BK MLADÁ BOLESLAV

Roman Čermák: Trenéři mě nabádají, abych hodně střílel

16. 12. 2014
Autor: Vojtěch Drbohlav
M l. B o l. – Teprve devatenáctiletý obránce Roman Čermák se – možná trochu překvapivě – napevno usadil v A týmu Bruslařů. Nenápadný mladík odehrál všech 30 dosavadních utkání, což kromě něj zvládl už jen Peter Trška. Ve statistice +/- se drží v pozitivních číslech a už si připsal i svou první extraligovou trefu. Jak se dívá na své působení v Mladé Boleslavi?

Pojďme se ještě vrátit k poslednímu zápasu, který jste doma s Litvínovem prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Berete jeden bod?

Myslím si, že jsme ho získali zaslouženě. I když byly momenty, kdy jsme sahali třeba i po třech. Zápas byl velmi vyrovnaný a měli jsme spoustu šancí. Jenže jsme je, bohužel, neproměnili.

Vy sám jste měl několik slibných šancí od modré. Škoda, že vám to tam nespadlo, co říkáte?

Je to škoda. Snažím se střílet z každé příležitosti. K tomu mě nabádají i trenéři, abych hodně střílel. Jednou už mi to tam spadlo, ale už je to relativně dlouho, klidně bych to bral znovu.

Podařilo se vám velmi dobře usadit v kádru – odehrál jste zatím všechny dosavadní zápasy, tedy 30. Navíc ještě příležitostně nastupujete za juniory. Jaká je vaše úloha v týmu?

Hlavně nedostávat góly (úsměv), dobře bránit a hrát jednoduše. Když to vyjde, tak i zaútočit, ale nejdůležitější je hrát odzadu.

V kabině A týmu jste nejmladší stabilně hrající hráč. Předávají vám starší hráči své zkušenosti?

Mně osobně pomáhá Milan Hruška či Boris Žabka. Jsem za to rád, pořád je co se učit.

Zajímavé je, že v A týmu občas hrajete s vaším trenérem z juniorky. Jaké to pro vás je?

Je to hodně zvláštní. Jeden den mě trénuje a druhý den hrajeme spolu. Máme spolu ale dobrý vztah, takže je to určitě pozitivní.

Občas nastupujete i za juniory. Nyní jste se tam ale už nějakou dobu neobjevil. Podle čeho se odvíjí to, jestli nastoupíte, nebo ne?

Hlavní slovo mají trenéři A týmu, jestli mě pustí, nebo ne. Jeden z důvodů, proč tak často nenastupuji za juniory je ten, že nechtějí, abych se zranil. Ale když s A týmem hrajeme třeba v neděli, tak většinou v pondělí hraju v juniorce. Důležité je také to, abych nebyl unavený.

Nyní probíhá reprezentační přestávka. Co vám trenéři naordinovali během pauzy?

Ještě přesně nevím. Do středy máme volno a pak se uvidí. Zatím nám bližší plány neprozradili. Ale nepochybuji o tom, že nás čeká práce, rozhodně je na čem dělat.

Blíží se Vánoce. Budete je trávit doma v Jihlavě?

Poslali mě hrát za jihlavský A tým, takže budu doma. (Jihlava hraje doma 19. a 21. prosince, pozn. red.)

Jste rád, že se opět po nějaké době objevíte v dresu Dukly?

Mám z toho určité obavy, ale jsem plný očekávání. (smích)

Děkujeme za rozhovor.