BK MLADÁ BOLESLAV

Únava teď musí jít stranou, hlásí obránce Roman Čermák

25. 3. 2015
Autor: Vojtěch Drbohlav
O s t r a v a – Po vyhraném a ubojovaném zápase na ledě ostravských Vítkovic došlo na rozhovor s devatenáctiletým obráncem Romanem Čermákem (na snímku), který vstřelil úvodní branku celého duelu a nejspíše nastartoval svůj tým k velkému obratu, na který už domácí nedokázali odpovědět. Boleslavští nakonec vyhráli 5:3 a zajistili si postup do finále play–off. Roman Čermák v této sezoně odehrál většinu zápasů právě za mladoboleslavský A tým, dále se představil v dresu jihlavské Dukly a boleslavské juniorky, o které je nyní řeč.

Romane, ještě jednou vám gratuluju k postupu do finále. Cesta však vůbec nebyla jednoduchá. Co jste si před vstupem do takového zápasu o všechno říkali?

Uvědomovali jsme si těch šest inkasovaných gólů z minulého utkání. Šli jsme do toho s tím, že musíme hrát lépe z obrany a zjednodušit hru. Jeli jsme sem vyhrát, což se naštěstí podařilo.

Byli jste před zápasem nervózní? Mohlo se totiž také jednat o poslední v této sezoně…

Před každým zápasem jsme trochu nervózní, to k tomu patří. Nějak zvlášť jsme se toho zápasu nebáli, protože by nás to svazovalo. Chtěli jsme si to užít a dát do toho všechno.

Dá se říci, že tým nakopl váš gól, vůbec první boleslavský. Byla to vaše třetí trefa v sezoně a asi také nejcennější, že?

Bezesporu má pro mě tato branka nejdůležitější váhu. Gól sice nastartoval obrat, ale samozřejmě to nebylo jen o jedné brance. Kluci to celé odmakali a přidali také góly.

Přesně tak, díky dalším dvěma trefám vašich spoluhráčů Bernada a oslavence Borovce (Zdeněk Borovec v úterý 24. března oslavil dvacáté narozeniny) jste utkání otočili a vůbec poprvé v sérii jste vedli. Hrálo se vám lépe v souvislosti s tím, že jste to byli vy, kteří to utkání kontrolují?

Bylo to pro nás trochu zvláštní. (úsměv) Určitě tým ale nakopne to, že z 2:0 dokáže otočit na 2:3 a hraje se s tím pak mnohem lépe. Potom jsme ještě přidali branku na 2:4 a věřili jsme, že to dopadne dobře.

Vítkovice však stále nic nevzdávaly. Co jste si říkali před vstupem do třetí třetiny?

Bavili jsme se o tom, že se nesmíme zatáhnout, abychom se nestrachovali celých dvacet minut jen o výsledek. Chtěli jsme hlavně vyčkávat na chyby soupeře. Bylo nám jasné, že pokud budou chtít Vítkovičtí uspět, tak budou muset otevřít hru. Chtěli jsme se prosadit z brejků a to nám také vyšlo.

Co říkáte na výkon brankáře Růžičky, který vás velmi podržel?

Růža chytá parádně celou sezonu. Na úterním vítězství má obrovskou zásluhu.

Jaký moment zápasu byl tím rozhodujícím?

Důležitá byla ubráněná oslabení. Zejména Zdeněk Borovec zblokoval velmi mnoho střel. Jak už bylo řečeno, podržel nás také brankář.

O jak velký úspěch v dosavadní kariéře se pro vás osobně jedná?

Zatím jsem hrál pokaždé jen semifinále play–off, takže toto je můj vrchol a moc se těším na finále.

Spočítat všechny vaše odehrané zápasy v této sezoně mi dalo docela dost práce, nakonec jsem se dostal na číslo 85! To je obrovská porce utkání. Necítíte už únavu?

Je to opravdu hodně, ale jsem moc rád za to, že mohu hrát. Důležitá je dobrá regenerace. Samozřejmě únavu trochu cítím, ale ta teď musí jít stranou. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.