BK MLADÁ BOLESLAV

Dominik Pacovský: Chtěli jsme vyhrát, teď potřebujeme každý bod

27. 2. 2016
Autor: Vojtěch Drbohlav, Zdena Bobková
M l. B o l. – Bruslaři v pátek podvečer odehráli důležité utkání proti třetímu týmu tabulky – HC Škoda Plzeň. Středočeši po třetinách 0:1, 2:0 a 3:0 nakonec zvítězili poměrně přesvědčivě 5:1. „Chtěli jsme vyhrát za každou cenu, potřebujeme co nejvíce bodů, když chceme udržet první šestku,“ přiznal v pozápasovém rozhovoru střelec jednoho z gólů Dominik Pacovský. „Dovolím si říct, že se nám na Plzeň v letošní sezoně docela daří,“ nechal se po zápase slyšet s poměrně neskromným tvrzením.

Bruslařům se ale vůbec nepovedl vstup do utkání, už v šesté minutě prohrávali 0:1, když inkasovali dokonce ve vlastní přesilové hře. Jenže od počátku té druhé převzali otěže zápasu právě oni a zásluhou Musila a Klimenty otočili pro ně nepříznivý stav a ve třetí třetině přidali ještě tři branky a utkání ovládli v celkovém poměru 5:1. „Museli jsme, nic jiného nám nezbývalo. Potřebovali jsme vyhrát za tři body,“ řekl po utkání v zápase jednogólový Pacovský, který ale v utkání mohl stihnout daleko více.

„Dva domácí zápasy jsme tady nezvládli,“ upozorňuje na prohry s Karlovými Vary a s Vítkovicemi. Tyto zápasy, v nichž se předpokládala jasná dominance domácího celku, však Bruslařům opravdu nevyšly a Středočeši tak přišli o velmi důležité body, o které musejí bojovat nyní.

Mladoboleslavští do dalších zápasů potřebují sebevědomí. „V posledních třech kolech máme opravdu těžké soupeře,“ upozorňuje Pacovský na fakt, kdy Bruslařský klub postupně čeká venku Brno, doma Třinec a jako poslední zavítají na led pražské Sparty. „V Brně nás čeká těžký zápas. Kometa bojuje o udržení se v desítce, pere se o předkolo a nás tam nečeká určitě nic snadného,“ uzavírá tento sympatický forvard.