík.

Tým Olomouce nastoupil proti Hradci Králové v této sestavě: Žigardy - Nedbálek, Švrček, Ministr, Vrdlovec, Bouz, Luňák, Brančík, Meidl, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Janečka, Všetečka, Chmelíř, Bartoň, Čuřík, Meidl, Bordowski, Žajgla

Přestože venku mnoho sněhu zatím nenapadlo, Mladoboleslavští předvedli v sobotním domácím utkání s Jihlavou doslova gólovou chumelenici. Dukla nekladla prakticky žádný odpor a po střelecké exhibici zvláště ve třetí třetině podlehla Středočechům 0:7. Kromě Sedláka, který vsítil puk do sítě dvakrát, po jedné brance přidali Gajovský, Král, Lukáč, Nouza a Rumpel.

Tým Mladé Boleslavi nastoupil proti Jihlavě v této sestavě: Růžička - Jindra, Wagenhoffer, Macháček, Lukáč, Bauer, Mocek, Mucha - Gombár, Král, Sedlák - Handlovský, Gajovský, Rod - Eiselt, Mikulík, Nouza - Kuchejda, Sýkora, Rumpel – Kopecký

Mladá Boleslav se pochopitelně s Moravany již jednou střetla. Bylo tomu tak ani ne před měsícem ve Zlatopramen Aréně, kde Středočeši jasně zvítězili 7:2. Největší podíl na tom přitom měli hlavně dva hráči – skóre otevírající, v 35. minutě znovu skórující, o něco později asistující a nyní již barvy Vrchlabí hájící Patrik Beck Druhým pak byl Přemysl Sedlák, který ukázal přesnou mušku taktéž nadvakrát. O zbylé branky se postarali Rumpel, Král a Nouza.