BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští přivítají soupeře, který je doma jako jediný obral o všechny body - HC Vrchlabí!

18. 1. 2008
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Prohrát v domácím utkání v normální hrací době, to se hokejistům BK Mladá Boleslav přihodilo v letošní sezoně jen jednou. Za touto porážkou stojí Vrchlabí, které Středočechy obralo o body ještě v době, kdy museli kvůli rekonstrukci Zlatopramen Arény hrát v Benátkách nad Jizerou. Naznačit, že byla říjnová porážka pouhou náhodou, může Bruslařský klub už v sobotu 19. ledna, kdy netradičně již od 16 hodin vyzve mužstvo z Podkrkonoší. Vstupné se neplatí.

Nováček letošní sezony první ligy si ze tří nových účastníků druhé nejvyšší soutěže v Česku vede nejlépe a kvalitu vrchlabského týmu mohli Mladoboleslavští pocítit ve dvou vzájemných duelech. Nejprve v Podkrkonoší podle předpokladů zvítězili Středočeši po zodpovědném výkonu 3:0, ale o to větší překvapení se zrodilo ve druhém vzájemném klání. To se hrálo v Benátkách nad Jizerou a svěřenci Vladimíra Jeřábka porazili favorizovaný Bruslařský klub 4:1.

V tabulce západní skupiny patří Vrchlabským čtvrtá příčka díky získaným 56 bodům. Aktuálně nejproduktivnějším hráčem je Kamil Tvrdek, jehož vyneslo 33 kanadských bodů (17+16) na pátou příčku celkové produktivity první ligy. Druhé místo v klubových statistikách patří Roku Pajičovi, který nasbíral 26 bodů (10+16). Nejproduktivnější trojici doplňuje Ladislav Gengel s 21 body (5+16). Šestadvacetiletý útočník je zároveň jedním z hráčů, kteří v minulosti také působili v Mladé Boleslavi. Kromě Gengela jsou jimi také Martin Rýgl, Tomáš Vyskočil, Patrik Beck a zapomenout nesmíme ani na dlouholetou oporu Lukáše Krále, který však za Vrchlabí nastoupil v letošní sezoně jen jednou.

Vrchlabí střídá lepší momenty s těmi horšími. Například v listopadu tým Vladimíra Jeřábka prohrál pětkrát za sebou, ale v následujícím měsíci pro změnu Vrchlabští zaznamenali stejnou šňůru vítězství. V novém roce pak zvítězili i prohráli shodně dvakrát. Nováček nestačil na Hradec Králové a Havlíčkův Brod, tři body si připsal v souboji s Mostem a naposledy získal plný bodový zisk v Kadani za výhru 3:0. Dvakrát se trefil Horčička a skóre uzavřel Přeučil.

Vrchlabí nastoupilo proti Kadani v sestavě: Hylák - Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Volek, Tvrdek, Brynecký, Beck, Horčička, Kříž, Plodek, Nevyhoštěný, Kováč, Jech, Gengel, Přeučil.

Bruslařský klub vyhrál posledních pět zápasů a také díky tomu se hřeje v čele skupiny Západ. Avšak středeční zápas svěřencům Petra Kaňkovského podle představ nevyšel. Domácí duel proti Mostu skončil hubenou výhrou 2:0 a výkon rozhodně nejde řadit do těch z kategorie povedenějších. Gólově se prosadili Lukáč s Rytnauerem.

Mladá Boleslav nastoupila proti Mostu v sestavě: Šindelář – Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek – Rytnauer, Král, Gombár – Rumpel, Boháč, Šebesta – Gajovský, Rod, Kuchejda – Nouza, Mikulík, Eiselt – Handlovský

Duel netradičně startuje už v 16 hodin, neboť po utkání je ve Škoda Auto Muzeu na programu Galavečer ledního hokeje. O nabitém sobotním programu více čtěte zde.