BK MLADÁ BOLESLAV

Hráli jsme dobře směrem dozadu, to je v play-off důležité, míní Richard Král

24. 2. 2008
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Výhrou 4:1 odstartovali boleslavští hokejisté čtvrtfinálovou sérii proti Havlíčkovu Brodu. “Nakonec to bylo bez větších problémů. Na to, aby nás soupeř porazil, si nevypracoval dostatek výraznějších šancí,“ bylo po utkání jasné Richardu Královi (na snímku). Kapitán Bruslařského klubu viděl přednosti týmu především v obraně: “Směrem dozadu jsme hráli dobře. Po třetím vstřeleném gólu jsme se ubránili v několika oslabeních, což asi rozhodlo.“

“Zápas byl nervózní jak z naší strany, tak i od domácích a rozhodčích,“ prohlásil hostující kouč Petr Novák. “Ale těžko říct, jestli to bylo tím, že Boleslav dlouho nehrála, nebo že jsme se my na zápas hodně těšili,“ marně hledal příčinu.

Pro vývoj nedělního duelu byly podle Nováka rozhodující přesilovky. “Domácí využili dvě,“ připomněl.

Do třetí třetiny poměrně výrazně promluvili rozhodčí. Zmátlo je příliš mnoho rozdaných trestů v krátkém časovém rozmezí. Navíc se zdálo, že ani nevěděli, co mají dělat ve chvíli, kdy byl po nešťastné srážce s domácím útočníkem otřesen gólman Rebelů Neruda. “Víte, když vám rozhodčí vyloučí tři hráče, neřekne na jak dlouho, ale pak křičí, abychom poslali hráče na led, když ani nevíme kolik, to je pak člověk nervózní. Oni by také občas mohli vstřícně přijít a vysvětlit, jak to je. To ovšem neudělají, tak jsme si o tom potřebovali rozumně podebatovat,“ líčil kouč Havlíčkobrodských.

Z porážky si hosté každopádně těžkou hlavu nedělají. “My jsme v této sérii týmem, který nemá co ztratit a jediný, kdo je tu pod tlakem, jsou rozhodčí a možná Boleslav. Naše mužstvo si čtvrtfinále náležitě užívá,“ prozradil Novák.

S výhrou byl pochopitelně spokojen Leo Gudas, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: “Havlíčkův Brod patří mezi houževnaté soupeře. Docela dlouho nám trvalo, než jsme je zlomili. Jsme rádi, že se nám povedlo díky koncentrovanosti dohrát zápas podle našich představ.“

“Nikdo nečekal, že to bude jednoduché, a ani nebylo. Hráli důrazně, jsou to mladí kluci, kteří létají po ledě a podobné budou z jejich strany asi i další zápasy,“ přidal svůj názor Richard Král.