Bruslaře čeká daleká cesta na led nevyzpytatelného Zlína

29. 10. 2016
Autor: Vojtěch Balon
M l. B o l. - Neúprosný program Tipsport extraligy pokračuje, ani ne celé dva dny po pátečním náročném duelu proti Kometě Brno (2:4) čeká mladoboleslavské hokejisty další zápas, tentokrát navíc včetně náročného cestování. Svěřenci Františka Výborného a Mariana Jelínka se v neděli 30. října od 15:30 představí na ledě PSG Zlín. Odvrátí hrozbu třetí porážky v řadě?

Jedenácté místo? Ve Zlíně pomýšlejí výš

Boleslav vs Zlín
Duely proti ševcům byly vždy nevyzpytatelné, což má v živé paměti i David Výborný.

Ševci jsou momentálně mimo postupovou desítku, na desátou Olomouc ale ztrácí jeden jediný bod. Spokojenost s aktuálním umístěním ale ve Zlíně panovat nemůže, vedení beranů totiž v létě udrželo všechny posily a Zlín navíc posílilo několik zajímavých hráčů. Mezi největší úlovky patří návraty Miroslava Blaťáka a Antonína Honejska do Baťova města.

Náročného kouče Romana Vlacha může - kromě výkonů spolehlivého gólmana Libora Kašíka - těšit alespoň disciplinovanost jeho svěřenců. Méně oslabení než Zlínští už hrály jen poslední Karlovy Vary, nejtrestanější "ševc" Jiří Marušák, jenž působil i ve městě automobilů, má na svém kontě jen 16 trestných minut, což není ani polovina počtu trestných minut nejtrestanějšího Bruslaře Marka Trončinského.

Zatímco na venkovních kluzištích se Zlínští trápí, na Zimním stadionu Luďka Čajky doma celý říjen neprohráli, jejich vítězná série na domácím ledě trvá už čtyři zápasy. Zabrání Boleslavští hrozbě třetí porážky v řadě a připraví berany o jejich úspěšnou sérii?

První vzájemný duel přinesl parádní přestřelku

Nedělní soupeři na sebe narazili v rámci čtvrtého extraligového kola a utkání ve ŠKOENERGO Aréně přineslo nevídanou přestřelku. Po gólech Musila, Látala a Orsavy vedli Mladoboleslavští už 3:0, beranům se ale postupně podařilo vyrovnat zdánlivě ztracený zápas na 4:4. Třetí třetina ale vyšla lépe týmu z města automobilů, vítěznou branku na konečných 5:4 vsítil Tomáš Hyka.

Sestavy z posledního kola

PSG Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - Gago, Podešva, Maruna - O. Horák, Popelka, Goiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, R. Hrazdira.

BK Mladá Boleslav: Lukáš – Trončinský, Kučný, Stříteský, Voráček, Hanzlík, Kurka, Pastor – Látal, Vampola, Klepiš – Hyka, Urban, Lenc – Orsava, Žejdl, Jonák – Jiránek, Musil.

Zimní stadion Luďka Čajky | 30.10.2016 15:30

PSG Zlín 17. kolo BK Mladá Boleslav
11. místo, 20 bodů umístění 8. místo, 25 bodů
44:48 skóre 42:51
6:3 (Litvínov) nejvyšší výhra 5:2 (Vítkovice, Karlovy Vary)
1:5 (Sparta) nejvyšší prohra 0:9 (Sparta)
0 utkání bez vstřeleného gólu 3
1 utkání bez inkasovaných gólů 0
22,58 % využití přesilových her 16,88 %
14 góly v přesilových hrách 13
2 góly v oslabeních 0
Roberts Bukarts, Petr Holík, oba 14 bodů nejproduktivnější hráč Tomáš Hyka, 13 bodů
Roberts Bukarts, Petr Holík, oba 7 branek nejlepší střelec Petr Vampola, 7 branek